Gowin: Pomyłka po stronie rosyjskiej. Duda: Kopacz dopuściła się zbrodni

27.09.2012 08:18
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Wiadomo już, że w jednym przypadku doszło do pomyłki po stronie rosyjskiej. Inne przypadki są badane. Pośpiech nie może być usprawiedliwieniem - mówił w radiowej "Jedynce" minister Jarosław Gowin. Z kolei poseł PiS Andrzej Duda twierdzi, że Ewa Kopacz dopuściła się zbrodni wobec rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Pośpiech strony rosyjskiej mógł być przyczyną zamiany trumien. Ale to nie może być usprawiedliwienie. Trzeba wyjaśnić, czy te błędy były wyłącznie po stronie rosyjskiej, czy jakieś błędy popełnili także polscy prokuratorzy - mówił Gowin.

Zdaniem Gowina w Polsce nie było zakazu otwierania trumien.- Nigdzie nie natrafiłem na dokumenty potwierdzające, jakoby minister zdrowia i minister Tomasz Arabski zakazywali otwierania trumien - zaznaczył.

Gowin uważa, że polskie władze zrobiły po katastrofie wszystko, co było możliwe. - Marszałek Kopacz chociaż nie musiała, poleciała do Moskwy. Towarzyszyła rodzinom w chwilach tragicznych. Ja nie byłbym w stanie uczestniczyć w sekcjach zwłok ani w przygotowaniu ich do sekcji. Pani marszałek wykazała się wyjątkową odwagą, nie powinna być ofiarą słów, które wypowiada teraz Jarosław Kaczyński - mówił minister.

Zaznaczył też, że konsekwencje polityczne wyciągają wyborcy. Dodał, że po katastrofie smoleńskiej odbyły się wybory i obywatele poparli polityków, którzy sprawowali władzę.

Gowin przedstawi dziś w Sejmie informację o działaniach Ministerstwa Sprawiedliwości i prokuratury po katastrofie smoleńskiej.

"Zbrodnia wobec rodzin ofiar"

Z kolei poseł PiS Andrzej Duda twierdzi, że Ewa Kopacz dopuściła się zbrodni wobec rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Poseł stwierdził w radiowej Trójce, że po katastrofie obecni w Moskwie przedstawiciele polskich władz informowali rodziny o zakazie otwierania trumien ich bliskich.

Poseł PiS ma nadzieję, iż na sali będzie premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Duda chciałby zapytać marszałek, czy podtrzymuje swoje twierdzenie, że polscy patomorfolodzy pracowali po katastrofie "ramię w ramię" ze specjalistami rosyjskimi. Dziś, zdaniem posła, wiadomo, że polscy specjaliści nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

Poseł oświadczył, że osoby, które dopuściły się oszustwa przekazując po katastrofie nieprawdziwe informacje, powinny odejść ze stanowisk.

Zobacz także
Komentarze (178)
Zaloguj się
 • costa3500

  Oceniono 4 razy 4

  To jest ta Duda czy ten Duda zresztą to nie ma znaczenia ten obojniak jest strasznie głupi.

 • jdkonrad

  Oceniono 6 razy 6

  Duda odkrył winnego: to Kopacz strąciła samolot. Stała tam sobie z tą brzózką z dłoniach i machnęła jak przelatywał...
  logika pissssssssss

 • jurpin

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Duda,a czemu nie poleciałes do Moskwy,a nie taraz taka z niego mądrala pisowska,umiesz tylko obrażać p.Kopacz nie dorastasz do pięt p.Kopacz

 • milorex10

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli takie farmazony padają z ust czołowego polityka PiS, to ręce opadają. To przecież całkowita żenada. Strach pomyśleć co mogą powiedzieć szeregowi członkowie tego tragicznego ugrupowania. Następny fircyk w zalotach. Zalotach do Prezesa.

 • waszka893

  Oceniono 3 razy 3

  duda to ofiara przemysłu gumowego a raczej lateksowego

 • nty

  Oceniono 5 razy 5

  Eskalacja epitetów trwa w najlepsze, tylko PiS tak potrafi. Niech się pani Marszałek cieszy, że nie oskarżył ją o zbrodnię ludobójstwa bo wtedy by zaczął ją ścigać z urzędu trybunał Hadze.

 • zbigstar

  Oceniono 7 razy 7

  Wielki wrzask PiS w sprawie pomylenia ciał to dalszy ciąg żerowania tych hien na nieszczęśliwym wypadku komunikacyjnym.

 • madznun

  Oceniono 15 razy 15

  Trzeba natychmiast zorganizować w sali sejmowej pokaz zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej. Obecność posłów PiS-u i SP i pokrewnych partii obowiązkowa. Niech nawet zarzygają salę, ale niech w końcu zobaczą jak wyglądały te szczątki. Niech Duda rozpozna choć jedno ciało i przestanie pieprzyć o zbrodni p. Kopacz.

 • celast

  Oceniono 10 razy 10

  O matko, jak długo jeszcze będzie trwać ta pisowska tragifarsa, przecież dla każdego przeciętnie inteligentnego obserwatora było jasne już na początku, że w trumnach będą pomieszane szczątki, że istnieje możliwość pomyłki przy wkładaniu zwłok i szczątek do trumien, że widok tylu zmasakrowanych ludzi wpłynie na pracę ludzi tam pracujących. I nie ma większego znaczenia gdzie ta pomyłka nastąpiła, przecież zwłoki zostały złożone w grobach, z pełnym państwowym ceremoniałem. Zbrodnią jest to panie Duda, że nadużywacie wszelkiego rodzaju najcięższych oskarżeń dla własnych, partyjnych celów, nie bacząc na odczucia większości obywateli. To co można było zrobić dla poszkodowanych rodzin, łącznie z rekompensatami finansowymi , zostało zrobione, PRZESTAŃCIE NAS JUŻ MĘCZYĆ KONTYNUOWANIEM TEJ WASZEJ TRAGIFARSY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje