Asystent agenta Tomka udostępniał mu tajne informacje?

27.09.2012 07:39
Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Sejmowa speckomisja zajmie się dziś sprawą inwigilacji agenta Tomka, czyli posła PiS Tomasza Kaczmarka. Jednak Służbę Kontrwywiadu Wojskowego interesuje asystent posła - donosi "Gazeta Wyborcza". Chodzi o Andrzeja Skałeckiego, który kiedyś pracował w SKW.
Skałecki to kolega agenta Tomka z czasów pracy w CBŚ. Później pełnił służbę w SKW. Kiedy Kaczmarek został posłem, Skałecki - jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" - odszedł w konflikcie z kontrwywiadu. Następnie założył firmę detektywistyczno-ochroniarską i został asystentem społecznym Kaczmarka.

W ubiegłym roku na posiedzeniu komisji obrony narodowej Skałecki siedział u boku Kaczmarka, kiedy ten odczytywał listę 14 zarzutów wobec SKW. Od tego czasu interpelacje w sprawie działalności kontrwywiadu stanowią ponad połowę wystąpień posła. Zwraca w nich uwagę na różne nieprawidłowości w Służbie. SKW podejrzewa, że źródłem tych informacji jest właśnie Skałecki.

Na dodatek w kilku interpelacjach - jak twierdzi rozmówca "Gazety" z prokuratury - są informacje, które nie powinny być upublicznione. Według nieoficjalnych informacji, kontrwywiad złożył na Skałeckiego zawiadomienie o przestępstwie ujawnienia tajemnicy państwowej.

Więcej w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (75)
Zaloguj się
 • prawdziwyklecha

  0

  agent Sromek ( taka warga )

 • mniejniz0

  0

  "SKW podejrzewa, że źródłem tych informacji jest właśnie Skałecki"

  Naprawdę poczułem się bezpiecznie w kraju, którego bezpieczeństwa strzeże tak bystra SKW

 • bez_alternatywy

  Oceniono 2 razy 2

  typowa SBecke kacza menda
  Tusk dał tej qrwie wysoką emeryture

 • red-akcja

  Oceniono 10 razy 0

  W normalnych demokracjach agent Tomek byłby uwielbiany przez świadomych obywateli. W Polsce proruskie, polskojęzyczne gazety wdrukowały lemingom - krasnoarmiejcom przeciwny wektor emocjonalny - mają popierać złodziei i kombinatorów.

 • edeco

  Oceniono 5 razy 1

  W każdym dobrze funkcjonującym Państwie, do jakiego dąrzy Kłamczyśnski Świrosław, taki ktoś zostałby ZLIKWIDOWANY przez kontrwywiad aby podczas sądowych rozpraw na które liczy ten kanalia nie ujawniono tajemnic zarówno Państwowych jak i funkcjonowania KONTRWYWIQDU czyli najważniejszej służby w Państwie.
  Ale to Państwo nie funkcjonuje, panuje tu dyktatura Kościoła i kazdy "polityk" zanim coś zrobi najpierw zlizuje bitą śmietanę z czego tam zostanie podana.

 • kmrp

  Oceniono 9 razy 7

  Agent Tomek to święta krowa polskiej polityki. On jako polski Bond miał prawo niszczyć ludziom życiorysy, grubymi nićmi szyć różne prowokacje. Ale jemu w czymś przeszkodzić - ooooooo, to zamach na demokrację!

 • benkmen

  Oceniono 6 razy 2

  SKW dokonuje "dyskretnie" jawnej inwigilacji za pośrednictwem mediów i kancelistów sejmowych.Toż to profesjonalizm na poziomie zapijaczonego komsomolca.Dali się zmaciarewiczować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje