Ludzie byłego ministra rolnictwa stracili posady w Elewarrze

Elewatory zbożowe firmy Elewarr

Elewatory zbożowe firmy Elewarr (Fot. Tomasz Kamiński / AG)

Prawie dwa miesiące po ujawnieniu rozmowy o nepotyzmie i klientyzmie w PSL posady w radzie nadzorczej spółki Elewarr stracili ludzie byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego i byłego dyrektora generalnego Elewarru Andrzeja Śmietanki - czytamy w ?Gazecie Wyborczej?.
Wczoraj Lucjan Zwolak pełniący od dwóch tygodni funkcję prezesa Agencji Rynku Rolnego wykluczył z rady nadzorczej Elewarru Józefa Kunzę (dyrektora w ARR) i Przemysława Litwiniuka (byłego szefa gabinetu ministra Sawickiego).

Magdalena Kosel (obecna szefowa gabinetu politycznego ministra Stanisława Kalemby i byłego ministra Sawickiego) sama złożyła rezygnację.

Sam rezygnację złożył również Jerzy Głuchowski, dyrektor finansowy Elewarru, choć z naszych informacji wynika, że zrobił to w momencie, kiedy Zwolak postanowił go zdymisjonować, obniżyć mu pensję i odesłać do pracy w jednym z oddziałów agencji. Głuchowskiemu zarzuca się, że nieprawidłowo rozliczał delegacje zagraniczne byłego dyrektora generalnego spółki Andrzeja Śmietanki.

Przypomnijmy: w nagranej ukrytą kamerą rozmowie dwóch Władysławów - Serafina, szefa Kółek Rolniczych, i Łukasika, byłego prezesa ARR - wyłonił się obraz zarządzania Elewarrem jak własnym folwarkiem. Mówiono o gigantycznych zarobkach dyrektora Śmietanki, jego sposobach na unikanie ustawy kominowej, rozdawaniu posad kolegom w różnych radach nadzorczych, a także trwonieniu pieniędzy na zagraniczne delegacje.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz także
 • WPHI w Casablance Sikorski likwiduje, Pawlak powołuje. Placówka w Casablance: auto za 130 tys., remont za pół miliona
 • Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego Marszałek Struzik (PSL), jego znajomi i ich dzieci. Seul, Pekin, Ankara...[WPHI]
 • Władysław Łukasik rozmawia z Władysławem Serafinem Kancelaria kontroluje ARiMR. "Czy pana krewni byli tu zatrudnieni?". Na odpowiedź - 4 dni
Komentarze (22)
Ludzie byłego ministra rolnictwa stracili posady w Elewarrze
Zaloguj się
 • kicha12345

  Oceniono 40 razy 38

  No i cos nic sie nie zmienilo. Tutaj stracili posady. Pawlak zalatwi im gdzie indziej. Patologia trwa dalej, bo przeciez PSL musi sie odwdzieczyc swoim darczyncom. Proponowalbym sledzic caly czas losy Smietanki, lub innych z tej afery, to pokaze jak tak naprawde dziala PSL.

 • rawahecht

  Oceniono 36 razy 34

  "Ludzie byłego ministra rolnictwa stracili posady w Elewarrze"

  Ale na pewno "znaleźli" już lepsze w jakimś browarze.

 • bioder65

  Oceniono 30 razy 18

  teraz dostaną ekstra odprawy,a do koryta POdejdą te słuszne wieprze.

 • poleczka-2

  Oceniono 12 razy 12

  Zamienił stryjek laskę na kijek ; już maja ciepłe posadki gdzie indziej uciekają szczury PSL-owskie ale i tak prawo ich kiedyś dopadnie .

 • prof.miauczur

  Oceniono 10 razy 10

  "Ludzie byłego ministra rolnictwa stracili posady w Elewarrze. Zastąpili ich nowi ludzie, nowego ministra. I starzy i nowi ludzie są członkami tego samego Stronnictwa Ludowego."
  Poinformowała Agencja Tass.

 • zbycholj23

  Oceniono 10 razy 10

  PSL spuścił 5 osób i uważa się za oczyszczony? Hahahahahahahaha...............

 • k1985

  Oceniono 10 razy 10

  Tera zastąpią ich ludzie Plockego?
  No bo przecież nie z ulicy hehe.
  Lemingi dają władzę no to się doi pospólstwo.

 • mieszaniec-zopola

  Oceniono 8 razy 8

  co nakradli, to ich.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 6 razy 6

  Chłopki - dość udoju, wracać do gnoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje