Rydzyk do Kaczyńskiego: Pan da siłę swojemu ludowi, alleluja i do przodu!

29.09.2012 16:33
Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk na marszu

Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk na marszu "Obudź się Polsko" (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

- Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu - powiedział ks. Tadeusz Rydzyk podczas mszy świętej na placu Trzech Krzyży poprzedzającej marsz "Obudź się, Polsko". Dyrektor Radia Maryja podziękował organizacjom katolickim i "Solidarności" za przygotowanie marszu. Zwrócił się też bezpośrednio do prezesa PIS.
Ks. Rydzyk przypomniał, że Jan Paweł II uczył, że nie ma solidarności bez miłości. - Solidarność to zawsze jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu. Niech sobie o tym przypomną ci, którzy wyszli z "Solidarności", także w naszych czasach - powiedział.

Przypomniał, że telewizja Trwam ubiega się o miejsce na multipleksie. Podkreślił, że trzy razy upomniał się o to Episkopat, bezskutecznie; apelowali o to także liczni hierarchowie kościelni i organizacje katolickie. Ks. Rydzyk zaznaczył, że "mimo atmosfery zastraszania", blisko 2 mln ludzi podpisało protest "przeciwko tej dyskryminacji", nie obawiając się podać swoich danych.Podziękował za wsparcie organizacjom katolickim, "Solidarności" i jej przewodniczącemu Piotrowi Dudzie oraz organizacjom politycznym. - Bo polityka to troska o dobro wspólne - dodał.

Podziękował również PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Życzymy, by pan to wszystko wytrzymał, pan da siłę swojemu ludowi, alleluja i do przodu! - mówił ks. Rydzyk. Podziękowania złożył także Solidarnej Polsce i Zbigniewowi Ziobrze.

"Dziennikarstwo jest jak kapłaństwo"

- Dziękujemy wierzącym i niewierzącym. Możemy się różnić, ale ojczyzna jest jedna! Ojczyzna jest jedna i przez nią idziemy do nieba - podkreślił.

Szczególne podziękowania szef Radia Maryja złożył "dzielnym dziennikarzom służącym prawdzie, świadkom prawdy, mającym odwagę być odważnymi wśród najemników". Dziennikarzy głównego nurtu nazwał "dziennikarzami mętnego nurtu". Podkreślił, że dziennikarstwo jest jak kapłaństwo, jest odpowiedzią na prawdziwe powołanie.

Przekonywał, że Polska potrzebuje mediów, które jednoczą ludzi."Największy spokój jest na cmentarzu i może o to im chodzi!"

Jego zdaniem Polakom odmawia się prawa do mediów. - 96 proc. w Polsce katolików, a nie ma jednego miejsca dla telewizji Trwam na multipleksie. Wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej - mówił.

- Dobrze, że coraz więcej ludzi woła "obudź się, Polsko!", dobrze, że przyszliście tutaj i wołacie "obudź się, Polsko!". Obudź się do miłości i prawdy społecznej, powstań Polsko! (...). Budźmy do miłości i prawdy społecznej - nawoływał.

Zaznaczył, że ci którzy nie chcą przebudzenia, mówią że najważniejszy jest spokój. - Nie spokój, ale pokój. Największy spokój jest na cmentarzu i może o to im chodzi! (...) My chcemy pokoju, a pokój jest budowany na prawdzie. Prawdę i pokój trzeba ciągle zdobywać, bezczynność pobudza zło - mówił ks. Rydzyk.

Zobacz także
Komentarze (589)
Rydzyk do Kaczyńskiego: Pan da siłę swojemu ludowi, alleluja i do przodu!
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 384 razy 344

  To nawoływanie do obudzenia może zwrócić się przeciw nawołującym, szczególnie tym w kieckach....

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 327 razy 293

  swojemu ludowi? inkasentowi chodziło o członków z partii pisiągów?? to oni teraz ludem są? może gdzieś sobie wywędrują?

 • mojeskromnezdanie

  Oceniono 307 razy 291

  "Ks. Rydzyk przypomniał, że Jan Paweł II uczył, że nie ma solidarności bez miłości"
  Wykorzystywać nauki Jana Pawla II w swojej hipokryzji ???!!!!!!
  O jakiej miłości on mówi i solidarności z kim ???
  Niedobrze mi sie robi.

 • ga.1.2

  Oceniono 251 razy 227

  A do Ziobro powiedzial "Spieprzaj dziadu"

 • endrju1521

  Oceniono 226 razy 210

  Wprawdzie utożsamiam się z tym społeczeństwem, pieszczotliwie zwanym "ludem", ale nie należę do żadnego pana!!!!

 • suche_majtki_na_dnie_morza

  Oceniono 107 razy 103

  "Jego zdaniem Polakom odmawia się prawa do mediów. - 96 proc. w Polsce katolików, a nie ma jednego miejsca dla telewizji Trwam na multipleksie. Wszystko jest dawane stronie liberalno-lewicowej - mówił."
  to się nazywa naciąganie statystyk. 96% ale tylko coś ok.5% słucha ciebie złodziejski klecho. złodziej i kłamca.

 • ww-77

  Oceniono 85 razy 85

  Ostatnio mówiłem, że nie pójdę na najbliższe wybory (być może przyspieszone), bo żadna partia mi nie odpowiada, i jest mi wszystko jedno, kto wygra, może to być nawet Kaczyński, ale po tym, co stało się dzisiaj, pójdę i zagłosuję. Jeśli nie na PO, to na Palikota lub SLD, byle tylko nie wygrał Rydzyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje