Ambasador USA, politycy, artyści - 300 gości na przyjęciu urodzinowym Lecha Wałęsy

29.09.2012 21:46
Danuta i Lech Wałęsowie

Danuta i Lech Wałęsowie (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Ok. 300 gości, m.in. b. premier Jan Krzysztof Bielecki, ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein, uczestniczy w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie w urodzinach Lecha Wałęsy. B. prezydent, który kończy w sobotę 69 lat, powiedział, że chciałby wrócić do lat młodości.
- Życzyłbym sobie, żeby mieć jeszcze raz 18 lat (...) Cieszę się, że życzono mi nie tylko zdrowia, ale przede wszystkim, bym jednak czuwał nad Polską, że moje propozycje są naprawdę trafne i potrzebne. Zachęcany byłem przez gości, aby jeszcze trochę tu i ówdzie wpływać na to, co się dzieje w kraju - powiedział dziennikarzom jubilat.

Wśród gości, którzy przybyli na urodzinową imprezę, są politycy, biznesmeni, prawnicy, ludzie kultury, sportowcy i przedstawiciele mediów, m.in. Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Borowczak, Marek Goliszewski, Grzegorz Hajdarowicz, Katarzyna Hall, Bogdan Lis, Jan Lityński, Jacek Merkel, Dariusz Michalczewski "Tiger", Andrzej Milczanowski, Anna Nehrebecka, Agnieszka Odorowicz, Jan Rulewski, Mieczysław Wachowski i Tomasz Wołek.

Wśród gości w Pałacu Opatów był także ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein. - Życzę Lechowi Wałęsie, aby kontynuował to, co robi do tej pory, czyli promował na całym świecie polski model walki o prawa człowieka i demokrację - powiedział dziennikarzom amerykański dyplomata.

Jarosław Wałęsa: Rodzice mogliby razem napisać jakąś książkę

Natomiast europoseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Wałęsa, syn Danuty i Lecha, powiedział dziennikarzom, że chciałby, aby "rodzice razem usiedli i napisali wspólnie jakąś ciekawą książkę". - Po cichu o tym marzę. To mogłyby być wspólne wspomnienia, pewna konfrontacja do tej głośnej autobiograficznej książki mamy sprzed roku, która wywołała burzliwą dyskusję, także u nas w domu - mówił.

Pytany o zdrowie Jarosław Wałęsa zapewnił, że czuje się rewelacyjnie, choć na imprezę przyszedł, podpierając się kulą, a na lewej nodze miał założony specjalny stabilizator. We wrześniu 2011 r. uległ on ciężkiemu wypadkowi; jadąc na motocyklu, zderzył się z samochodem osobowym k. Sierpca (Mazowieckie).

Zobacz także
Komentarze (191)
Zaloguj się
 • rita57

  0

  Albo to "Zachęcany byłem przez gości, aby jeszcze trochę tu i ówdzie wpływać na to, co się dzieje w kraju "

  On może jeszcze wpływać, ale na swoją dietę. Co za POstać?!

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  ......"Cieszę się, że życzono mi nie tylko zdrowia, ale przede wszystkim, bym jednak czuwał nad Polską, że moje propozycje są naprawdę trafne i potrzebne".............

  to z Kabaretu moralnego Niepokoju czy Mumio?

  ŚWIETNE :-)

 • baxa

  Oceniono 1 raz 1

  i tak sie przechclewa nagrode nobla którą dostal dzieki spoleczenstwu!!!!!

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 3 razy -1

  Wszystkiego najlepszego panie Prezydencie!
  Dobrze by było, gdyba pan poprowadził umęczony naród przeciw pisowskiej hołocie!

 • abhaod

  Oceniono 1 raz -1

  Solenizantem był Bolek czy jego sobowtór ?
  niepoprawni.pl/files/images/Komorowski%20Jaruzelski%20%28POpieram%29.jpg

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 0

  A Marcin Stefański vel Plichta - czy tez przybędzie ?
  Bo robotników, bezdomnych i bezrobotnych będzie PAŁOWAŁ. To jasne.

 • peloxxx

  Oceniono 5 razy 1

  Zalosny Buc

 • 2-julita

  Oceniono 6 razy 2

  na grzbiecie ludzi wypłynął a teraz nawołuje do pałowania tych co upominają się o swoje
  zapomniał wół jak cielęciem był
  i ta Matk Boska w klapie , powinien sobie jeszcze obraz zawiesić na plecach
  medaliki nosi się na łańcuszku

 • yossarian-nr22

  Oceniono 5 razy 3

  ambasador usa jak widac dobry dyplomata: "Życzę Lechowi Wałęsie, aby kontynuował to, co robi do tej pory, czyli promował na całym świecie polski model walki o prawa człowieka i demokrację ", nie radzi mu natomiast osmieszanie sie komentarzami na temat dzisiejszej polityki, ekonomi czy innych tematow, nie radzi mu polecania palowania zwiazkowcow, nie radzi mu chwalenia sie jak to duzo on zarabia, nie radzi mu, bycia dalej zadufanym w sobie bufonem. aby pan prezydent rady ambasadora usa zrozumial. Walesa powinien sie do dzisiejszego swiata nie mieszac, pojsc na jakas odwykowke swojego wlasnego ego, i podrozowac po swiecie zachecajac ludzi do pokojowych przemian na lepsze, bo mimo nie pewnych jego zaslug w w tym zakresie, jesc jednak za to rozpoznawalny i niech na tym sie skupi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje