Melak: Na własne uszy słyszałem, jak Arabski mówił, że nie wolno otwierać trumien

27.09.2012 20:09
Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, Stefana Melaka

Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, Stefana Melaka (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Andrzej Melak - brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej - powiedział w czwartek, że na własne uszy słyszał, jak szef KPRM Tomasz Arabski w Moskwie mówił, że nie wolno otwierać trumien ofiar katastrofy.
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin poinformował w czwartek w Sejmie, że szef Arabski nie wydał, ani nie przekazał nikomu polecenia zakazującego otwierania trumien ofiar katastrofy Tu-154M. - Co do kwestii tak żywo poruszanej w ostatnich dniach, zwłaszcza przez część posłów opozycji, a więc możliwości otwierania trumien ofiar tragedii - zostałem poinformowany, że Arabski nie wydał i nie przekazał nikomu polecenia zakazującego otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział Gowin, przedstawiając posłom informację o działaniach po katastrofie.

Byłem w Moskwie, słyszałem na własne uszy

- Na własne oczy i uszy słyszałem, byłem tam w Moskwie - pan Arabski mówił, że nie wolno otwierać trumien - powiedział Melak w czwartek dziennikarzom w Sejmie.

Pytany o słowa premiera Donalda Tuska, który przeprosił rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej i oświadczył, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za działania państwa polskiego i podległych rządowi służb w Smoleńsku i w Moskwie po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r., Melak powiedział: - Słowo "przepraszam" nie załatwia sprawy, nie rozwiązuje niczego, padło w sytuacji, gdy kłamstwa rzucane przez tych, którzy prowadzili śledztwo, ewidentnie wyszły na jaw, nie wypadało [Tuskowi] powiedzieć inaczej.

Zdaniem Melaka, w sprawie katastrofy smoleńskiej dalej widoczna jest pycha rządzących, bo przedstawiciele rządu wciąż mówią, że państwo zdało egzamin. Jak podkreślił, stracił zaufanie do rządu i prokuratury wojskowej. - Oni źle reprezentowali polską rację stanu, teraz w dalszym ciągu postępują nie tak jak powinni - ocenił Melak.

Zobacz także
Komentarze (57)
Zaloguj się
 • tades1

  0

  a o co chodzi z tymi trumnami ( dopiero przyleciałem i nie jestem w temacie )
  ktoś sobie robi jaja , prawda ?
  Jak można !
  No , ale jeśli to na poważnie , to należałoby wydać szczątki tym rodzinom , które tego chcą .
  Może to nowa tradycja....

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy -1

  10 kwietnia 2010 roku Prokuratura Wojskowa wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Zgodnie z art. 209. § 1. k.p..k. jeżeli zachodzi podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci, przeprowadza się oględziny i otwarcie zwłok. Śledztwo ma na celu ustalenie czy popełniono przestępstwo. W wypadku osób piastujących najwyższe stanowiska w państwie prokuratura ma bezwzględny obowiązek usunąć wszelkie wątpliwości , w szczególności podjąć wszelkie działania by wyjaśnić , czy w sprawie nie zachodzi przestępstwo. Z tego by wynikało, że Arabski miałby pewną wiedzę zaraz po katastrofie o jej przyczynach. Świetnie poinformowany człowiek ten Arabski. Można by rzec , że prorok jakiś , całkiem jak Prezydent Bolesław co to wróżył , że Kaczyński gdzieś poleci i wszystko się zmieni.

 • lehoo

  Oceniono 2 razy 0

  Tak, panie Melak. Tak właśnie stanowi prawo.

 • zbycholj23

  Oceniono 4 razy 0

  W tym zestawieniu Melak- Arabski kłamcą jest ten drugi.

 • mariolablondi

  Oceniono 4 razy 0

  Oczywiscie ,ze trumien nie wolno otwierac,Melaku.

 • kakaz39

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Melak za dużo się jadło golonek !
  dlatego pamięć "już" nie ta !!! (((:

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy -2

  Ze względu na wykształcenie, pracę zawodową a i zainteresowania , mam do perfekcji rozwiniętą INTUICJĘ STATYSTYCZNĄ. Od potomków ofiar katyńskich, wszak byla to polska elita, oczekiwałbym wzrostu powyżej średniej, wysokiego IQ, nadreprezentacji w środowiskach naukowych, inteligenckich tradycji i manier, kultywowania niepodległościowego etosu. . Tymczasem wszyscy znani mi członkowie Rodzin Katyńskich, a oglądałem ich dziesiątki, to kurduple z wadami wymowy o chamskim pochodzeniu wypisanym na twarzy i potwierdzanym każdorazowo jeśli takie coś otworzy górny odbyt, a co drugiz nich to działacz związkowy albo emerytowany milicjant, zomowiec, aktywista partyjny...

  Melak to typowy przedstawiciel środowisk katynskich w Polsce.

 • josif47

  Oceniono 4 razy 0

  . To nie rzad a burdel. Ale chcaieli polacy tego ?..wiec maja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje