Sprawdzą, czy Kora jest uzależniona od narkotyków i czy jest poczytalna

Kora

Kora (Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta)

Warszawski sąd chce, by przed procesem biegły sprawdził, czy Olga J. (popularna piosenkarka Kora) jest uzależniona od narkotyków i czy jest poczytalna. Akt oskarżenia sąd zwrócił prokuraturze z takim właśnie uzasadnieniem - informuje TVP Info.
Według prowadzącego sprawę Olgi J. (piosenkarce zarzuca się posiadanie 2,83 g marihuany, trwa też śledztwo w sprawie przysłania z USA paczki z 60 gramami marihuany na adres... psa Kory) Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza prokuratura powinna uzupełnić akt oskarżenia. "Zasadnym jest przeprowadzenie opinii biegłego, czy Olga J. jest uzależniona od narkotyków" - napisał sąd.

Według tego samego uzasadnienia niezbędne jest też dokonanie badań psychiatrycznych, które sprawdzą, czy w momencie popełnienia czynu Kora była poczytalna - pisze TVP Info. Zażywanie przez Korę narkotyków zostało określone w piśmie jako "fakt notoryjny" (pisownia oryginalna, oznacza "powszechnie znany" - red.) "W wielu pismach się do tego przyznawała i nie budzi on wątpliwości" - podkreślił sąd.

Prokuratura z decyzją sądu się nie zgadza i przygotowuje zażalenie na tę decyzję. Rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej prok. Dariusz Ślepokura zapewniał w TVP Info, że Kora podczas przesłuchania oświadczyła, że "nie leczyła się psychiatrycznie, nie zażywa narkotyków i nie jest od nich uzależniona".

Sprawa Kory

Sprawa Kory zaczęła się w czerwcu, kiedy celnicy znaleźli w paczce z USA, adresowanej do jej psa, 60 gramów marihuany. Policja znalazła w domu Kory ok. 3 gramów tego miękkiego narkotyku. Kora usłyszała wówczas zarzut posiadania marihuany i została zwolniona do domu. Akt oskarżenia w tej ostatniej sprawie trafił do sądu w drugiej połowie sierpnia, natomiast śledztwo w sprawie paczki z USA wciąż trwa. Według informacji TVP Info prowadzący je prokurator ma powołać biegłego ds. pisma odręcznego. Ma on zbadać, czy przesyłki z USA nie wysłała przypadkiem sama Kora albo jej partner Kamil Sipowicz.

Co grozi Korze za marihuanę?

Zgodnie z polskim prawem za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia. W sprawach mniejszej wagi karą może być grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku. Od 6 do 8 lat grozi za posiadanie tzw. znacznej ilości narkotyków.

Przedstawiciele Olgi J. utrzymują, że marihuana znaleziona w domu Kory i Sipowicza służyła jako materiał do badań (Sipowicz pisze książki o historii ruchu hipisowskiego oraz samych konopi). Zarówno sama Kora, jak i Sipowicz złożyli też śledczym oświadczenie, że nie palą marihuany.

Komentarze (307)
Sprawdzą, czy Kora jest uzależniona od narkotyków i czy jest poczytalna
Zaloguj się
 • ossmolony

  Oceniono 315 razy 291

  Najpierw nalezy sprawdzic czy cały ten polski wymiar sprawiedliwosci nie jest chory i poczytalny.Na przykladzie ostatnich jego wynikow, słynnych wyroków i sedziowskich popisów widac ,jak na dłoni ,że w pierwszej kolejności polskiemu wymiarowi sprawiedliwości należy zrobic badanie,postawic diagnoze i zaaplikowac terapie szokowo wstrząsową !! Inaczej nie będzie to wymiar sprawiedliwości tylko w dalszym ciągu żalosna karykatura wymiaru sprawiedliwości !!!

 • filipinski-wirus

  Oceniono 272 razy 234

  Też miałem takie badanie, absurd.
  Rok temu zostałem zatrzymany za posiadanie 0.5g marihuany - noc na dołku z gośćmi za pobicia, kradzieże etc.

  Później sprawa trafiła do sądu : 1000pln grzywna, 4mc w zawiasach na 2 lata.
  Do tego badanie u psychiatry czy nie jestem uzależniony (miało być 15min czekałem 5 h) razem z całą patologią z województwa. W kolejce na to badanie chyba tylko ja i jedna niepełnosprawna dziewczyna nie mieliśmy kartoteki.

  Samo badanie nie ma większego sensu, bo dla sądu fakt że nie jestem uzależniony, mam normalne życie, prowadzę własną firmę nie miał jakoś specjalnie znaczenia przy zasądzeniu kary.

  Takich spraw są setki tysięcy... nic mnie już tu nie zdziwi.

 • margot452

  Oceniono 226 razy 202

  A mordercy sobie biegają na wolności i śmieją się w kułak.

 • aha.online

  Oceniono 151 razy 133

  kraj absurdów i idiotow na stolkach.
  Aha i w kazdym rankingu UE zajmujemy jedno z trzech ostanich miejsc.

 • jamj

  Oceniono 129 razy 113

  Hasło stalinowskich prokuratorów "Dajcie człowieka, my winę znajdziemy", to mały pikuś w porównaniu z wyczynami "wymiaru sprawiedliwości" Najjaśniejsze Pomrocznej...

 • adherent1

  Oceniono 117 razy 105

  Może ktoś wyjaśni.
  Co dzieje się ze sprawą o posiadanie i używanie twardych narkotyków
  senatora poprzedniej kadencji mec. Piesiewicza?

 • 2bankier

  Oceniono 96 razy 84

  Wirowka nonsensow.

 • ami_lii

  Oceniono 65 razy 61

  A nie moglibyśmy najpierw sprawdzić czy nasi posłowie są poczytalni?

 • korcia2000

  Oceniono 33 razy 29

  Korę ciąga się po sądach i psychiatrach za parę gramów marihuany a pospolitych bandytów uniewinnia. To ma być państwo prawa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje