23-latek potrącił dwie dziewczynki i rozbił się podczas ucieczki

28.09.2012 22:03

Fot. Policja

23-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, prowadząc seata toledo, potrącił dwie 15-latki jadące na rowerach. Dziewczynki w ciężkim stanie zostały przewiezione do szpitala. Trafił tam również sprawca, który rozbił się w trakcie ucieczki z miejsca wypadku.
- Stan jednej z dziewczynek jest krytyczny. Przed przewiezieniem do szpitala była reanimowana na miejscu wypadku. Druga również doznała poważnych obrażeń, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedziała rzeczniczka opoczyńskiej policji Barbara Stępień.

Do wypadku doszło w piątek wieczorem w miejscowości Antoniówka w powiecie opoczyńskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadące prawidłowo dziewczynki zostały potrącone przez samochód. Kierowca nie zatrzymał się. Uciekając z miejsca wypadku, 23-latek w pobliskich Kunicach na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

- Nie doznał poważniejszych obrażeń, ale również został przewieziony do szpitala. Był nietrzeźwy. Miał w organizmie 0,9 promila alkoholu - poinformowała Stępień.

Najnowsze informacje