Szmajdzińska o debacie smoleńskiej: "Ponad moje siły. To będzie jatka"

27.09.2012 11:16
Małgorzata Szmajdzińska

Małgorzata Szmajdzińska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dla niektórych ta debata jest ponad siły. Dzisiaj Sejm wysłucha informacji ministra sprawiedliwości na temat procedur postępowania ze zwłokami ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej. Nie wszyscy krewni ofiar katastrofy, którzy są posłami, będą na tej debacie. Na sali sejmowej nie będzie Małgorzaty Szmajdzińskiej, wdowy po Jerzym Szmajdzińskim.
- Jestem od paru dni tak mocno indagowana przez dziennikarzy i w tak trudnych dla mnie sprawach, że to przekracza moje możliwości. Wielu dziennikarzy przekracza granice. To dla mnie nie do przyjęcia. Z dziennikarstwem ma to niewiele wspólnego - mówi posłanka SLD.

Małgorzata Szmajdzińska podkreśla, że nie jest pełnomocnikiem ofiary katastrofy ani komentatorką tamtych wydarzeń, a żoną, która straciła męża.

- Zadawanie publicznie niektórych pytań, bardzo trudnych i intymnych, jest po prostu nie do przyjęcia - mówi Szmajdzińska. - Dzisiaj to będzie jak podejrzewam jatka. Dosłownie używam tego określenia, bo to tak na pewno będzie. Nie chcę w tym uczestniczyć - zaznacza.

Debata potrwa minimum trzy godziny. W jej trakcie posłowie będą mogli zadawać pytania.

Zobacz także
Komentarze (135)
Zaloguj się
 • szechter_pamietamy

  0

  precz z matolem!!!

  www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/27092012-2230/8455052

 • pro-contra

  Oceniono 2 razy -2

  nepotyzm zapewne wykluczony, ale czy ta pani przejęła fotel poselski na zasadzie "bo jej się należało po mężu"?

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  Całe to zamieszanie jest potężnym argumentem za upowszechnieniem kremowania zwłok. Od czasów Pawła VI kościół rzymsko-katolicki nie sprzeciwia się kremacji, o ile nie stanowi manifestacji antyreligijnej. Kremacja jest poza tym tańsza i bardziej ekologiczna.

 • kakaz39

  Oceniono 9 razy 9

  PIS najgłośniej śpiewali wieczne odpoczywanie racz im dać Panie !
  A przez dwa i pół roku jeszcze nie dali im ani chwili odpoczynku "OPAMIĘTANIA"

 • costa3500

  Oceniono 3 razy 3

  Szanowna Pani bydło z PiS nie jest w stanie nikogo zaszokować.swoim prymitywizmem.

 • peloxxx

  Oceniono 13 razy -11

  Ale kase na kontach zagranicznych ktore zostawil maz to z pewnoscia moze udzwignac i napewno nie jest to ponad sily

 • zuza-19

  Oceniono 12 razy 12

  Jakie można zadawać pytania ? Czy noga pani Walentynowicz była w bucie ? czy Pani Kopacz dobrze ogladnęła kawałki zwłok Gosiewskiego ? czy Pani Kopacz włożyła wątrobę Wasermana do jego trumny czy do innej ? czy Pani KOpacz oglądała Merte, czy był w kawałkach czy cały ? Przecież to jakiś horror !!! Czy to jest Sejm , gdzie powinno stanowić się dobre prawo dla obywateli, czy to jest prosektorium jak by chciał PIS razem ze swoją gwiazdą Pawłowicz i Kaczyńskim. Kaczyński powinnien w szczegółach opowiedzieć co powiedził bratu w ostaniej rozmowie telefonicznej , dlaczego kazał mu ladować i dzięki temu zabili 94 osoby , z tego ten drań powinnien być rozliczany . Telewizja nie powinna transmitować tego horroru , a wtedy PISo hienny cmentarne będą mówić krócej.

 • last.j23

  Oceniono 10 razy 8

  Duży szacunek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje