Kaczyński: W poniedziałek zaprezentujemy kandydata na premiera

29.09.2012 12:03
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek zaprezentuje kandydata na premiera - zapowiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.
- Miarka się przebrała. Za dwa dni PiS przedstawi kandydata na premiera. Za kilka tygodni, gdy uznamy to za stosowne, zgłosimy konstruktywne wotum nieufności. Ale to później, dziś mamy marsz. Przebudź się, Polsko! - wzywał Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Podczas jego przemówienia na sali co chwila słychać było owacje. Sala szalała: gwizdy, oklaski, skandowanie: Zwyciężymy, zwyciężymy! Ludzie zaczynają śpiewać hymn, prezes z nimi - czytamy w naszej relacji na żywo z konwencji.

- Nie ma innego sposobu zagwarantowania prawa do prawdy niż pluralizm mediów - mówił Kaczyński, odnosząc się do sobotniego marszu "Obudź się Polsko". - Chcemy demokracji, chcemy być obywatelami. (...) Przybyliśmy tutaj właśnie dlatego, że chcemy być obywatelami i jesteśmy obywatelami. A być obywatelem to znaczy być członkiem wspólnoty ludzi godnych, ludzi, którzy w życiu społecznym są podmiotem, a nie przedmiotem - mówił Kaczyński.

Jako najważniejsze prawo przysługujące obywatelom wskazał prawo do prawdy - "prawo do tego, żeby nie być oszukiwanym i manipulowanym". - Gdybyśmy w 1989 roku do końca wywalczyli prawo do prawdy, to dzisiaj Polska byłaby silniejsza, bogatsza, bardziej sprawiedliwa - przekonywał prezes PiS.

PYTANIE Czy popierasz marsz PiS: Obudź się Polsko, który jest protestem przeciwko: podniesieniu wieku emerytalnego, brakowi dialogu społecznego i ograniczaniu swobód obywatelskich i pluralizmu mediów?

 • Popieram całkowicie postulaty marszu i poszedłbym na niego, jeśli miałbym okazję
 • Popieram tylko niektóre postulaty marszu
 • Nie popieram marszu, ale dobrze, że opozycja może organizować takie wydarzenia
 • Nie popieram marszu. Uważam, że politykę powinno się uprawiać w Sejmie, a nie na ulicy
 • Poparłbym marsz, ale tylko, gdyby wzięły w nim udział wszystkie partie - SLD, Ruch Palikota, PiS i Solidarna Polska
Zobacz także
Komentarze (248)
Zaloguj się
 • bumcykcyk76

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Jarosławie - mam dla pana gorzkie słowa.
  NIKT pana nie lubi. A swojego kandydata na premiera może pan sobie wtrynić gdzie pan chce.
  PiS nie ma kworum na to, aby wotum nieufności przeszło.

 • strongnuklear

  0

  Patryjota jest posel ktory nie ucieknie z kraju w razie wojny Jest tylko 1 J kaczynski i oj.Rydzyk .

 • solarniczka

  Oceniono 1 raz -1

  Kandydat na premiera z opcji PISu dosyć ciężko się krystalizował. Ale widać, że już jest, bo ogłoszenie jego personaliów jutro...ale ja nie o tym. Sądzę, że pisowski kandydat na premiera będzie tylko marionetką, tak, jak kiedyś K. Marcinkiewicz, który to pan był całkowicie zależny od J. Kaczyńskiego. Właściwie to wysunięcie tajemniczego kandydata to taka zagrywka, aby uniknąć kolejnej porażki wyborczej prezesa.

 • yani-51

  Oceniono 2 razy 0

  cyt......Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek zaprezentuje kandydata na premiera - zapowiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.

  a w jakiej gminie sa w poniedzialek wybory?

 • cz27

  Oceniono 2 razy 0

  Biedny parch poda kandydatkę na premiera która jest profesorem z Poznania.

 • norbert2225

  Oceniono 3 razy 3

  ale bardzo dobrze ze przynajmiej nie ma tak duzo zdjec tych OSZOLOMOW NAWIEDZONYCH bo to obrzydliwosc na to patrzec na te poprzebierane warjatki w tych czerwonych pelerynach Jarus NAJSWIEDSZY NATCHNIONY ktoremu czubek nosa widac Rydzyk nazarty ktory sie w obiektywie juz nie miesci z raci poslugi bozej tak cizko wykonywanej CYRK KRETYNOW

 • norbert2225

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczynski iRydzyk kolega po fachu od Burd to najgorsze MENDY JAKIE SIE MOGLY PRZYTRAFIC a cala tRODZINA KACZYNSKICH USBECKA TO KOSZMAR DLA POLSKI Polacy mieli pecha ze o tej rodzinie Hitler zapomnial w czasie wojny

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 3

  za niedługo będziemy się pozdrawiać sig kartofel i heil kurdupel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje