Co prokuratura ma na Starucha? "Wprost": Niewiele

Nieformalny szef kibiców Piotr

Nieformalny szef kibiców Piotr "Staruch" Staruchowicz (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazeta)

- Prokurator ma niewiele dowodów na to, że Staruch popełnił jakiekolwiek przestępstwo - twierdzi "Wprost". Lider kibiców warszawskiej Legii od czterech miesięcy siedzi w areszcie pod zarzutem handlu narkotykami.
Według informacji "Wprost" w aktach sprawy, przy uzasadnieniu zarzutów i postanowieniach o areszcie są tylko zeznania świadka koronnego - Marka H. - Bywa, że (zeznania H. - red.) są niekonkretne i sprzeczne z jego wcześniejszymi zeznaniami - pisze tygodnik.

H. mówił o Staruchu przy okazji zeznań dotyczących kibolskiej grupy Teddy Boys 95, której członkowie mieli handlować narkotykami na ogromną skalę. Dzięki zeznaniom Marka H. policja zatrzymała kilkudziesięciu członków grupy, ale Staruch nigdy w niej nie był.

Sam H. wspomniał o Staruchu w kilkunastu zdaniach. Według "Wprost" zeznał, że Staruch kupił od niego kilogram amfetaminy. Ale transakcja miała odbyć się przez pośrednika i świadek koronny wcale jej świadkiem nie był. W dodatku - pisze "Wprost" - H. zeznał, że na miejsce późniejszej transakcji Staruch podjechał toyotą corollą - samochodem, którego nigdy nie miał.

Więcej o dowodach ws. Starucha przeczytasz w poniedziałkowym "Wprost"

Zobacz także
 • Dziewczyna "Starucha" została zatrzymana po derbach
 • Piotr S. ps. "Staruch" podczas meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk, 6 kwietnia 2011 r. Romaszewski grozi pozwem: "Nigdy nie broniłem 'Starucha' ". Jak było naprawdę? Przypominamy
 • "Staruch" aresztowany. Pod zarzutem handlu narkotykami
Komentarze (123)
Co prokuratura ma na Starucha? "Wprost": Niewiele
Zaloguj się
 • borat01

  Oceniono 185 razy 137

  Nie przepadam za typem ale to jak go wrobiono to skandal. Tak naprawdę rządzącym chodziło tylko o to aby nie bruździł podczas Euro. Skandal

 • swan_ganz

  Oceniono 161 razy 121

  dodajcie jeszcze, zę sam "H." siedzi w więzieniu od siedmiu lat i na temat Starucha co chwila zmienia zeznania a mimo to sąd widzi jakieś podstawy do trzymania gościa w areszcie...
  Tak jak Starucha to każdego z nas można zapuszkować bo wystarczy tylko jakiegoś menela przekonać by obciązył nas zeznaniami...
  Do doopy z takim sądami i do doopy z taką prokuraturą bo oni nie mają już nic wspólnego z literą prawa państwa demokratycznego...

 • mks82

  Oceniono 145 razy 77

  Przypomnę, że prokuratura podjęła decyzje o zatrzymaniu a potem aresztowaniu chłopaka pod ogromnym naciskiem GW i TVN, które to media są w konflikcie z kibicami, poza tym była kampania wyborcza. Od początku bylo wiadomo, że nic na niego nie mają, ale znając sposób działania GW domyślam sie, że pewnie jak go zwolnią to zamiast przeprosić wybiórcza napisze, że ma taśmy z dowodami przestępstwa Staruchowicza ale ich nie pokaże .

 • drozd215

  Oceniono 103 razy 71

  A tak PO wykrzykiwało że za PiSu to mieliśmy państwo policyjne.
  A dzisiaj, o 6 rano wyprowadzają dziewczynę w kajdankach bo rzekomo nie siedziała na miejscu zgodnym z numerem biletu.
  Ale ktoś przecież wydał rozkaz, że trzech ludzi ma pojechać i aresztować, a finałem aresztowania jest to że sędzia pogonił "stróżów prawa" , go nie było podstaw do aresztowania. Czyli mówiąc wprost , "stróże prawa" działali bezprawnie.

 • dacie

  Oceniono 109 razy 55

  Donald matole - twój rząd obalą kibole.
  Autor tego hasła bezpodstawnie siedzi od miesięcy w arescie a w sobotę(tydzień temu)," o 6 rano, do domu narzeczonej Piotra Staruchowicza Katarzyny Ceran, wpada ekipa policyjna. Dzień wcześniej, w piątek, były derby Legia-Polonia. Wpada więc ekipa, wywleka ją z domu, zakuwa w kajdanki, wiezie na "dołek", i tam przesłuchuje. Ona dopiero po dwóch godzinach dowiaduje się, że chodzi o zarzuty związane z rzekomym wykroczeniem. Miała nie respektować zarządzeń porządkowych podczas meczu, zarządzeń ogłaszanych przez megafony na stadionie. A przedmiotem wykroczenia miało być to, że miała bilet o numerze takim i takim, a siedziała na innym krzesełku."
  To jest własnie państwo tuska i komorowskiego - represyjne i mściwe!!!

 • maaac

  Oceniono 75 razy 51

  Trzeba się poważnie zastanowić nad systemem zatrudniania ludzi w prokuraturze. Bo po mało wychodzi, że jest to "zakład pracy chronionej" z zatrudnieniem ludzi z dysfunkcją myślenia.
  Oczywiście będzie to kolejna "wina Tuska", a nie powód do krytyki tych ludzi. "Staruch" po wyjściu na wolność będzie brylował na manifestacjach "patriotów" jak ten drobny oszust od "Komora.pl".

 • rekin1976

  Oceniono 69 razy 47

  Nie zapominajcie o Wojciechu Braunie, właścicielu Tóskobusa. Żyjemy w Chinach Europy. Wolność tylko dla tych, którzy popierają władzę lub się nie wychylają.

 • turysta86

  Oceniono 55 razy 41

  Stosowanie aresztu jest w Polsce nadużywane na ogromną skalę. A później podatnik płaci odszkodowania.

 • freejazzy

  Oceniono 47 razy 17

  Sytuacja Starucha, pierwszego kibola IV RP, jest rzeczywiście nie do pozazdroszczenia - na wczorajszym marszu nie było o nim nawet wzmianki, żadnych żądań jego uwolnienia. A kiedyś posłowie i senatorowie dawali mu swoje wsparcie. A dzisiaj? Czy jedynie wraży Wprost jeszcze się nim interesuje...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje