Melak: Na własne uszy słyszałem, jak Arabski mówił, że nie wolno otwierać trumien

27.09.2012 20:09
Andrzej Melak

Andrzej Melak (Fot. S3awomir Kaminski / Agencja Gazeta)

Andrzej Melak - brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej - powiedział w czwartek, że na własne uszy słyszał, jak szef KPRM Tomasz Arabski w Moskwie mówił, że nie wolno otwierać trumien ofiar katastrofy.
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin poinformował w czwartek w Sejmie, że szef Arabski nie wydał, ani nie przekazał nikomu polecenia zakazującego otwierania trumien ofiar katastrofy Tu-154M. - Co do kwestii tak żywo poruszanej w ostatnich dniach, zwłaszcza przez część posłów opozycji, a więc możliwości otwierania trumien ofiar tragedii - zostałem poinformowany, że Arabski nie wydał i nie przekazał nikomu polecenia zakazującego otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział Gowin, przedstawiając posłom informację o działaniach po katastrofie.

Byłem w Moskwie, słyszałem na własne uszy

- Na własne oczy i uszy słyszałem, byłem tam w Moskwie - pan Arabski mówił, że nie wolno otwierać trumien - powiedział Melak w czwartek dziennikarzom w Sejmie.

Pytany o słowa premiera Donalda Tuska, który przeprosił rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej i oświadczył, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za działania państwa polskiego i podległych rządowi służb w Smoleńsku i w Moskwie po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r., Melak powiedział: - Słowo "przepraszam" nie załatwia sprawy, nie rozwiązuje niczego, padło w sytuacji, gdy kłamstwa rzucane przez tych, którzy prowadzili śledztwo, ewidentnie wyszły na jaw, nie wypadało [Tuskowi] powiedzieć inaczej.

Zdaniem Melaka, w sprawie katastrofy smoleńskiej dalej widoczna jest pycha rządzących, bo przedstawiciele rządu wciąż mówią, że państwo zdało egzamin. Jak podkreślił, stracił zaufanie do rządu i prokuratury wojskowej. - Oni źle reprezentowali polską rację stanu, teraz w dalszym ciągu postępują nie tak jak powinni - ocenił Melak.

Zobacz także
Komentarze (57)
Melak: Na własne uszy słyszałem, jak Arabski mówił, że nie wolno otwierać trumien
Zaloguj się
 • jankbh

  Oceniono 86 razy 34

  Trudno, żeby pan Arabski mówił co innego, skoro tak stanowi polskie prawo .

 • ga.1.2

  Oceniono 92 razy 28

  Melak na wlasne uszy slyszal ze Pan Arabski mowil ze nie wolno otwierac trumien zgodnie z prawem ktory poslowie sami ustanowili.Ale biedny Melak nie wie co to jest prawo a moze wie tylko ma to w dupi......e

 • milleniusz

  Oceniono 68 razy 28

  No, ale co ta wypowiedź wnosi do nieszczęsnej walki na trumny? Powiedział, że "NIE WOLNO", a nie, że "ZABRANIAM", tak? Technicznie wszystko się zgadza. Zgodnie z literą prawa NIE WOLNO. Co nie znaczy, że ZABRONIŁ. To tyle w kwestii analizy przekazu informacyjnego. Który pewnie będzie wałkowany w mediach przez tydzień, albo i dłużej.

  Dajcie im odejść w pokoju, może...

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 29 razy 17

  Panie Melaku. To POLSKIE PRAWO NIE POZWALA otwierać trumien, a pan Arabski tylko pana o tym poinfornmował. I nie rżnij pan głupka!

 • braunal

  Oceniono 23 razy 15

  Chociaż jestem dozgonnym przeciwnikiem Ruchu Palikota i będę glosował na PiS to zaimponowali mi Rozynek i spółka tym że wyszli z sali sejmowej i nie brali udziału w tej żałosnej dyskusji.brawo.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 17 razy 13

  czy 3 miliony zet zadośćuczynienia wynagrodzi Panu straty moralne ?

 • mamabasia

  Oceniono 25 razy 11

  Niektóre ofiary katastrofy poddano kremacji więc zakazu otwierania trumien nie było.

 • yani-51

  Oceniono 30 razy 8

  Czyli powiedzial to co mowi polskie prawo...

  wiec co mial innego powiedziec p,Mielak?

 • mitochondrium1

  Oceniono 12 razy 6

  A wolno?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje