Marta Kaczyńska: Tusk insynuuje. Nie jestem w stanie przyjąć jego przeprosin

28.09.2012 14:24
Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska (fot. Sławomir Kamiński/ AG)

- Nie jestem w stanie przyjąć jakichkolwiek słów przeprosin od pana premiera Tuska - powiedziała Marta Kaczyńska. Według niej Ewa Kopacz i Andrzej Seremet powinni podać się dymisji.


- Donald Tusk przepraszając jednocześnie w sposób obrzydliwy, skandaliczny insynuuje różne rzeczy pod adresem mojego śp. ojca - powiedziała Marta Kaczyńska. - Nie jestem w stanie przyjąć jakichkolwiek słów przeprosin - dodała.

Zdaniem Kaczyńskiej, "pani Ewa Kopacz idzie w zaparte". - Najpierw powiedziała, że ramię w ramię nasi lekarze uczestniczyli w sekcji zwłok. Później się okazało, że tych sekcji zwłok nie przeprowadzano tak, jak należy. Teraz się okazuje, że pani Ewa Kopacz była w Moskwie tylko po to, by wspierać rodziny i tłumaczy wszystko emocjami. Jak można zachowywać się tak, będąc urzędnikiem państwowym, ministrem zdrowia, teraz marszałkiem Sejmu?

Uważam, że gdyby pani Ewa Kopacz miała trochę honoru, to po prostu podałaby się do dymisji - powiedziała Kaczyńska.

Według niej to samo powinien zrobić prokurator generalny Andrzej Seremet. - Miałam okazję przeczytać wypowiedzi rodzin, o których wspominał pan prokurator Seremet. Wynika z nich jasno, że mija się on z prawdą.

Marta Kaczyńska powiedziała dziennikarzom, że przyjechała na uroczystości pogrzebowe Anny Walentynowicz po to, by oddać hołd "osobie niesłychanie zasłużonej dla Solidarności, niepokornej, osobie, która przyczyniła się do obalenia komunizmu.

- Jestem tu także po to, by wyrazić swoją solidarność ze wszystkimi rodzinami, które były zmuszone w tej chwili za sprawą polityków i różnych urzędników przeżywać okropny koszmar - zaznaczyła.

W ubiegłym tygodniu prokuratorzy wojskowi przeprowadzili w Gdańsku i Warszawie ekshumacje dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej: Anny Walentynowicz i - według informacji medialnych - Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Powodem ekshumacji były wątpliwości rodziny Walentynowicz oraz Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, czy ciała obu kobiet nie zostały ze sobą zamienione. Badania genetyczne jednoznacznie wskazały, że tak się stało.

Zobacz także
Komentarze (682)
Marta Kaczyńska: Tusk insynuuje. Nie jestem w stanie przyjąć jego przeprosin
Zaloguj się
 • osiedlowyglupek

  Oceniono 646 razy 566

  Panna, z dziwnym grymasem twarzy ,mówi kto ma zostać, a kto ma podać się do dymisji.To rodzinne.Stryjek ma tak samo.

 • szydlo4

  Oceniono 579 razy 481

  To Szanowna Pani powinna przeprosić rodziny katastrofy za swego Tatusia, który jako Najważniejsza Osoba w Samolocie przyczyniła się znacznie do katastrofy. Patrz raporty polski i międzynarodowy (rosyjski).

  Pan Bóg (katolicki) jest zawsze sprawiedliwy: "za dobro wynagradza a za zło karze". Tego mnie uczono na lekcjach religii w szkole podstawowej i sredniej. Drugie co mnie tam uczono to: "Bóg tak chciał".

  Jako katrolik wierzę więc że mój Bóg nie chciał pikniku wyborczego w Katyniu, na grobach pomordowanych Polaków, Rosjan, Białorusinów i innych.

 • niemoher

  Oceniono 481 razy 439

  Slow przeprosin nie przyjmujesz ??? No, bardzo chrzescijanskie, na pewno tego nauczyla ci Mama i Tata ?

  Ale kaske od Tuska przyjelas i bardzo szybko zamienilas na nowiutkie autko - jak sie jezdzi ze swiadomoscia, ze to za rzeczona Mamusie i Tatusia ?

  Pokory wiecej zycze, zwlaszcza w okolicach grobu Rodzicow...

 • kolejnynowybezsensownylogin

  Oceniono 435 razy 383

  A co mnie obchodzi zdanie tej wiecznie przerażonej myszy?

 • lowcamgly

  Oceniono 403 razy 367

  ...no chyba, że za następne 3 miliony, bo tamte mi się już skończyły..

 • grad1964

  Oceniono 157 razy 139

  Mam nadzieję, że premier Donald Tusk pomimo takiej wypowiedzi "tak ważnej" osoby,

  będzie dalej pracował i żył normalnie ... .

  Bardzo grzecznie ze strony premiera, że przeprosił chociaż tak naprawdę to nie miał za co

  przepraszać, a zwłaszcza pani Kaczyńskiej !!!

  Nie chce to nie , dorośnie to zrozumie !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje