Rozenek: Nie chcieliśmy uczestniczyć w tym politycznym cyrku

Andrzej Rozenek

Andrzej Rozenek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Nie chcieliśmy uczestniczyć w tym politycznym cyrku - tak Andrzej Rozenek uzasadnił opuszczenie sali sejmowej przez posłów Ruchu Palikota podczas wczorajszej debaty nad informacją ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego na temat działań po katastrofie smoleńskiej.
Zdaniem gościa radiowej Trójki, debata w ogóle nie powinna mieć miejsca w Sejmie. Jak zaznaczył, sprawę pomylenia ciał podczas identyfikacji powinna wyjaśniać prokuratura, a nie politycy. Andrzej Rozenek stwierdził, że wczorajsza debata służyła wyłącznie PO i PiS, które - w jego ocenie - dzielą Polaków.

Andrzej Rozenek odniósł się również do sprawy powrotu Bronisława Komorowskiego z USA. Prezydent wrócił do Polski samolotem rejsowym, ponieważ rząd nie dysponuje maszynami, które są w stanie dolecieć za ocean. Zdaniem Andrzeja Rozenka, mamy do czynienia z aferą korupcyjną w sprawie zakupu samolotów dla VIP-ów: Jak zaznaczył, poprzedni szef MON Bogdan Klich, miał gotowy przetarg na kupno takiego samolotu, jednak odrzucił go ze względu na - jak mówił Rozenek - nieodpowiedniego wykonawcę.

W ocenie gościa radiowej Trójki, wokół zakupu samolotów dla VIP-ów trwa - jak określił - "chocholi taniec". Mianem skandalu określił to, że rząd i prezydent nie dysponują własnymi samolotami, przystosowanymi do przewozu najważniejszych osób w państwie.

Zobacz także
 • Monika Olejnik Olejnik: Kopacz z bohaterki stała się wrogiem
Komentarze (60)
Rozenek: Nie chcieliśmy uczestniczyć w tym politycznym cyrku
Zaloguj się
 • al48

  Oceniono 118 razy 80

  RP ma racje , tej debaty nie powinno być w sejmie . PiS jest zdolny tylko do robienia hucp.

 • res_js

  Oceniono 70 razy 54

  Za duże pieniądze podatników pochowali bliskich.
  Za duże pieniądze podatników ekshumują bliskich.
  Może jeszcze po raz drugi zasiłek pogrzebowy, odszkodowanie...... im się należy ?

 • krzysztof_57

  Oceniono 35 razy 29

  QQQQ.... czy Sejm nie ma poważniejszych spraw na głowie???? Prawo dziurawe w każdej niemal dziedzinie, projekt budżetu gdzieś w szufladzie a oni w kółko Smoleńsk,Smoleńskowi,o Smoleńsku,ze Smoleńskiem....i to wszystko przez urażoną duma,pychę ,urażone ambicje,żądze władzy.... jednego małego człowieczka. I za to dostał jeszcze Wawel....żenada !!!!

 • waszka893

  Oceniono 31 razy 29

  tylko patrzeć jak będą się domagać odszkodowania za "pomyłkę"

 • mimovoli

  Oceniono 20 razy 16

  samolot dla prezydenta jest niepotrzebny
  prezydent jest niepotrzebny
  i tu nie chodzi o nazwisko, osobę ale o inne rzeczy - jak kompetencje, koszty
  tak jak powinni ograniczyć wszystkie rady, zgromadzenia - od sejmu (z likwidacją senatu) po radę gminy
  ogroooomna większość zasiadających w tychże nie nadaje się do tego. nie zastąpią ich nadający się, bo takich nawet nie ma za wielu. jak będzie ich mniej, przynajmniej koszty będą dużo niższe a głupie prawo, głupie zarządzenia pewnie będą jak były...
  a z samolotem jak z limuzyną - władza ma coś z chłopa, który stał się szlachtą - od razu chce się wyróżniać itp. bo co usprawiedliwia latania rejsowym samolotem (bo inni nie latają? to wprowadź dobre praktyki aby inni latali) albo limuzyn na służbie pana wójta/burmistrza/sekretarza rady - przecież nie ma uzasadnienia dla posiadania najnowszego audi czy bmw. wystarczy jak oplem albo fordem czy skodą (w wersjach standardowych) też by dojechał...

 • mark6

  Oceniono 30 razy 14

  a po co Prezydentowi samolot kiedy w praktyce wolno mu tylko wręczać medale. Zw wszystko inne odpowiada WYŁĄCZNIE Rząd RP.
  Aby Prezydent OFICJALNIE poleciał za granicę MUSI mieć zgodę Rządu. Po uzyskaniu zgody może korzystać z samolotu rządowego.

 • fjan

  Oceniono 37 razy 13

  Oczywiście to skandal z tą zamianą ciał po katastrofie. Wyjaśnić to faktycznie powinna prokuratura pod ewentualnym nadzorem sejmu. W Polsce nie szanuje sie ludzi czy to żywych czy umarłych. Minister od sprawiedliwości nasłuchuje tylko co mówią i krzyczą zygoty. Emerytów i chorych się prawie dobija.

 • archimago7

  Oceniono 17 razy 11

  Po jaką cholerę Polsce samolot samolot o zasięgu 10 000 km, który by stał na lotnisku przez prawie cały rok ?
  Odpowiedz palikotku. Masz rację za to w kwestii "debaty".
  Tak obrzydliwej, podłej debaty na trupi temat, też nie powinno być i to nie tylko w Sejmie RP.
  Jedyną zaletą tego obrzydliwego pisiego i ziobrowego debilizmu jest ostateczne obrzydzenie tych żerujących na trupach trupojadów.
  Rodzina Pani Anny Walentynowicz w Moskwie błędnie zidentyfikowała jej zwłoki...i tyle.
  Pozostaje nadal pytanie po co ciągnięto na wózku do samolotu, schorowaną, nieszczęsną, niewiedzącą już co się dzieje Panią Annę ?
  Dla bardziej podniosłej reżyserii widowiska kaczej pisowskiej marionetki ?
  Dlaczego rodzina Pani Anny na to pozwoliła?

 • szpon

  Oceniono 16 razy 10

  Od dawna powtarzam... Divide et impera. Tak nas trzymają w garści, bo zamiast bić się o odzyskanie naszego kraju z rąk "szlachty" jaka nam się urodziła, to bijemy się między sobą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje