Rydzyk do Kaczyńskiego: Pan da siłę swojemu ludowi, alleluja i do przodu!

29.09.2012 16:33
Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk na marszu

Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk na marszu "Obudź się Polsko" (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

- Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu - powiedział ks. Tadeusz Rydzyk podczas mszy świętej na placu Trzech Krzyży poprzedzającej marsz "Obudź się, Polsko". Dyrektor Radia Maryja podziękował organizacjom katolickim i "Solidarności" za przygotowanie marszu. Zwrócił się też bezpośrednio do prezesa PIS.
Ks. Rydzyk przypomniał, że Jan Paweł II uczył, że nie ma solidarności bez miłości. - Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu. Niech sobie o tym przypomną ci, którzy wyszli z "Solidarności", także w naszych czasach - powiedział.

Przypomniał, że telewizja Trwam ubiega się o miejsce na multipleksie. Podkreślił, że trzy razy upomniał się o to Episkopat, bezskutecznie; apelowali o to także liczni hierarchowie kościelni i organizacje katolickie. Ks. Rydzyk zaznaczył, że "mimo atmosfery zastraszania", blisko 2 mln ludzi podpisało protest "przeciwko tej dyskryminacji", nie obawiając się podać swoich danych.Podziękował za wsparcie organizacjom katolickim, "Solidarności" i jej przewodniczącemu Piotrowi Dudzie oraz organizacjom politycznym. - Bo polityka to troska o dobro wspólne - dodał.

Podziękował również PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Życzymy, by pan to wszystko wytrzymał, pan da siłę swojemu ludowi, alleluja i do przodu! - mówił ks. Rydzyk. Podziękowania złożył także Solidarnej Polsce i Zbigniewowi Ziobrze.

"Dziennikarstwo jest jak kapłaństwo"

- Dziękujemy wierzącym i niewierzącym. Możemy się różnić, ale ojczyzna jest jedna! Ojczyzna jest jedna i przez nią idziemy do nieba - podkreślił.

Szczególne podziękowania szef Radia Maryja złożył "dzielnym dziennikarzom służącym prawdzie, świadkom prawdy, mającym odwagę być odważnymi wśród najemników". Dziennikarzy głównego nurtu nazwał "dziennikarzami mętnego nurtu". Podkreślił, że dziennikarstwo jest jak kapłaństwo, jest odpowiedzią na prawdziwe powołanie.

Przekonywał, że Polska potrzebuje mediów, które jednoczą ludzi."Największy spokój jest na cmentarzu i może o to im chodzi!"

Jego zdaniem Polakom odmawia się prawa do mediów. - 96 proc. w Polsce katolików, a nie ma jednego miejsca dla telewizji Trwam na multipleksie. Wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej - mówił.

- Dobrze, że coraz więcej ludzi woła "obudź się, Polsko!", dobrze, że przyszliście tutaj i wołacie "obudź się, Polsko!". Obudź się do miłości i prawdy społecznej, powstań Polsko! (...). Budźmy do miłości i prawdy społecznej - nawoływał.

Zaznaczył, że ci którzy nie chcą przebudzenia, mówią że najważniejszy jest spokój. - Nie spokój, ale pokój. Największy spokój jest na cmentarzu i może o to im chodzi! (...) My chcemy pokoju, a pokój jest budowany na prawdzie. Prawdę i pokój trzeba ciągle zdobywać, bezczynność pobudza zło - mówił ks. Rydzyk.

PYTANIE Czy popierasz marsz PiS: Obudź się Polsko, który jest protestem przeciwko: podniesieniu wieku emerytalnego, brakowi dialogu społecznego i ograniczaniu swobód obywatelskich i pluralizmu mediów?

 • Popieram całkowicie postulaty marszu i poszedłbym na niego, jeśli miałbym okazję
 • Popieram tylko niektóre postulaty marszu
 • Nie popieram marszu, ale dobrze, że opozycja może organizować takie wydarzenia
 • Nie popieram marszu. Uważam, że politykę powinno się uprawiać w Sejmie, a nie na ulicy
 • Poparłbym marsz, ale tylko, gdyby wzięły w nim udział wszystkie partie - SLD, Ruch Palikota, PiS i Solidarna Polska
Zobacz także
Komentarze (589)
Zaloguj się
 • js93

  0

  dobre i wyważone słowa księdza Rydzyka jest nas o wiele więcej niż myślicie lemingi nie poddamy się jesteśmy patriotami i Polakami nam zależy na naszej przyszłości i niepodległości alleluja i do przodu Narodzie Polski trzeba zło nazywać po imieniu a zło to liberałowie masoni i komuchy i precz łapy od Polski!

 • koloratura1

  Oceniono 2 razy 2

  "96 proc. w Polsce katolików, a nie ma jednego miejsca dla telewizji Trwam na multipleksie. Wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej" - mówił Rydzyk.

  Spełnij wymagania, dostaniesz miejsce na multipleksie.
  To, że nie chcesz pokazać, iż cię stać na multipleks, bo w ten sposób ujawnisz przed US fakt, że powinieneś zapłacić podatki, ma właśnie taki przykry rezultat.
  Nawet milion marszów ci nie pomoże.

 • der-rauber

  Oceniono 1 raz 1

  buahahhah, super, niech kaczy Mojżesz zabiera swój lud pisiaków z niewoli POwskiej i wyprowadzi na Podkarpacie, Lubelszczyznę i Kielecczyznę. Reszta kraju niech będzie obsadzona ludźmi normalnymi. Zobaczymy gdzie będzie kaczogrecja a gdzie będzie namiastka Europy.

 • vertigo13

  Oceniono 2 razy 2

  Mohery!

  Kataryniarz do wynajecia !!

  Zagra kazda "trwam"; nute
  Zinterpretuje homilie przewielebnego
  Pomoze Salezjanom bic smietane
  Dziurke w ziemi wywierci
  Da korbka pokrecic :-)))
  Taniej niz multiplex

  Papuga gratis !

  :-)))

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy -2

  Rydzykowi nie biję brawo, bo to tak jakbym bił brawo Michnikowi. Michnik i Rydzyk to medialni i mentalni bliźniacy, niczym się nie różnią siejąc nienawiść i dzieląc polaków, dwaj starzy wariaci żyjący nienawiścią i karmiący nienawiścią swoją trzodę.

 • vikot2

  Oceniono 3 razy 3

  Gott mit uns, mein fuhrer herr kaczynski.
  Alleluja i do przodku.
  tatuś tadek

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Ot i wszystko jasne czyli jak pojmuje rzeczywistość taki Redemptorysta. Ludzie to lud. Czyjś lud. Nie Boga, nawet nie Jezusa Króla ale przeciętnego Kaczora, który jest ludu....panem.
  Kiedy tylko słyszę Tadeusza Rydzyka to zawsze bluźni.

 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  Czy te talibo - katolickie o szowinistycznym odchyleniu oszołomy w końcu zrozumieją iż Polacy nie zdurnieli, nie zbaranieli i raz odebranej władzy kaczystom nie oddadzą? I nie pomogą im tu marsze "oburzenia" ani szamańskie rytuały oszusta Rydzyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje