Kaczyński: Przebrała się miara zła. Chcemy prawa do prawdy. Chcemy Telewizji Trwam

29.09.2012 17:55
Jarosław Kaczyński podczas marszu

Jarosław Kaczyński podczas marszu (Fot. TVP Info)

- Polska się przebudziła i coraz więcej Polaków będzie się budziło. Przebrała się miarka, przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce - mówił dziś na pl. Zamkowym prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas marszu "Obudź się, Polsko".
Obudź się, Polsko: PiS, Radio Maryja i "S" w Warszawie - czytaj Relację na żywo >>

- Mamy jedno, mamy siłę. Te ogromne tłumy to jest siła. To znaczy, że Polska się przebudziła i coraz to nowe grupy, coraz więcej Polaków będzie się budziło. Przebrała się miarka, przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce. My Polacy, polscy patrioci mówimy: "nie" tym, którzy odmawiają nam praw, bo odmowa prawa do nadawania na multipleksie Telewizji Trwam to nie jest odmowa dla jednej telewizji, to odmowa dla pluralizmu, prawdy, podstawowego prawa demokracji - mówił lider PiS.

"Demokracja staje się fikcją. Nie chcemy fikcji!"

Podkreślił, że bez prawa do prawdy Polacy każdego dnia mogą być "oszukiwani, manipulowani". - Polacy są dzisiaj eksploatowani przez tych, którzy mają przewagę, którzy mogą manipulować, tych którzy nie uznają równości praw, żadnych praw nie uznają (...). Demokracja staje się pozorem, fikcją. Nie chcemy fikcji, chcemy demokracji. Chcemy prawa do prawdy, dlatego chcemy Telewizji Trwam - mówił.

Lider PiS domagał się równości praw. - Dziś w naszej ojczyźnie jedni mają prawa, a inni mają obowiązki - podkreślił. I dodał, że premier Donald Tusk znowu wystąpi i będzie przedstawiał siebie jako "przywódcę na trudne czasy". - Chcecie takiego przywódcy? - zapytał zebranych. - Nie! - odpowiedzieli uczestnicy marszu.

"Potrzebujemy mobilizacji, by odnieść ostateczne zwycięstwo"

Jak mówił Kaczyński, nie może być tak, że wielu ludzi w swoich miejscach pracy, kręgach towarzyskich boi się mówić to, co myśli. - Polska ma wystarczające siły, żeby nas szanowano, żeby z nami się liczono - podkreślił prezes PiS. Jak mówił, w Polsce jest jedynie pozorna demokracja, ponieważ nie ma pluralizmu mediów. - Musimy się zmobilizować, by odnieść ostateczne zwycięstwo - mówił Kaczyński.

Przed wystąpieniem uczestnicy manifestacji odśpiewali hymn. Po przemówieniu zgromadzeni nagrodzili Kaczyńskiego brawami i okrzykiem: "Jarosław!".

Zobacz także
Komentarze (475)
Kaczyński: Przebrała się miara zła. Chcemy prawa do prawdy. Chcemy Telewizji Trwam
Zaloguj się
 • ga.1.2

  Oceniono 230 razy 164

  Nich Prezes lepiej uwaza bo jak nie obudzi Polski to Rydzyk Ojciec potraktuje go jak brata i zostanie Gargamelem z kotem

 • mineyko

  Oceniono 211 razy 155

  Pieśń manifestantów

  Hej siup, jest nas wielu,
  My sieroty peerelu,
  Rydzykowi ideowcy,
  Mentalni pepeerowcy.

  Refren:
  Hej siup, hejże ha,
  Przyjdzie Kaczor i nam da!

  Budowa stoczni się uda,
  Jak nią pokieruje Duda,
  Ten Duda to gość niegłupi,
  Nasze statki Orban kupi!

  Refren:
  Hej siup…itd.

  Kaczor kryzys zawojuje,
  Jak nam forsy nadrukuje,
  I tego pięknym wynikiem,
  Każdy Polak jest Kulczykiem!

  Refren:
  Hej siup…itd.

 • izabelin56

  Oceniono 196 razy 152

  Ci, którzy tyle gadają o prawdzie, to na ogół straszne łgarze. Najbardziej zakłamana gazeta świata nazywała się "Prawda".

 • jamcijest44

  Oceniono 168 razy 132

  Jarosław!
  Jarosław!
  ...arosław!
  ...rosław!
  ...osław!
  ...esław!
  Wiesław!
  Wiesław!

 • jankbh

  Oceniono 150 razy 110

  To, że przy Kaczyńskim ludzie się boją mówić to, co myślą, to jest oczywistość, ale czy potrzeba z tym od razu na ulicę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje