Milewski: Były bardzo duże naciski ze strony Gowina

26.09.2012 12:50
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Były bardzo duże naciski ze strony ministra sprawiedliwości - twierdzi w rozmowie z RMF FM Ryszard Milewski, prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Ryszard Milewski potwierdził, że były różne wersje pisma z wyjaśnieniami do Krajowej Rady Sądownictwa.

Wczoraj rozgłośnia ujawniła treść wyjaśnień sędziego , w których był akapit o tym, że Milewski odmówił ministrowi sprawiedliwości udzielenia informacji z akt afery sopockiej. W ostatecznej wersji przesłanej do KRS już tego akapitu nie było.

Miało chodzić o stenogram z jednego ze spotkań w sopockim SPATiF-ie. Doszło do niego jeszcze przed wybuchem afery sopockiej.

Minister sprawiedliwości zaprzeczył, jakoby zwracał się o akta afery sopockiej. - Jeżeli ktoś tak twierdzi, to jest to bezczelne kłamstwo - mówił Gowin w rozmowie z dziennikarzem rozgłośni.

Zobacz także
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • prezio2

  Oceniono 2 razy 2

  No patrzajta , teraz wszystko wina Gowina. Wypie...ć w końcu tego niby sędziego i koniec pieśni.

 • losiu4

  Oceniono 2 razy 2

  wybiórcza, jak już dajesz artykuł o tym co Milewski naprodukował, to daj choć zdjęcie tego krętacza, a nie Gowina.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  I pan sędzia akurat (jak dostał po uszach) sobie o tym fakcie przypomniał.
  Szkoda, ze nie ma więcej Gowinów na stanowiskach ministrów w tym rządzie. Ile sitw trzeba rozbic . Lata świetlne to zajmie.

 • steq1

  Oceniono 2 razy 2

  Gowina po prostu nie znoszę, ale tylko on ruszyl panów sędziów więc tylko on zostanie pokonany. Chyba,ze posłowie staną w obronie Gowina i Polskiej sprawiedliwości. Pan sędzia jak nie potrafil zadbac o dowody nacisku to niech teraz zamiata ulice z takimi co sa mądrzejsi od niego a zamiatają

 • michu-najlepszy

  Oceniono 3 razy 1

  POprańcy boją się żeby nie wyszło ile Amber Gold wydał skradzionych pieniędzy na dofinansowanie ich partii, dlatego tak utajniają sprawy, że nawet minister sprawiedliwości niema dostępu do akt, żeby niemiał haka, bo co, jak co ale minister sprawiedliwości w tak ordynarnym złodziejstwie powinien mieć plenipotencje na dostęp do akt a nie tylko ABW . Oszukani przez Amber Gold powinni wystąpić z wnioskami do prokuratury, aby mogli uczestniczyć w śledztwie a później, jako oskarżyciele posiłkowi to mieliby większą szanse na odzyskanie, skoro nawet minister bezpośrednio nie może tego nadzorować.
  Z poważaniem

 • jeep8

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie zrobili z nim porządek, tak samo z kolegą - korzeniowskim.NARESZCIE COŚ SIĘ ZMIENIA

 • nessuno

  Oceniono 3 razy 3

  hehe, koń by się uśmiał.
  Skoro sędzia Milewski taki czysty, kryształowy i niezależny, to w przypadku jakiegokolwiek telefony, również z kancelarii premiera powinien powiedzieć tylko jedno, i to w żołnierskich słowach" spie rdalaj"
  A teraz jak stołek spod dupy zabierają, to krzyk i lament.
  Banda wszarzy i sprzedawczyków, syf,kiła i mogiła.

 • obypro

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin miesza w światku prawniczym.. wcześniej czy później ukręcą go, lobby prawnicze obroni swoje przywileje..

 • cbr1000rrrepsol

  Oceniono 6 razy 6

  Ministrze Gowin, niech Pan się trzyma! Mąż stanu czasem musi iść pod prąd, ale jeżeli wygra jest prawdziwym Mężem Stanu. Przywileje żadnej kasty nie mogą być ponad interes Rzeczypospolitej, jej rozwoju i rozwoju społeczeństwa polskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje