Wałęsa: ?Obudź się, Polsko" to antydemokratyczny marsz

29.09.2012 15:11
Lech Wałęsa.

Lech Wałęsa. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Lech Wałęsa uważa, że warszawski marsz "Obudź się, Polsko" ma charakter antydemokratyczny, bo "nie uwzględnia tego, że większość jest w innym miejscu; większość popiera premiera i ten układ".
- Trzeba by się zastanowić, jak szanujemy demokrację, którą tak ciężko trzeba było wywalczyć, a teraz próbują coś na ulicy zmieniać. A przecież od tego jest kartka wyborcza - podkreślił Wałęsa, który uczestniczył w sobotę w Dworze Artusa w Gdańsku w uroczystości wręczenia nagrody swojego imienia białoruskiemu opozycjoniście Alesiowi Bialackiemu. O ocenę warszawskiego marszu b. prezydent był pytany przez dziennikarzy.

Podczas marszu "Obudź się, Polsko" związkowcy z NSZZ "Solidarność", sympatycy PiS, Telewizji Trwam i Radia Maryja, protestują przeciw brakowi dialogu społecznego, podnoszeniu wieku emerytalnego oraz w obronie swobód obywatelskich i pluralizmu mediów.

Zobacz także
Komentarze (188)
Wałęsa: ?Obudź się, Polsko" to antydemokratyczny marsz
Zaloguj się
 • zbycholj23

  Oceniono 162 razy 80

  Lesiu! Przypomnij sobie o co walczyłeś i spójrz na polską rzeczywistość. Ale nie oczkami milionera tylko oczami biednego, okłamywanego robotnika którym kiedyś byłeś. I zajrzyj do encyklopedii pod hasło; "hipokryzja".

 • unamatita

  Oceniono 210 razy 76

  ""Obudź się Polsko" to antydemokratyczny marsz" - nsuwa mi się cytat pewnego klasyk - "durnia mieliśmy za prezydenta"!
  u.

 • bgdvfters99

  Oceniono 136 razy 70

  szkoda czasu na odpowiadanie ten czlowiek bredzi

 • eye_of_ra

  Oceniono 63 razy 57

  W Polsce od dawna nie ma demokracji. Jest możliwość wyboru między ludźmi których wystawiły partie i wpisały na listę w odpowiedniej kolejności która odzwierciedla zasługi w utrzymaniu się przy korycie. Żaden kandydat niezależny nie może się przebić choćby był największym społecznikiem, geniuszem i laureatem nagrody Nobla - bo tak jest zbudowana ordynacja. Żadna nowa siła domagająca się zmian również się nie przebije - ostatnią taką była Samoobrona. Możemy głosować na PO (wraz z klonem Palikota), PSL, SLD lub PiS. I tak przez ostatnie 20 lat. Żadne nowe siły nie mają szans wejść i zmienić układu bo nie mają
  1. Pieniędzy które daje władza - partie polityczne finansowane z budżetu (ale wyłącznie rządzące) plus różnego rodzaju profity
  2. Dostępu do mediów opanowanych przez ludzi obecnej (lub byłej) władzy - raczej nie przez bezpartyjnych obiektywnych fachowców.
  3. Dostępu do stołków w administracji które są obsadzone setkami tysięcy działaczy partyjnych co wraz z rodzinami dalej miliony głosów zainteresowanych wyłącznie utrzymaniem obecnego stanu rzeczy.

 • pawelle

  Oceniono 67 razy 41

  o Bolek mowi znow.co mu kaza...

 • led2007

  Oceniono 268 razy 40

  Wałęsę można lubić lub nie, ale na Kaczyńskich poznał się jako jeden z pierwszych! I chwała mu za to!

 • godbac51

  Oceniono 43 razy 35

  Walese juz totalnie P O P I E R D O L I L O...

  Jesli prawo do manifestacji swoich przekonan nazywa "antydemokratycznym" przywilejem to swiadczy tylko o zacofaniu Walesy.

 • pater66

  Oceniono 41 razy 33

  Wypowiedzi tego buca udawadniają, że jest agentem umoczonym po uszy w układzie

 • konkretna.informacja

  Oceniono 40 razy 32

  TW Bolek w dalszym ciągu nie wytłumaczył się z tego, czemu SB przywiozła go motorówką na protesty.  Twierdził, że taka sytuacja nie miała miejsca, a gdy udowodniono mu to nagraniem z kamery na pobliskim hotelu, twierdził, że uwaga cytuje: "To był mój sobowtór".


  Urocze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje