Szokujące rewelacje Al Arabiji: tureccy piloci zamordowani w Syrii, "porady Rosji" [DOKUMENTY]

30.09.2012 08:07
Fragment jednego z dokumentów

Fragment jednego z dokumentów (Al Arabiya - kadr)

Telewizja Al Arabiya ujawnia szokujące dokumenty dotyczące zestrzelenia tureckiego myśliwca nad terytorium Syrii. Wynika z nich, że piloci maszyny wcale nie zginęli w katastrofie - zostali odnalezieni przez syryjskie służby, przesłuchani i zamordowani na rozkaz Baszara al-Asada. A w tej operacji mieli Syryjczykom pomagać Rosjanie.
Turecki myśliwiec F-4 Fantom z dwuosobową załogą został zestrzelony 22 czerwca. Według Ankary do incydentu doszło w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Damaszek temu zaprzecza: przedstawiciele reżimu twierdzą, że maszyna znajdowała się nad terytorium Syrii. - Żałuję, że zestrzeliliśmy ten samolot. Nie wiedzieliśmy, co to za maszyna - mówił potem w wywiadzie udzielonym tureckiej prasie al-Asad.

Zarówno Turcja jak i Syria podawały, że obaj piloci zginęli w katastrofie. Turcy informowali też, że odnaleźli ich ciała na dnie Morza Śródziemnego i "rozpoczęli prace mające na celu ich wydobycie".

Dwa szokujące dokumenty

To oficjalna wersja wydarzeń. Wczoraj natomiast telewizja Al Arabiya zdecydowała się na ujawnienie otrzymanych od syryjskiej opozycji dokumentów reżimu. Nie wiadomo, jak opozycjoniści zdobyli tajne raporty sił rządowych, ale dziennikarze Al Arabiyi zapewniają, że informacje w nich zawarte są wiarygodne. - Zweryfikowaliśmy i potwierdziliśmy autentyczność setek z tych dokumentów - podają.

Najważniejsze okazały się dwa raporty. Pierwszy z nich, zaklasyfikowany jako ściśle tajny, został wysłany z kancelarii prezydenta al-Asada do dowódcy oddziałów specjalnych Hassana Abdela Rahmana. Al Arabiya cytuje fragment dokumentu: "Dwaj tureccy piloci zostali pojmani po tym, jak ich samolot został zestrzelony we współpracy z rosyjską bazą w Tartus".

"Pojawiła się potrzeba wyeliminowania pilotów"

- Ten dokument zawiera dwie krytyczne informacje - podkreśla Al Arabiya. - Po pierwsze, że po katastrofie piloci wciąż żyli. Po drugie, że Rosja była zaangażowana w całą operację. Ten sam raport zawiera rozkaz, by pilotów traktować jak jeńców wojennych i przesłuchać ich ws. rzekomego wspierania syryjskich rebeliantów przez Turcję.

Drugi dokument ujawniony przez telewizję to pismo wysłane z kancelarii prezydenta do szefów służb wywiadowczych. "W wyniku informacji i porad przekazanych przez Rosjan, pojawiła się potrzeba wyeliminowania dwóch tureckich pilotów pojmanych przez nasz oddział specjalny w naturalny sposób. Ich ciała muszą zostać zwrócone na miejsce katastrofy na międzynarodowe wody" - cytuje Al Arabiya.

Będą kolejne rewelacje?

Dziennikarze telewizji zapowiadają, że przez następne dwa tygodnie będą ujawniać kolejne tajne syryjskie dokumenty.

Al Arabiya to saudyjska telewizja informacyjna z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miała być alternatywą dla Al Dżaziry. To właśnie Al Arabiji Barack Obama udzielił pierwszego wywiadu po wyborze na prezydenta USA.

Materiał Al Arabiji (z angielskimi napisami) zobaczysz tutaj >>

Zobacz także
Komentarze (219)
Zaloguj się
 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 1 raz 1

  Media = klamstwo i dezorientacja.

  aj waj!

 • vikaromaniuta

  Oceniono 4 razy 2

  To nie rewelacje - to fałszywka - intryga, nawet Turcja tego nie podchwyciła tylko szmuncewsowskie media. A w międzyczasie wywiad niemiecki BND ujawnił, że 95 % rebeliantów w Syrii to najemnicy, przeważnie z krajów afrykańskich.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 2 razy 2

  Sorry, ale to rzeczywiście brzmi jak urojenia cymbałów z niezalezna.pl...

 • mr.knox

  Oceniono 6 razy -4

  Ale zlecialo sie kacapskich web brygad. Nie ma sie temu wylewowi zbytnio dziwic. Putin obiecal dorzucic okragly milionik dolarow na zachecenie do przekrecania faktow i prawdy w internetowych mediach. Towarzysze staraja sie wiec jak moga:))

 • blski

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ktos o zdrowych zmyslach moze wierzyc w tak grubymi nicmi szyta propagande?
  W ostatnich latach Al Arabiya stala sie rozsadna i w miare obiektywna agentura rzadu Poludniowej Arabii, niemniej nadal jednak sluzy wiernie swym mocodawcom.
  Komu mialoby sluzyc zamordowanie tureckich pilotow, nawet jezeli mialo to miejsce to trzebaby to uznac za prowokacje sil ktore zycza sobie wojny turecko-syryjskiej.

 • googleon

  Oceniono 6 razy 4

  No i oczywiście Assad własnoręcznie zabija dzieci w inkubatorach złotym bagnetem osadzonym na rosyjskim Kałachu. Wiem o tym bo jutro będzie konferencja prasowa Powella z powerpointami. Później wystąpi Netanjahu i czerwonym markerem będzie bazgrać na papierze. Co za sciema ! KC PZPR miało wiarygodniejszą propagandę.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 4 razy 2

  Na całe szczęście może w końcu zarysowuje sięperspektywa pokoju:

  www.voltairenet.org/CSTO-allowed-to-deploy-blue

 • 1sizeer1

  Oceniono 9 razy -5

  Rosja to imperium zła. Powinna być wymazana z mapy zaraz po zimnej wojnie. Rosja eksportuje tylko terror i biedę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje