Szmajdzińska o debacie smoleńskiej: "Ponad moje siły. To będzie jatka"

Małgorzata Szmajdzińska

Małgorzata Szmajdzińska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dla niektórych ta debata jest ponad siły. Dzisiaj Sejm wysłucha informacji ministra sprawiedliwości na temat procedur postępowania ze zwłokami ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej. Nie wszyscy krewni ofiar katastrofy, którzy są posłami, będą na tej debacie. Na sali sejmowej nie będzie Małgorzaty Szmajdzińskiej, wdowy po Jerzym Szmajdzińskim.
- Jestem od paru dni tak mocno indagowana przez dziennikarzy i w tak trudnych dla mnie sprawach, że to przekracza moje możliwości. Wielu dziennikarzy przekracza granice. To dla mnie nie do przyjęcia. Z dziennikarstwem ma to niewiele wspólnego - mówi posłanka SLD.

Małgorzata Szmajdzińska podkreśla, że nie jest pełnomocnikiem ofiary katastrofy ani komentatorką tamtych wydarzeń, a żoną, która straciła męża.

- Zadawanie publicznie niektórych pytań, bardzo trudnych i intymnych, jest po prostu nie do przyjęcia - mówi Szmajdzińska. - Dzisiaj to będzie jak podejrzewam jatka. Dosłownie używam tego określenia, bo to tak na pewno będzie. Nie chcę w tym uczestniczyć - zaznacza.

Debata potrwa minimum trzy godziny. W jej trakcie posłowie będą mogli zadawać pytania.

Zobacz także
Komentarze (135)
Szmajdzińska o debacie smoleńskiej: "Ponad moje siły. To będzie jatka"
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 327 razy 233

  Ma rację. PiSowi nie chodzi o żadną prawdę tylko zrobienie kolejnej awantury. Nie mają absolutnie nic do zaproponowania, więc grzebią się w zwłokach.

 • komicznee

  Oceniono 243 razy 195

  Mądra i normalna kobieta z niej .Daje zmarłemu spokój i nie wygrzebuje zwłok tylko daje spocząć ciału w spokoju ...Co to zmieni? że będa debatować nad tym gó...anym Smoleńskiem? No co? A bezrobocie coraz większe,płace stoją w miejscu,kryzys coraz większy w kraju .....a tu nadal SMOLEŃSK !!!!

 • mark6

  Oceniono 214 razy 156

  Pani Małgorzato!
  Dziwi się Pani?
  Przecież tej PiSowskiej bandzie pomyleńców nie chodzi o jakieś prawdy. Dla tych ZBOCZEŃCÓW najważniejszy jest zamęt i niepokoje społeczne. To ma być ich sposób na wygranie wyborów.
  Ci cynicy lub wręcz umysłowo chorzy sympatycy nie rozumieją, że na polu smoleńskim nie było co zbierać.
  Że "marmolada" zawiera więcej cząstek aniżeli zmusowane resztki ofiar Katastrofy.
  Że zupełnie NATURALNYM są pomyłki kiedy pracuje się w olbrzymim stresie podgrzewanym przez PiSowskich BYDLAKÓW ŻADAJĄCYCH zakończenie śledztwa w ciągu "tygodnia". Dzisiaj te same śmiecia
  WYJĄ, że nastąpiły pomyłki.
  Każdy normalny Polak wie, że w trumnach przesłanych z Rosji mogą znajdować się resztki różnych ofiar. Jest to nie do uniknięcia. Tak samo, jak fakt, że w dalszym ciągu można by znależć w Smoleńsku szczątki
  po Ofiarach.
  Pani Małgorzato. Dzięki takim ludziom jak Pani i Rodzinom innych ,rozumnych, krewnych Ofiar mam jeszcze
  nadzieję, że Polska się odbuduje. Że prędzej czy pózniej PiSowskie BAGNO zniknie z polskiej polityki.

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 197 razy 151

  jedna normalna. A te cymbały pisowski i tak beda dalej morde drzec.

 • ergo12

  Oceniono 172 razy 120

  Wszystko zmierza ku prawicowemu zamachowi stanu,,kruchta czytaj rydzyk wespół z faszystami od kaczynskiego plus sakiewicz upatrują w manifestacji z okazji "trwam' 29 tego miesiaca szansę na zamieszki i w efekcie tego na obalenie legalnego rządu i prezydenta!!Te czarne kohorty tym razem przegotowały sie dobrze do do tego!!!!Pomne wczesniejszych porażek tym razem postarają nie "spudłować!!!Jest na rękę tym na "wschodzie" permanentny ferment w Polsce i ewentualny zamach stanu!!!!!Wspomniani przezemnie "rokoszerzy"świadomie bądz nieświadomie realizują plan tych ze "wschodu"!!!!!!!!!!!Myśle że najlepszą odopowiedzią nas będzie kontrmanifestacja 29 tego Września!!!!!!!!!Ja będe a Wy?????

 • remo29

  Oceniono 119 razy 79

  Już wiem co Jarek miał na myśli mówiąc "ekonomiczna alternatywa".
  --
  parada karzełków

 • krzysztof_57

  Oceniono 65 razy 53

  Taaak,wypowiedż Pani Szmajdzińskiej to druga po wypowiedzi Pana Deresza i niestety ostatnia jaka znam....pozbawiona podtekstów politycznych, jadu,zawiści ,nienawiści czy chęci zemsty....Wyrazy szacunku dla obojga z państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje