Gowin: Pomyłka po stronie rosyjskiej. Duda: Kopacz dopuściła się zbrodni

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Wiadomo już, że w jednym przypadku doszło do pomyłki po stronie rosyjskiej. Inne przypadki są badane. Pośpiech nie może być usprawiedliwieniem - mówił w radiowej ?Jedynce? minister Jarosław Gowin. Z kolei poseł PiS Andrzej Duda twierdzi, że Ewa Kopacz dopuściła się zbrodni wobec rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.
- Pośpiech strony rosyjskiej mógł być przyczyną zamiany trumien. Ale to nie może być usprawiedliwienie. Trzeba wyjaśnić, czy te błędy były wyłącznie po stronie rosyjskiej, czy jakieś błędy popełnili także polscy prokuratorzy - mówił Gowin.

Zdaniem Gowina w Polsce nie było zakazu otwierania trumien.- Nigdzie nie natrafiłem na dokumenty potwierdzające, jakoby minister zdrowia i minister Tomasz Arabski zakazywali otwierania trumien - zaznaczył.

Gowin uważa, że polskie władze zrobiły po katastrofie wszystko, co było możliwe. - Marszałek Kopacz chociaż nie musiała, poleciała do Moskwy. Towarzyszyła rodzinom w chwilach tragicznych. Ja nie byłbym w stanie uczestniczyć w sekcjach zwłok ani w przygotowaniu ich do sekcji. Pani marszałek wykazała się wyjątkową odwagą, nie powinna być ofiarą słów, które wypowiada teraz Jarosław Kaczyński - mówił minister.

Zaznaczył też, że konsekwencje polityczne wyciągają wyborcy. Dodał, że po katastrofie smoleńskiej odbyły się wybory i obywatele poparli polityków, którzy sprawowali władzę.

Gowin przedstawi dziś w Sejmie informację o działaniach Ministerstwa Sprawiedliwości i prokuratury po katastrofie smoleńskiej.

"Zbrodnia wobec rodzin ofiar"

Z kolei poseł PiS Andrzej Duda twierdzi, że Ewa Kopacz dopuściła się zbrodni wobec rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Poseł stwierdził w radiowej Trójce, że po katastrofie obecni w Moskwie przedstawiciele polskich władz informowali rodziny o zakazie otwierania trumien ich bliskich.

Poseł PiS ma nadzieję, iż na sali będzie premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Duda chciałby zapytać marszałek, czy podtrzymuje swoje twierdzenie, że polscy patomorfolodzy pracowali po katastrofie "ramię w ramię" ze specjalistami rosyjskimi. Dziś, zdaniem posła, wiadomo, że polscy specjaliści nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy.

Poseł oświadczył, że osoby, które dopuściły się oszustwa przekazując po katastrofie nieprawdziwe informacje, powinny odejść ze stanowisk.

Zobacz także
 • Janina Paradowska Paradowska: Ocieramy się o rodzaj podłości wobec ludzi, którzy byli w Smoleńsku
 • Ewa Kopacz u Moniki Olejnik w 'Kropce nad i' - 17 maja 2010 r. U Olejnik, w Sejmie, w wywiadzie - co kiedy mówiła Ewa Kopacz? Sprawdziliśmy
 • Jarosław Gowin w studiu TOK FM "Nie wykluczam, że Kopacz została wprowadzona w błąd przez swoich rosyjskich informatorów"
Komentarze (178)
Gowin: Pomyłka po stronie rosyjskiej. Duda: Kopacz dopuściła się zbrodni
Zaloguj się
 • spind6

  Oceniono 266 razy 222

  Kopacz miała jaja, że tam pojechała. A Antek M. miał wiatry kiedy stamtąd zwiewał.

 • fakiba

  Oceniono 200 razy 162

  Przecież to logiczne że w Rosji wkładano szczątki do trumien i tam musiała nastąpić pomyłka gdy przykręcano tabliczki do trumien ale jak to wytłumaczyć Kaczorowi i innym oszołomom

 • remo29

  Oceniono 175 razy 157

  II Igrzyska Smoleńskie uważam za otwarte. Pierwsza konkurencja: kto dojebie mocniejszym lub głupszym słowem. Na razie prowadzi Duda, ale do wieczora sytuacja z pewnością się zmieni. Pozostali zawodnicy dopiero się rozgrzewają.
  --
  parada karzełków

 • frozentime

  Oceniono 156 razy 132

  Pan Duda albo nie zna znaczenia wyrazu "zbrodnia", albo używa go dla osiągnięcia własnych celów politycznych.

 • emerytgw

  Oceniono 132 razy 110

  Niech ten pis-matoł Duda zajmie się kotem swego prezesa a nie premierem Tuskiem i p. Kopacz. Tylko nikczemny idiota może wysuwać takie głupie żądania i supozycje; ale to jest właśnie owa pisowska metoda: jak najwięcej gówna na politycznego przeciwnika to coś z tego przyschnie w świadomości moherowych wyborców i pis-tumanów w rodzaju np.Kuźmiuka, Hofmana czy Brudzińskiego. Pis-smród idzie na całą Polskę. Wypieprzony z gabinetu prezydenta i Min. Sprawiedliwości , polujący na ciepły stołek, choćby w Krakowie wredny pis-kundel Duda atakuje w niewybredny sposób premiera i rząd, pletąc bzdety na temat Smoleńska. O to czym grozi kaczyzm Polsce i Polakom!.
  =========================
  @sabbina: typowy pis-matoł. kto bronił żądać otwarcia trumien po ich przywiezieniu do Polski? Trzeba być wielce nikczemną i podłą osóbką, żeby pisać takie bzdety.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 126 razy 110

  a mnie ciekawi taka rzecz : czy doszłoby do zamiany ciał (trumien) gdyby rodziny grzebały swoich bliskich na swój koszt ? pamietając o 40 tys zasiłku pogrzebowym wypłaconym rodzinom zmarłych (rodziny "zwykłych" zmarłych otrzymywały wtedy po 6,3 tys oczywiście po przedstawieniu rachunku za trumnę)

 • stanislawolek

  Oceniono 111 razy 97

  ..przy pochówku najważniejsza była kasa z odszkodowań , a nie kto kogo chowa ...!

 • ergo12

  Oceniono 68 razy 54

  Zbrodnia ?/Porąbany pisi dudo?Chcecie władzy?Nigdy jej legalnie nie odzyskacie wy trumniane pisie pokraki, a jeśli spróbujecie ją "wyrwac" przy pomocy butelek z benzyną jak proponuje staruszek rynkiewicz, to dostaniecie wpie...tak, ze swoich pisich nazwisk zapomnicie!

 • bioder65

  Oceniono 72 razy 54

  Równie dobrze mogę napisać ,że w Polsce nie ma Boga bo nigdzie na Niego nie natrafiłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje