Kaczyński: Przebrała się miara zła. Chcemy prawa do prawdy. Chcemy Telewizji Trwam

29.09.2012 17:55
Jarosław Kaczyński podczas marszu

Jarosław Kaczyński podczas marszu (Fot. TVP Info)

- Polska się przebudziła i coraz więcej Polaków będzie się budziło. Przebrała się miarka, przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce - mówił dziś na pl. Zamkowym prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas marszu "Obudź się, Polsko".
Obudź się, Polsko: PiS, Radio Maryja i "S" w Warszawie - czytaj Relację na żywo >>

- Mamy jedno, mamy siłę. Te ogromne tłumy to jest siła. To znaczy, że Polska się przebudziła i coraz to nowe grupy, coraz więcej Polaków będzie się budziło. Przebrała się miarka, przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce. My Polacy, polscy patrioci mówimy: "nie" tym, którzy odmawiają nam praw, bo odmowa prawa do nadawania na multipleksie Telewizji Trwam to nie jest odmowa dla jednej telewizji, to odmowa dla pluralizmu, prawdy, podstawowego prawa demokracji - mówił lider PiS.

"Demokracja staje się fikcją. Nie chcemy fikcji!"

Podkreślił, że bez prawa do prawdy Polacy każdego dnia mogą być "oszukiwani, manipulowani". - Polacy są dzisiaj eksploatowani przez tych, którzy mają przewagę, którzy mogą manipulować, tych którzy nie uznają równości praw, żadnych praw nie uznają (...). Demokracja staje się pozorem, fikcją. Nie chcemy fikcji, chcemy demokracji. Chcemy prawa do prawdy, dlatego chcemy Telewizji Trwam - mówił.

Lider PiS domagał się równości praw. - Dziś w naszej ojczyźnie jedni mają prawa, a inni mają obowiązki - podkreślił. I dodał, że premier Donald Tusk znowu wystąpi i będzie przedstawiał siebie jako "przywódcę na trudne czasy". - Chcecie takiego przywódcy? - zapytał zebranych. - Nie! - odpowiedzieli uczestnicy marszu.

"Potrzebujemy mobilizacji, by odnieść ostateczne zwycięstwo"

Jak mówił Kaczyński, nie może być tak, że wielu ludzi w swoich miejscach pracy, kręgach towarzyskich boi się mówić to, co myśli. - Polska ma wystarczające siły, żeby nas szanowano, żeby z nami się liczono - podkreślił prezes PiS. Jak mówił, w Polsce jest jedynie pozorna demokracja, ponieważ nie ma pluralizmu mediów. - Musimy się zmobilizować, by odnieść ostateczne zwycięstwo - mówił Kaczyński.

Przed wystąpieniem uczestnicy manifestacji odśpiewali hymn. Po przemówieniu zgromadzeni nagrodzili Kaczyńskiego brawami i okrzykiem: "Jarosław!".

PYTANIE Czy popierasz marsz PiS: Obudź się Polsko, który jest protestem przeciwko: podniesieniu wieku emerytalnego, brakowi dialogu społecznego i ograniczaniu swobód obywatelskich i pluralizmu mediów?

 • Popieram całkowicie postulaty marszu i poszedłbym na niego, jeśli miałbym okazję
 • Popieram tylko niektóre postulaty marszu
 • Nie popieram marszu, ale dobrze, że opozycja może organizować takie wydarzenia
 • Nie popieram marszu. Uważam, że politykę powinno się uprawiać w Sejmie, a nie na ulicy
 • Poparłbym marsz, ale tylko, gdyby wzięły w nim udział wszystkie partie - SLD, Ruch Palikota, PiS i Solidarna Polska
Zobacz także
Komentarze (475)
Zaloguj się
 • aleks1950

  0

  Słyszałem wypowiedzi po demonstracji. Ci ludzie są chorzy umysłowo Tylko oglądają tv trwam , a inne trzeba zlekwidować,bo kłamią.Ja nawet Zlekwidowałem TV trwam aby mi g....... nie śmierdziało Ta telewizja uczy nie nawiści i wrogości chamstwa do wszystkiego co jest inaczej i do tych co inaczej myślą. A największą zarazą co rozsiewa ta nienawiść jest rydzyk , a pewnie nosi krzyż z Chrystusem na piersi Który uczył miłości .I do tego jest żydem ,A rydzyk tak nie lubi żydów. Ta że telewizji trwam jest jak gangrena na ciele?????

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli mamy być wiarygodni i wszyscy mówić prawdę to niech gnom Jaruś określi ilu chłopców z AK sprzedał jego tatuś za willę na Żoliborzu,czy ten komunistyczny bachor cały naród uważa za ogłupiałą bandę moherów.

 • bumcykcyk76

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński i Polak?
  Śmieszne :)
  Ojciec pół-Rosjanin pracujący dla Rosjan, matka - pół-Żydówka. Jak ktoś nie wierzy, wygoogla sobie biografię rodziców JK. Jest czarno na białym - korzenie nie-polskie.

 • alexy-dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli chcecie TRWAM to kupcie sobie odbiorniki satelitarne , albo załóżcie internet debile Właśnie oglądałem- Marsz "Obudź się Polsko!"
  Warszawa 29.09.2012 strasznie ten kościelny chór rzęził. Wokół zadowolone mordy katabasów - piękne.Dłużej nie wytrzymałem.

 • jedyny_twardziel

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda jak to prawda,
  Różnie z nią to bywa.
  Ciągle w polityce
  Gdzieś nam się rozmywa.

 • szymek_50

  0

  Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.

 • szymek_50

  0

  Premierem Staniszkis.

 • amron53

  Oceniono 3 razy 3

  ble, ble, ble.....genialny strateg schodzi na psy, ostatnio tylko bredzi...tylko niektóre głupie media jeszcze to bredzenie kupują, jak piękna Monisia w z-ce...

 • demetria11

  Oceniono 6 razy 4

  Albo prawda, albo Telewizja Trwam. Tertium non datur.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje