Strzelanina na granicy Gruzji i Osetii Płd. Prowokacja przed wyborami?

29.09.2012 13:46
Wiec wybiorczy przed wyborami w Gruzji

Wiec wybiorczy przed wyborami w Gruzji (Fot. REUTERS/DAVID MDZINARISHVILI)

Na spornej granicy Gruzji z separatystyczną Osetią Południową doszło do strzelaniny. Informuje o tym rozgłośnia Echo Kaukazu. Według stacji radiowej, separatyści zatrzymali uzbrojonego funkcjonariusza gruzińskiego MSZ, gdy ten wraz z kolegami ostrzeliwał południowoosetyjski posterunek graniczny.
Przedstawiciele KGB w Cchinwali twierdzą, że to jeden z elementów prowokacji ze strony Tbilisi, związany z koncentracją gruzińskich wojsk w pobliżu spornych granic. Oficjalnie gruzińskie MSW nie komentuje tych informacji.

W poniedziałek w Gruzji odbędą się wybory parlamentarne. Tbilisi od kilku tygodni ostrzega przed prowokacjami ze strony Rosji, które mogłyby zdestabilizować sytuację na granicach z Abchazją i Osetią Południową.

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • jozef.ok

  Oceniono 1 raz -1

  Widać, że Putinland szykuje napaść na Gruzję w celu zainstalowania tam jakiegoś odpowiednika Bieruta lub innego Jaruzelskiego. A przedtem leci ostrzał propagandowy i organizuje się miejscowych zaprzańców jako "opozycję". No a strzały na granicy? To odpowiednik "napadu Polaków na radiostację w Gliwicach".

 • darino

  Oceniono 3 razy -1

  Rosyjskie kombajny pracujące na polach odpowiedziały ogniem, i odleciały w celu przegrupowania sił przed planowaną operacją obronną pod Tbilisi.

 • 18261826www

  Oceniono 9 razy 1

  Gruzini podobnie jak Serbowie wybrali nacjonalizm i przegrali.My tez przegramy wszystko jesli PIS dojdzie do wladzy.Nasi" prawdziwi Polacy" reprezentuja "patriotyzm" mordercy pierwszego polskiego prezydenta.Jakie nieszczescia spadly na nasz kraj po zamordowaniu Narutowicza wszyscy wiemy,ale czy wyciagnelismy z tego jakies wnioski ,czy jestesmy w stanie zapobiec kolejnej tragedii?

 • rawahecht

  Oceniono 8 razy 2

  Dżaruś, misja pokojowa ci się kroi.
  ODLOT!

 • jw11

  Oceniono 8 razy 0

  pestka, jak kaczorek tam był - to się działo..

 • zigzaur

  Oceniono 12 razy -2

  To nie jest żadna "granica" tylko linia demarkacyjna zaś południowa Osetia jest terytorium Gruzji. Takie jest oficjalne stanowisko Rzeczypospolitej Polskiej.

 • doni72

  Oceniono 14 razy 0

  Ten gruzinski rzezimieszek zapozyczyl sposob od Tchatcher niejakiej Margaret.Ta dama wykorzystala zamieszanie,patriotyzm i emocje w wojnie o Falklandy lamiac strajk gornkow i wygrywajac wybory.Jedyna roznica ze konflikt o Falklandy nie byl wyrezyserowany.Ale to stary numer i czesto inscenizuje sie konflikt(w tym przypadku)zeby osiagnac cel czyli zrobic wszystko zeby utrzymac sie przy wladzy.

 • mangusta3

  Oceniono 14 razy 0

  W najbliższych wyborach naród gruziński powinien obalić zainstalowaną przez CIA mafię polityczną niezrównoważonego psychicznie Saakaszwilego...represje wobec opozycji w tym niezależnych od rządu mediów, korupcja, morderstwa polityczne, brutalne atakowanie przez siły porządkowe pokojowych manifestacji, inwazja podczas igrzysk olimpijskich na Osetię Płd. za podszeptem Waszyngtonu i w konsekwencji tego konflikt zbrojny z Rosją a wreszcie afera z torturowaniem ludzi w gruzińskich więzieniach...dość rządów tego kacyka made in CIA...

 • w_piach_policyjne_prostytutki

  Oceniono 11 razy -1

  Upośledzony ułomek zainstalowany przez CIA w świetle kamer pokornie jak lokaj oraz petent wylizuje swoim panom z CIA genitalia oraz obfajdane zwieracze !www.youtube.com/watch?v=YU-XeWpdV0I&list=FLr1V1YKBevv2eAt2r9UteRA&index=47&feature=plpp_video

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje