Kaczyński: W poniedziałek zaprezentujemy kandydata na premiera

29.09.2012 12:03
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek zaprezentuje kandydata na premiera - zapowiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.
- Miarka się przebrała. Za dwa dni PiS przedstawi kandydata na premiera. Za kilka tygodni, gdy uznamy to za stosowne, zgłosimy konstruktywne wotum nieufności. Ale to później, dziś mamy marsz. Przebudź się, Polsko! - wzywał Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Podczas jego przemówienia na sali co chwila słychać było owacje. Sala szalała: gwizdy, oklaski, skandowanie: Zwyciężymy, zwyciężymy! Ludzie zaczynają śpiewać hymn, prezes z nimi - czytamy w naszej relacji na żywo z konwencji.

- Nie ma innego sposobu zagwarantowania prawa do prawdy niż pluralizm mediów - mówił Kaczyński, odnosząc się do sobotniego marszu "Obudź się Polsko". - Chcemy demokracji, chcemy być obywatelami. (...) Przybyliśmy tutaj właśnie dlatego, że chcemy być obywatelami i jesteśmy obywatelami. A być obywatelem to znaczy być członkiem wspólnoty ludzi godnych, ludzi, którzy w życiu społecznym są podmiotem, a nie przedmiotem - mówił Kaczyński.

Jako najważniejsze prawo przysługujące obywatelom wskazał prawo do prawdy - "prawo do tego, żeby nie być oszukiwanym i manipulowanym". - Gdybyśmy w 1989 roku do końca wywalczyli prawo do prawdy, to dzisiaj Polska byłaby silniejsza, bogatsza, bardziej sprawiedliwa - przekonywał prezes PiS.

Zobacz także
Komentarze (248)
Kaczyński: W poniedziałek zaprezentujemy kandydata na premiera
Zaloguj się
 • tspl

  Oceniono 145 razy 133

  Co za napięcie. Nie mogę spać, nie mogę jeść... :)

  Jarosław zapomniał że nie ma z kim zbudować większościowej koalicji bo nikogo nie lubi a wszystkich zdążył wielokrotnie obrazić..

  I że od lat przegrywa wybory....

 • puzonik48

  Oceniono 120 razy 108

  Błazen :):)A większość do poparcia wniosku już ma ?Sześć razy Cię gnomie,społeczeństwo wykopało ,czyż to nie wystarczy ,żebyś wiedział ,że na władzę nie masz żadnych szans ?

 • ergo12

  Oceniono 84 razy 80

  Wydalic zakon Redemptorytsow z Polski !

  Tak jak to uczyniono 1808 stawiajac Redemptorystom zarzut szpiegostwa na rzecz Królestwa Prus.

  Niestety w roku 1903 , a wiec po prawie 100 latach pozwolono Redemptorystom wrocic.

  Nie mozna , jak twierdzi nuncjusz czyli ambasador Watykanu w Polsce , : "zadnemu obywatelowi, nawet duchownemu, posiadania opinii politycznych" .

  Mozna jednak usunac z terenu Polski caly zakon , za szkodliwa dla Polski dzialalnosc jego czlonkow tak wewnatrz kraju jak i poza jego granicami.
  Jak rowniez za dzialalnosc w tak zwanej szarej strefie bisnesowej, czlonkow tego zakonu.

  Nuncjusza apostolskiego zas , arcybiskupa Celestino Magliore , Polska ma prawo do uznania za persona non grata.

  Nalezy mu sie to juz chociazby za nastepujace stwierdzenie:
  "Zapewnilem go , ze Stolica Apostolska nie ma zamiaru podejmowac wyzwania rzyconego w nocie, na wyslanie ktorej nie pozwolilaby sobie nawet KUBA CZY SUDAN. "

  Inaczej mowiac: Rzad R.P. , ZAPOMINA SIE !!!
  OSMIELIL SIE WYSLAC NOTE z prosba o "utemperowanie"czlonka kleru Kosciola Rzymsko-Katolickiego !
  Bezczelnosc, Sudan by sie nie osmielil.

  Rzad ma prawo uznania Celestino Magliore za persona non grata !

  Kwestie ta reguluje konwencja wiedenska ( a wiec prawo miedzynarodowe ! ) o stosunkach dyplomatycznych z 18 kwietnia 1961 roku, gdzie w art. 9 pkt. 1 czytamy:

  "Państwo przyjmujące może w każdym czasie i BEZ OBOWIAZKU UZASADNIENIA
  SWEJ DECYZJI ( podkreslenie, moje) zawiadomić państwo wysyłające, że szef misji, bądź którykolwiek z członków personelu dyplomatycznego misji, jest persona non grata albo, że ktokolwiek inny z członków personelu misji jest osobą niepożądaną. Państwo wysyłające odpowiednio do okoliczności bądź odwoła daną osobę bądź położy kres jej funkcjom w misji."

  POLSKA JEST SYGNATARIUSZEM TEJ KONWENCJI.

 • pitu.kitu

  Oceniono 70 razy 64

  O Q ! Już naród nie może sie doczekać ;
  jak tu dotrwać do poniedziałku...

 • hrabia_onejski

  Oceniono 65 razy 57

  Słyszałem śliczną piosenkę w wykonaniu M.Opani " w moim magicznym domku wszystko się może zdarzyć" - domek był w pojemniku na smieci. Prezes tez ma swój magiczny domek. Byle się tylko nie za szybko obudził, bo się zdziwi .

 • romeczekb

  Oceniono 53 razy 45

  Premier w Tworkach ?

 • lili.1

  Oceniono 49 razy 41

  rzeczywiście, strasznie ważna ta wiadomość....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje