Co prokuratura ma na Starucha? "Wprost": Niewiele

30.09.2012 10:09
Nieformalny szef kibiców Piotr

Nieformalny szef kibiców Piotr "Staruch" Staruchowicz (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazeta)

- Prokurator ma niewiele dowodów na to, że Staruch popełnił jakiekolwiek przestępstwo - twierdzi "Wprost". Lider kibiców warszawskiej Legii od czterech miesięcy siedzi w areszcie pod zarzutem handlu narkotykami.
Według informacji "Wprost" w aktach sprawy, przy uzasadnieniu zarzutów i postanowieniach o areszcie są tylko zeznania świadka koronnego - Marka H. - Bywa, że (zeznania H. - red.) są niekonkretne i sprzeczne z jego wcześniejszymi zeznaniami - pisze tygodnik.

H. mówił o Staruchu przy okazji zeznań dotyczących kibolskiej grupy Teddy Boys 95, której członkowie mieli handlować narkotykami na ogromną skalę. Dzięki zeznaniom Marka H. policja zatrzymała kilkudziesięciu członków grupy, ale Staruch nigdy w niej nie był.

Sam H. wspomniał o Staruchu w kilkunastu zdaniach. Według "Wprost" zeznał, że Staruch kupił od niego kilogram amfetaminy. Ale transakcja miała odbyć się przez pośrednika i świadek koronny wcale jej świadkiem nie był. W dodatku - pisze "Wprost" - H. zeznał, że na miejsce późniejszej transakcji Staruch podjechał toyotą corollą - samochodem, którego nigdy nie miał.

Więcej o dowodach ws. Starucha przeczytasz w poniedziałkowym "Wprost"

Zobacz także
Komentarze (123)
Zaloguj się
 • paher

  Oceniono 1 raz 1

  Czy obrońcy "Starucha" rozumieją słowo szara eminencja? Stadion stołecznej Legii budzący zazdrość wielu stołecznych klubów i "Staruch", palant, kibol rządzący się, na i w otoczeniu tego obiektu jak "ktoś", będąc zwykłym zerem! Z jakiego tytułu ten zmanierowany typ miał dostęp do szatni zawodników, był ponad służby porządkowe i klasyczne formy kultury. Młodzi byli zachwyceni "charyzmą" króla tzw. "żylety" czyli miejsca na stadionie pod reklamą firmy Gillette, który operował językiem za który powinien siedzieć dwa lata.

 • paher

  Oceniono 2 razy 0

  "Staruch" to typowe chamidło stadionowe! To szara eminencja stadionu warszawskiej Legii. Wyrobił sobie markę jak każdy kibol, bezczelnością i chamstwem. Nie trzymałbym go w kryminale ale powinien mieć dożywotni zakaz stadionowy na Legii, niech rządzi gdzieś na stadionie, na wschodzie Polski.

 • koteliot

  Oceniono 4 razy 4

  Jak powiedział mądry Gość " Polska to jeden, wielki Amber Gold"

 • red.kris

  0

  skoro tak - zatem wkrótce to prezydent, premier, biskup, ;))

 • red-akcja

  Oceniono 8 razy 4

  Mam przyspieszać, czy mam nie przyspieszać?
  Lemingi-krasnoarmiejce chyba powoli muszą zrozumieć, że państwo Tuska jest zwykłym postsowieckim reżimkiem nie mającym nic wspólnego ani z prawem, ani z demokracją. Czyli, że Kaczyński miał rację, nie Michnik i Tusk.

 • agap.e

  Oceniono 5 razy 5

  Tak to jest, kiedy ujawnia się ściśle tajną tajemnicę państwową. Tyle, że cały naród i tak wie, kim jest matoł.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 7 razy 3

  Ostatnie dwa tygodnie ukazały cały nasz wymiar "sprawiedliwości" w całej krasie: dyspozycyjność , wyrok i sprawy na telefon, łapówki, debilne umorzenia, nepotyzm i lenistwo...... Cały nasz wymiar sprawiedliwości kwalifikuje się albo jako bydło (łatwy w wypasie i dyspozycyjny), albo jako trzoda chlewna ( skupienie na ryciu w błocie i odkładaniu tłuszczyku). Naszej trzeciej władzy nie powierzył bym nawet mycie sedesów i pisuarów na dworcu w Pcimiu.

 • mrfreddie

  Oceniono 6 razy 6

  To jest miekki (na razie) terror. Nasi umilowani przywodcy pokazuja, ze na niepokornych zawsze sie znajdzie paragraf - areszt, grzywny, kary wiezienia w zawieszeniu (czasem nawet bezwzgledne), prace spoleczne, a skrajnych przypadkach "seryjny samobojca". Przekaz dla calej reszty jest jasny - "lepiej siedzcie cicho", bo jak nie to tez bedziecie mieli klopoty. "Niezalezna" prokuratura i "niezawisle" sady juz sie o to postaraja. Na przykladzie sedziego z Gdanska widac jak sa gotowe na kazde skinienie pelnic role sluzebna wobec wladzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje