Skandal w Radzie Europy. Rosja odwołuje wizytę z powodu "rusofobii"

27.09.2012 12:46
Szef Dumy Państwowej Rosji Siergiej Naryszkin

Szef Dumy Państwowej Rosji Siergiej Naryszkin (Fot.newsru.com)

Szef Dumy Państwowej Rosji Siergiej Naryszkin odwołał wyjazd do Strasburga. W poniedziałek miał wygłosić przemówienie na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, które tego dnia ma debatować na temat Rosji. Powodem jest rzekoma ?rusofobia" tego gremium.
Naryszkin, zaufany człowiek prezydenta Władimira Putina, który współpracował z nim przed nominacją na przewodniczącego Dumy, potwierdził rosyjskim agencjom doniesienia prasowe o odwołaniu wizyty w Strasburgu. Jak poinformowano, w ZPRE miał on zaproponować "budowę Europy bez linii demarkacyjnych".

Rusofobiczne delegacje?

- W miarę jak zbliża się termin otwarcia sesji, czuliśmy, że moje propozycje strategiczne mają niewielkie szanse być usłyszane przez pewnych przywódców Zgromadzenia Parlamentarnego i rusofobiczne delegacje - powiedział przewodniczący izby niższej rosyjskiego parlamentu, cytowany przez agencję RIA-Nowosti. W wersji agencji Interfax, która skorygowała tę wypowiedź, Naryszkin mówił o "usposobieniu rusofobicznym pewnych deputowanych".

Naryszkin zapewnił, że mimo to "będzie gotowy wypowiedzieć się na forum ZPRE, kiedy tylko stworzone zostaną odpowiednie warunki dla obiektywnego zajęcia się problemami, które uważa za aktualne".

Za Pussy Riot i "agentów zagranicznych"

Pierwszym tematem agendy pięciodniowej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego RE, rozpoczynającej się w poniedziałek, jest "przestrzeganie przez Federację Rosyjską jej obowiązków i zobowiązań". Poruszone mają zostać także kwestie kryzysu humanitarnego w Syrii i "definicji więźnia politycznego".

Według gazety "Wiedomosti" projekt rezolucji, który zirytował Rosję, potępiał przede wszystkim nowe restrykcyjne ustawodawstwo w sprawie manifestacji, nadanie organizacjom pozarządowym korzystającym z grantów zagranicznych statusu "agentów zagranicznych" oraz skazanie członkiń zespołu Pussy Riot. W czwartek tekst projektu rezolucji nie był dostępny na stronie ZPRE.

Komentarze (44)
Skandal w Radzie Europy. Rosja odwołuje wizytę z powodu "rusofobii"
Zaloguj się
 • marszalek1980

  Oceniono 148 razy 56

  skandalem to jest w ogóle obecność Rosji w Radzie Europy i we wszystkich tego typu instytucjach, które szemrają o "prawach człowieka".

 • queserasera

  Oceniono 21 razy 11

  No to po antysemityzmie mamy nowy wynalazek-wytrych: rusofobię.
  Jednym i drugim można usprawiedliwić literalnie wszystko

 • londona

  Oceniono 64 razy 10

  Pewnie to wymowka...
  W weekend beda ktoregos wysokiego agenta urodziny i pozniej w poniedzialek Siergiej nie bedzie chcial sie pokazywac w cywilizowanym towarzystwie na kacu czy podpity ...
  Wydaje mi sie ze napewno tak bedzie.
  ;)

 • rusec11

  Oceniono 13 razy 7

  nie chciało mu się rzucac perle przed wieprzami?
  nie dziwota, nazwisko zobowiazuje.

 • doni72

  Oceniono 3 razy 3

  Zaden skandal tylko normalka.Normalna gra polityczna ktora jest niczym nowym.Dla gawiedzi pokaz dumy z jednej strony,a z drugiej niby troska o bla,bla.Za kulisami sie rozumieja i za kulisami porozumieja.To co istotne i prawdziwe rozgrywa sie za kulisam,a dla nas Monisia O lub GP z drgiej flanki,a my klutnia,klutnia,a grupa trzymajaca wladze na globie haha i hihi.

 • waw-el

  Oceniono 21 razy 3

  """"""""""""nowe restrykcyjne ustawodawstwo w sprawie manifestacji""""""""""""""

  a czy to odnosnie polskich ustaw?, ..................... tak mi to pasuje po ostatnich wyczynach Komorowskiego w tej materi.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 2

  Rzekoma? Doprawdy to jednak była pianka do golenia, a nie bita śmietana jak widać na załączonym obrazku?

 • supertlumacz

  Oceniono 9 razy 1

  Wszelkie fobie są charakterystyczne dla ludzi prostych którzy nie mieli możliwości zetknięcia się w czasie nauki czy pracy zawodowej, czy nawet dłuższego wypoczynku, z przedstawicielami elit innych narodowości, ras, wyznań itd.

  Uczęszczając do warszawskiego liceum natknąłem się na 2 Mulatów i kilku obcokrajowców, synów dyplomatów. W Szkole Morskiej było na tym samym wydziale na roku 10 Wietnamczyków - wszyscy zdolni i pracowici, z wyjątkiem 1 trepa, syna rzekomego rolnika(!) co budziło moje podejrzenia. Okazał się być synem członka Biura Politycznego Komunistycznej Partii Wietnamu ...Na dobrej politechnice było z 10 narodowości, a ze mną na roku 2 Węgrów i 1 Irańczyk. Wreszcie w hotelu asystenckim i na wydziale podyplomowym University of Toronto byli magistranci i doktoranci (gradute students) przynajmniej kilkudziesięciu krajów, a na całym uniwersytecie 104. Dlatego wolny jestem od uprzedzeń wobec innych ras i narodowości, z wyjątkiem ...Polaków.

  Uważam że Polacy powinni mieć wobec Rosjan SYNDROM NIŻSZOŚCI. Jeśli Rosjanie pracują poza granicami Rosji, to prawie zawsze w wyuczonym zawodzie. Poziom nauk ścisłych jest w Federacji Rosyjskiej taki że aby zwiększyć zainteresowanie reklamami telewizyjnymi mieszane są ze ... statystykami, tak zwaną INFOGRAFIKĄ. Przykładowo, reklama wyszukiwarki internetowej i przegląd aktualnych cen nieruchomości w Moskwie. www.vesti.ru/only_video.html?vid=446472 Często wypoczywam na Bliskim Wschodzie gdzie przez rok byłem pilotem rezydentem. Choć wykupuję najtańsze pakiety, większość czasu spędzam z Rosjanami na plażach luksusowych hoteli gdzie stanowią większość. Już po kilku dniach plażowych pogaduszek orientuję się lepiej w aktualnych realiach niż polski rezydent macierzystego hotelu. W polityce zagranicznej zasypali bezmiary wzajemnych krzywd z Niemcami ku obopólnej korzyści… Wreszcie w dziedzinie kultury mam darmowy dostęp do najwybitniejszych arcydzieł kinematografii światowej i takich animacji jak zwiedzanie Kremla, Ermitażu czy cała przejażdżka koleją transsyberyjską… Polskojęzyczne informacje polityczne traktuję jako kąciki humoru…

 • zaanawetprzeciw_3.0

  Oceniono 17 razy 1

  Pierdolicie jak to w Rosji łamane są prawa człowieka, a popatrzcie na siebie.
  Gdzie jest więcej podsłuchów na 1000 mieszkańców - w Rosji czy w Polsce?
  Gdzie się wsadza ludzi za odmienne od innych poglądy na historię - w Rosji, czy w (Austrii) Europie?
  Gdzie propaguje się homoseksualizm i multi-kulti (czyt. białe ludobójstwo) - W Rosji, czy w Europie?
  Gdzie wsadza się za "mowę nienawiści"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje