Ziobro nie przemówi na marszu. Rydzyk nie pozwolił

28.09.2012 07:54
Jarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk, Zbigniew Ziobro.

Jarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk, Zbigniew Ziobro. (fot. Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Podczas sobotniego marszu przeciwników rządu nie wystąpi Zbigniew Ziobro. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", na przemówienie lidera Solidarnej Polski nie zgodził się o. Tadeusz Rydzyk. - Przemówią za to liderzy PiS i "Solidarności" - czytamy w "Rz".
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", na decyzję o. Rydzyka wpływ miały mieć dwa wydarzenia. Dyrektorowi Radia Maryja nie spodobał się wywiad Jacka Kurskiego dla "Gazety Wyborczej", w którym europoseł stwierdza, że SP musi wziąć Kaczyńskiego "w kleszcze", oraz przyjęcie przez Ziobrę propozycji Bronisława Komorowskiego zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

- Wejście Ziobry do RBN fatalnie odebrano w środowisku Radia Maryja, głównie dlatego, że szef Solidarnej Polski znalazł się tam w towarzystwie Janusza Palikota - czytamy w "Rz".

Według dziennika jeszcze trzy tygodnie temu zakładano, że Ziobro, który brał udział w spotach TV Trwam zachęcających do udziału w marszu, wystąpi zaraz po Jarosławie Kaczyńskim.

Marsz "Obudź się, Polsko" zacznie się patriotycznym koncertem w sobotę o 11.30 na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. O godzinie 13 odbędzie się msza św., po której głos zabierze o. Rydzyk. Następnie zgromadzeni przemaszerują na plac Zamkowy, gdzie przemówią kolejno: prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef "S" Piotr Duda oraz dziennikarz Wojciech Reszczyński.

Czytaj cały artykuł w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (340)
Zaloguj się
 • Barbara Wolosz

  0

  Kiedy zaprzestanie Kler wtrącać się w politykę? Lepiej by się zajął jak przyciągać ludzi młodych do kościoła , do Boga i głosić homilię o Bogu .Przez ta politykę młodzi przestali chodzić do kościoła bo maja dosyć wysłuchiwać ciągle o polityce

 • trupyirobaki

  0

  GW nie manipuluje swoimi czytelnikami!
  GW nie jest dla idiotów!

 • nocri

  0

  Miałem kiedyś stary ruski budzik. Taki z dwoma gongami na górze. Jak o 04:30 rozpoczynał swoją pracę bym ja do swojej zdążył, budziło się 3/4 klatki schodowej. Taka franca była głośna. Niestety dla sąsiadów i dla mnie do pracy wstawałem także w sobotę więc musiałem w ramach tworzenia dobrosąsiedzkiej atmosfery ruski budzik wywalić w diabły. Ludzie lubią pospać w soboty. Wolne soboty w wolnym kraju.

  Dziś jest sobota...

  Koniec spania moi drodzy.

  nocri.blox.pl/2012/09/Ruskie-budziki.html

 • kaczopisakus

  0

  PiS idzie na pasku Rydzyka.
  Taka to ich polityka.

 • szmul.bender

  0

  jak to sie dzieje, ze na forum jest (w momencie pisania tych slow) 349 wypowiedzi a 420 pozytywnych opinii ? Sam sobie kadzisz ?

 • jlesniewska1

  Oceniono 3 razy 3

  Powiem tak ,Kaczyński z pochodnią w obronie swojej jedynej stacji telewizyjnej rozumiem,ale co w tym wszystkim robi Duda? myslałam ,że czasy Śniadka dypoliza to przeszłość a to tylko zmiana miejsc wstyd panie Duda poniża pan ludzi Solidarności z lat 70 i 80-tych ,ale co pan moze wiedzieć o tych latach jak pan w gacie jeszcze wtedy robił.

 • alpenteufel

  Oceniono 2 razy 0

  Jak fajnie steruje się polakami. Michnik miał jednak rację!!

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 0

  "Obudź się, Polsko"
  i zobacz kto chce rządzić w naszym kraju. Czas pogonić tych jak wyżej.

 • wiwi2662_beauty

  0

  www.youtube.com/watch?v=tex7YiiVv4Q

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje