Ekspresowa dymisja szefa ochrony Klausa po ataku kulkami

Mina Vaclava Klausa po tym, jak ostrzelano go kulkami

Mina Vaclava Klausa po tym, jak ostrzelano go kulkami (Źródło: tv.prima)

Jiri Sklenka, szef ochrony czeskiego prezydenta Vaclava Klausa, podał się do dymisji w związku z incydentem, do jakiego doszło w piątek wieczorem - w stronę prezydenta wystrzelono plastikowe kulki, czego ochrona początkowo nawet nie zauważyła.
Taką informację podaje portal eurozpravy.cz. Sklenka oświadczył, że ponosi pełną odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków przez prezydencką ochronę i w związku z tym musi opuścić swoje stanowisko. Na razie nie wiadomo, czy dymisja zostanie przyjęta.

W piątek podczas uroczystego otwarcia mostu w Chrastawie do prezydenta Vaclava Klausa podszedł 26-letni Pavel Vondrusz i kilkukrotnie wystrzelił w jego kierunku ze sportowego pistoletu pneumatycznego. Kilka plastikowych kulek trafiło Klausa w rękę.Wielu z uczestników uroczystości, nawet stojących koło prezydenta, nie zauważyło tego incydentu.

Prezydencka ochrona nie tylko pozwoliła 26-latkowi zbliżyć się do prezydenta na bliżej niż metr, ale - co widać na zdjęciach - nie od razu zorientowała się, że ktoś do niego strzela. Policja mężczyznę zatrzymała, ale dopiero po tym, jak uciekł kilkaset metrów dalej, wypalił papierosa i udzielił wywiadu dwóm telewizjom.

Vondrusz jest na wolności, będzie odpowiadał z wolnej stopy. Policja zarzuciła mu jedynie czyn chuligański, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Zobacz także
 • Mężczyzna przystawia broń do ręki prezydenta Czech Vaclav Klaus ostrzelany plastikowymi kulkami. Zawiodła ochrona [WIDEO]
Komentarze (62)
Ekspresowa dymisja szefa ochrony Klausa po ataku kulkami
Zaloguj się
 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 55 razy 31

  "Vondrusz jest na wolności, będzie odpowiadał z wolnej stopy. Policja zarzuciła mu jedynie czyn chuligański, za co grozi do dwóch lat więzienia. "
  To jest kpina ............. gosciu powinien dostac nagrode za ujawnienie niekompetencji ochrony prezydenta w sumie byc moze uratowal zycie prezydentowi bo moze teraz ochrona zacznie powaznie traktowac swoje obowiazki i potencjalny prawdziwy zamachowiec bedzie mial trudniej. Ale tak to jest z politykami ze zeby ukryc swoje "wpadki" tych co je ujawniaja wola zamknac do wiezienia niz przyznac im racje.

 • milfur

  Oceniono 68 razy 24

  w Polsce dostałby awans na generała z honorami a w tle dudniłoby hasło "państwo zdało egzamin" (w końcu napastnika złapano a prezio dycha)

 • jamj

  Oceniono 23 razy 19

  W Polsce wystarczy, że ktoś założy kieckę i torbę na łeb, a bez problemu zbliży się do każdego VIP-a.

 • brat187

  Oceniono 7 razy 7

  W USA lub Rosji zostałby na miejscu zastrzelony, zanim zdążyłby wystrzelić z tej zabawki, która wygląda jak prawdziwa spluwa.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 15 razy 7

  A mógł wziąć przykład z Ewy...

  Po pierwsze - to nie on strzelał, nie on ochraniał, jego tam w ogóle nie było. Po drugie - na pewno jest gotów szczerze przeprosić za wszystkie ewentualne uchybienia, które mogły kogoś urazić. Po trzecie - no proszę państwa, przecież on nie ma w portfelu akcji firmy produkującej pistolety na kulki, a słowa proszę, przepraszam, dziękuję są mu dobrze znane.

  Nie rozumiem faceta.

 • gr_ub_y

  Oceniono 11 razy 5

  Sklenka to frajer, mógł powiedzieć że "Państwo zdało egzamin" i od razu dostałby nominację generalską.

 • zapora10

  Oceniono 25 razy 5

  Panie Sklenka przyjedż pan do Polski.. Zbawca Ludu Jarek potrzebuje 11 "goryla"..

 • bioder65

  Oceniono 23 razy 5

  ostatnio zaimali w wielki bulu rynny i żaden ochroniarz jakoś nie beknął.Ale POlskich prezydenckich ochroniarzy obowiązują POlskie normy.

 • gr_ub_y

  Oceniono 9 razy 3

  Naiwny ten Sklenka, powinien był nawiać do Polski i poprosić o azyl polityczny. Wtedy by dostał od razu feldmarszałka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje