Ludzie byłego ministra rolnictwa stracili posady w Elewarrze

28.09.2012 06:00
Elewatory zbożowe firmy Elewarr

Elewatory zbożowe firmy Elewarr (Fot. Tomasz Kamiński / AG)

Prawie dwa miesiące po ujawnieniu rozmowy o nepotyzmie i klientyzmie w PSL posady w radzie nadzorczej spółki Elewarr stracili ludzie byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego i byłego dyrektora generalnego Elewarru Andrzeja Śmietanki - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Wczoraj Lucjan Zwolak pełniący od dwóch tygodni funkcję prezesa Agencji Rynku Rolnego wykluczył z rady nadzorczej Elewarru Józefa Kunzę (dyrektora w ARR) i Przemysława Litwiniuka (byłego szefa gabinetu ministra Sawickiego).

Magdalena Kosel (obecna szefowa gabinetu politycznego ministra Stanisława Kalemby i byłego ministra Sawickiego) sama złożyła rezygnację.

Sam rezygnację złożył również Jerzy Głuchowski, dyrektor finansowy Elewarru, choć z naszych informacji wynika, że zrobił to w momencie, kiedy Zwolak postanowił go zdymisjonować, obniżyć mu pensję i odesłać do pracy w jednym z oddziałów agencji. Głuchowskiemu zarzuca się, że nieprawidłowo rozliczał delegacje zagraniczne byłego dyrektora generalnego spółki Andrzeja Śmietanki.

Przypomnijmy: w nagranej ukrytą kamerą rozmowie dwóch Władysławów - Serafina, szefa Kółek Rolniczych, i Łukasika, byłego prezesa ARR - wyłonił się obraz zarządzania Elewarrem jak własnym folwarkiem. Mówiono o gigantycznych zarobkach dyrektora Śmietanki, jego sposobach na unikanie ustawy kominowej, rozdawaniu posad kolegom w różnych radach nadzorczych, a także trwonieniu pieniędzy na zagraniczne delegacje.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz także
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • ej_ski

  0

  To tylko prymitywna kosmetyka, by mieli o czym pisać. Psy szczekają, a karawana idzie dalej.

 • iremus

  0

  Jak się mówi "a" trzeba powiedzieć "b" i podać w których urzędach administracji państwowej obecnie pracują albo spółkach skarbu państwa i czy to jest awans czy degradacja. Tylko polski dziad spada z deszczu pod rynnę. W państwie kolesiów i wiejskich buraków odwołanie jest równoznaczne z awansem.

 • warwar

  Oceniono 1 raz 1

  Że zostali odwołani, to dobrze, ale gdzie zarzuty prokuratorskie z art. 231 kk wobec tych, którzy powoływali na zbędne stanowiska w zbędnych spółkach i wobec tych, którzy takie zbędne stanowiska z jaskrawo zawyżonymi apanażami przyjęli. Czy prokuratorzy zabezpieczyli majątki dla ściągnięcia odszkodowań z powodu tych apanaży?

 • odkurzacz-1

  Oceniono 1 raz 1

  A pozostałych POpaprańców dalej pracują

 • rita.1

  Oceniono 3 razy 3

  Logiczne. Przyszedł nowy minister, więc musi zrobić miejsce swoim.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 6

  Chłopki - dość udoju, wracać do gnoju.

 • prof.miauczur

  Oceniono 10 razy 10

  "Ludzie byłego ministra rolnictwa stracili posady w Elewarrze. Zastąpili ich nowi ludzie, nowego ministra. I starzy i nowi ludzie są członkami tego samego Stronnictwa Ludowego."
  Poinformowała Agencja Tass.

 • zbycholj23

  Oceniono 10 razy 10

  PSL spuścił 5 osób i uważa się za oczyszczony? Hahahahahahahaha...............

 • cholonek

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo premier! Spolkami skarbu panstwa powinni zarzadzac fachowcy! Na pewno, panie Premierze, znajdzie pan i zatrudni wlasciwe osoby. I odpowiednio je za ich ciężką pracę wynagrodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje