Asystent agenta Tomka udostępniał mu tajne informacje?

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejmowa speckomisja zajmie się dziś sprawą inwigilacji agenta Tomka, czyli posła PiS Tomasza Kaczmarka. Jednak Służbę Kontrwywiadu Wojskowego interesuje asystent posła - donosi "Gazeta Wyborcza". Chodzi o Andrzeja Skałeckiego, który kiedyś pracował w SKW.
Skałecki to kolega agenta Tomka z czasów pracy w CBŚ. Później pełnił służbę w SKW. Kiedy Kaczmarek został posłem, Skałecki - jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" - odszedł w konflikcie z kontrwywiadu. Następnie założył firmę detektywistyczno-ochroniarską i został asystentem społecznym Kaczmarka.

W ubiegłym roku na posiedzeniu komisji obrony narodowej Skałecki siedział u boku Kaczmarka, kiedy ten odczytywał listę 14 zarzutów wobec SKW. Od tego czasu interpelacje w sprawie działalności kontrwywiadu stanowią ponad połowę wystąpień posła. Zwraca w nich uwagę na różne nieprawidłowości w Służbie. SKW podejrzewa, że źródłem tych informacji jest właśnie Skałecki.

Na dodatek w kilku interpelacjach - jak twierdzi rozmówca "Gazety" z prokuratury - są informacje, które nie powinny być upublicznione. Według nieoficjalnych informacji, kontrwywiad złożył na Skałeckiego zawiadomienie o przestępstwie ujawnienia tajemnicy państwowej.

Więcej w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Tomasz Kaczmarek, emerytowany agent CBA znany jako Agent Tomek w Sejmie Agent Tomek pił na ulicy? "Jestem niewygodny dla PO, takie publikacje będą się pojawiać"
Komentarze (75)
Asystent agenta Tomka udostępniał mu tajne informacje?
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 119 razy 101

  Antek rozwalił wywiad ujawniając tajne informacje i chodzi wolny to i jego pracownik też myśli że to normalne

 • spind6

  Oceniono 111 razy 93

  A tak się agent Tomek pultał, że go SKW inwigiluje. Teraz to po ujawnieniu istoty tej sprawy, jest to równie śmieszne, jakby poseł Tomek wrzeszczał, ze Sawicka i Marczuk go zgwałciły.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 94 razy 82

  wniosek nasuwa się sam : ludzi powiazanych z CBA nie powinno się już nigdy i nigdzie zatrudniać w instytucjach związanych z bezpieczeństwem państwa - tak jak byłych sb-ków

 • yani-51

  Oceniono 56 razy 44

  super agent 007 opieral sie raczej o piekne kobiety,,,

  a tu Tomciu agencik na uslugach PiS opiera sie na facecie.

  czy tylko o wiadomosci chodzi czy moze cos wiecej,,,

  no Tomciu nie wstydz sie powiedz,moze z kolesiem na "teczowa parade" sie wybierzesz?

 • sztucznamgla

  Oceniono 48 razy 40

  czy nadal policja jest na gwizdek tego celebryty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje