Ziobro nie przemówi na marszu. Rydzyk nie pozwolił

Jarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk, Zbigniew Ziobro.

Jarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk, Zbigniew Ziobro. (fot. Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Podczas sobotniego marszu przeciwników rządu nie wystąpi Zbigniew Ziobro. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", na przemówienie lidera Solidarnej Polski nie zgodził się o. Tadeusz Rydzyk. - Przemówią za to liderzy PiS i "Solidarności" - czytamy w "Rz".
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", na decyzję o. Rydzyka wpływ miały mieć dwa wydarzenia. Dyrektorowi Radia Maryja nie spodobał się wywiad Jacka Kurskiego dla "Gazety Wyborczej", w którym europoseł stwierdza, że SP musi wziąć Kaczyńskiego "w kleszcze", oraz przyjęcie przez Ziobrę propozycji Bronisława Komorowskiego zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

- Wejście Ziobry do RBN fatalnie odebrano w środowisku Radia Maryja, głównie dlatego, że szef Solidarnej Polski znalazł się tam w towarzystwie Janusza Palikota - czytamy w "Rz".

Według dziennika jeszcze trzy tygodnie temu zakładano, że Ziobro, który brał udział w spotach TV Trwam zachęcających do udziału w marszu, wystąpi zaraz po Jarosławie Kaczyńskim.

Marsz "Obudź się, Polsko" zacznie się patriotycznym koncertem w sobotę o 11.30 na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. O godzinie 13 odbędzie się msza św., po której głos zabierze o. Rydzyk. Następnie zgromadzeni przemaszerują na plac Zamkowy, gdzie przemówią kolejno: prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef "S" Piotr Duda oraz dziennikarz Wojciech Reszczyński.

Czytaj cały artykuł w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
 • Cezary Gmyz i Daniel Passent ''Pan Bóg nie powinien być angażowany w sprawę obalenia Tuska'' - publicyści o marszu ''Obudź się, Polsko''
 • Jarosław Kaczyński Trwają usilne starania, aby zapisać Jezusa do PiS - "TP" o marszu "Obudź się, Polsko"
 • Ewa Stankiewicz Przed marszem 29 września Stankiewicz poucza dziennikarzy TVP
Komentarze (340)
Ziobro nie przemówi na marszu. Rydzyk nie pozwolił
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 448 razy 414

  oto prawdziwy przywódca PiS i Solidarności - Rydzyk. To ze PiSem steruje Rydzyk to już wiem od lat ale Panie Duda że Pan się dał w to wkręcić? Działania przewodniczących związku Solidarność doprowadzają do zmniejszenia wagi i roli związków zawodowych. Jako uczestnik lat 80 wstyd mi za taką Solidarność i będe krzyczał głośno - trzeba zmienic przepisy. Panie Duda niech Pan powie ile pan zarabia, ma Pan jaja czy nie. Czy też cała odwaga Pańska wyszła przy niszczeniu napisu w stoczni.

 • fedorczyk4

  Oceniono 426 razy 398

  Wzruszajacy przyklad "niemieszania sie" Kosciola w polityke. I to pod kazdym wzgledem.

 • wilkor111

  Oceniono 404 razy 356

  nie martwmy się - będą inne postaci naszego życia kabaretowego - pani stankiewicz, pospieszalski, oraz trzech tenorów - kukiz, rymkiewicz, rosiewicz !

 • bsdw

  Oceniono 307 razy 283

  Marionetki typu Ziobro czy Kaczyński się odzywają tylko gdy ich pan im pozwoli.

 • p4-s

  Oceniono 277 razy 269

  Zamykają Ziobrze usta i to akurat podczas marszu w obronie wolności słowa: )

 • klarneta8

  Oceniono 293 razy 267

  Widac, ze teraz RYDZYK kieruje OPOZYCYJNA SEKTA.

 • 2bankier

  Oceniono 253 razy 239

  To wielka strata,dyrektor pozbywa sie elementow humorystycznych.

 • krzych.korab

  Oceniono 176 razy 164

  I wiadomo kto rządzi PiS, Solidarnością i SP. Jak Rydzyk tupnie nóżką to mordy w kubeł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje