"Rzeczpospolita": Będzie jeszcze kilkanaście ekshumacji

27.09.2012 06:39
Badania domniemanych szczątków Anny Walentynowicz

Badania domniemanych szczątków Anny Walentynowicz (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja gazeta)

- Przeprowadzonych zostanie jeszcze kilkanaście ekshumacji - podaje "Rzeczpospolita". Dotąd wykonano pięć. "Nasz Dziennik" twierdzi, że jedną z z ekshumowanych osób będzie Ryszard Kaczorowski.
Według prokuratury konieczne są cztery ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że wątpliwości co do tożsamości jest więcej, a liczba ekshumacji może sięgać piętnastu. Z kolei według "Naszego Dziennika" jedną z ekshumowanych osób będzie Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

"Rząd i wojskowa prokuratura tuż po tragedii z 10 kwietnia 2010 r. przekonywali o profesjonalizmie badań w sprawie katastrofy. Dzisiaj widać, że błędów jest tak wiele, iż potrzebne jest śledztwo w sprawie śledztwa" - czytamy w dzienniku.

- Nie ma usprawiedliwienia dla tego, co się zdarzyło. To kompromitacja służb państwa i prokuratury, która wykazała się dramatycznym brakiem profesjonalizmu - mówi gazecie Kazimierz Olejnik, były wiceprokurator generalny.

Zobacz także
Komentarze (75)
Zaloguj się
 • 1group

  Oceniono 1 raz -1

  Kopcie nekrofile,Rzeczpospolita bogata,zapłaci.
  I nie dowcipkujcie przy tym,nie wypada."Prezydent" Kaczorowski,a to dobre.Wybrany przez sześciu leśnych dziadków w londyńskim pubie.
  Pasuje to do tej tragifarsy smoleńskiej nawet.

 • lazymer

  Oceniono 4 razy 0

  Wiékszosc piszacych tutaj to jak widac po komentarzach zboczeni zwyrodnialcy, ale taki widocznie jest elektorat skupiony wokol Gazety Wyborczej.

 • lazymer

  Oceniono 4 razy 0

  "PONIEWAŻ BEZUSTANNIE SŁYSZĘ, ŻE PIS PRZEZ DWA LATA RZĄDÓW NIC NIE ZROBIŁ, WIĘC PRZYPOMINAM, CO ZROBIŁ: 1)produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%. 2)w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008 inflacja była niska ( spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny (złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro). 3)zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB (jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) (Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 (zamrożenie kursu złotego na dwa lata) 4)cena benzyny spadła z ok. 4,30 zł do 3,70 zł. 5)zlikwidowano podatek od spadków i darowizn 6)zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych 7)obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje 8)podniesiono znacząco najniższą płacę. 9)w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 - 2013. (za które obecnie są budowane m.in. drogi). 10)wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko -wydłużył urlopy macierzyńskie -wprowadził też tzw. becikowe, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka -na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie. -zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą -sprzeciwiał się budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji - zainicjował budowę‚žgazoportu. -wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych -stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym. -powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne -wprowadził sady 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska) -powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadła o 18 proc. -dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych -powołał nowe służby specjalne -rozpoczął restrukturyzacje polskich sil zbrojnych.-przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD. -wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej. -nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedna trzecią. Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują się zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje się im dostatnio.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 3 razy -1

  No cóż, tym razem złota polska jesień niesie czarne polskie wykopki.

 • grandier777

  Oceniono 3 razy -1

  Jak Karnawał, to Karnawał! Nie żałujcie sobie, kopcie,kopcie...
  Żal mi bliskich ale to już jest groteskowe.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 6 razy 0

  nie mogę się nadziwić zbydlęceniu i palikotyzacji życia. Czytając te wpisy o trupożercach zastanawiam się czy ich autorzy rzeczywiście tak myślą czy to po prostu partyjna agitka, fragment większej całości.

  Czy to anonimowość internetu zachęca do takiego bezprzykładnego chamstwa nawet w obliczu śmierci i nieszczęścia?? Czegoś takiego w Polsce dotąd nie było. Przez te 20 lat "wolnej polski" wyrosło pokolenie, które podejmie się wszystkiego i nie ma żadnych hamulców moralnych. Można się spierać i drwić z polityków, ale nazywać rodziny dotknięte takim potraktowaniem trupojadami to już naprawdę coś obrzydliwego.

  Sprawa pomyłek i niedopilnowania jest ewidentna i musi być jak najszybciej naprawiona. Pomijając już rożne działania polityków i "nacisk opinii na sprowadzenie ciał", to prokuratura jest od przestrzegania reguł i pilnowania praworządności.

  Zdaje się, ze ofiary wypadku nie można pochować dopóki nie sporządzona zostanie sekcja i zbadana przyczyna śmierci, nawet przy banalnym wypadku samochodowym. Nie potrafię zrozumieć dlaczego od tego odstąpiono, nie ustalono dokładnie procedur z Rosjanami i rok czekano na te brakujące dokumentacje. Gdyby nie to zaniechanie nie było by tego tragicznego problemu. Juz widzę tę "ustępliwość" prokuratury wobec opinii publicznej w dochodzeniach wobec innych spraw.....Tu ktoś o tym zadecydował i warto by wiedzieć KTO. A niestety gdyby nie nacisk polityków i pełnomocnika ofiar, to pewnie wszystko by przyschło i tyle.

  I jeszcze ostatnia rzecz: wiele posunięć w tej sprawie, także rządu polski i prokuratury są jakby specjalnie obliczone na zantagonizowanie społeczeństwa i budowanie podziału.

 • korcia2000

  Oceniono 5 razy 3

  Program wyborczy oparty na trupach. To coś nowego w skali światowej!

 • kaczorbe

  Oceniono 12 razy 4

  niestety wina że polecieli wiadomo czyja...wina ze miała miejsce katastrofa wiadomo czyja...wina ze ciała pomylono jeszcze nie ale naciski rodzin powiazanych z pisem były tak wielkie ze nie dziwie się że w pośpiechu poczawszy od sekcji poprzez przewiezienie trumien i wymiane trumien rosyjskich na polskie i przy jazgocie m.in. kaczynskiego, merty, gosiewskiej itd na którymś etapie nastapiła pomyłka....generalnie pisowcy mogliby juz zaprzestać tej politycznej hucpy tego rozgrzebywania ran,dążenia do władzy i promocji własnej z uwagi na korytko w sejmie lub senacie lub europarlamencie po trupach bo sami nie sa bez winy....poza tym juz wystarczajaco duzo kasy zapłacilismy jako podatnicy a konto katastrofy, jej wyjasniania, odszkodowań dla rodzin, ekshumacji, trumien, pogrzebów itd

 • antybiurokrata

  Oceniono 9 razy 1

  Ale Brata Wielkiego Brata tez koniecznie trzeba ekshumować!!!!

  Przecież nigdy nie wiadomo czy wredni Rosjanie nie podrzucili nam tego Leninka z Placu Czerwonego który im sie zaśmierdział i z którym nie wiedzieli co zrobić.

  To by dopiero byl wstyd gdyby sie okazało ze Wladimir Ilicz leży na Wawelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje