Kaczyński: Pani marszałek zawiodła na całej linii. Oczekuję jej dymisji

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Pani marszałek, a wcześniej pani minister, zawiodła na całej linii. Oczekuję jej dymisji - powiedział dzisiaj w Sejmie Jarosław Kaczyński. Jak dodał, w związku z katastrofą smoleńską doszło do gigantycznego skandalu i kompromitacji i wszyscy za to odpowiedzialni powinni odejść z polityki ?w dożywotniej hańbie?.
Dopytywany przez dziennikarzy, dlaczego rodziny uznały zakaz otwierania trumien, skoro był on niezgodny z prawem, Kaczyński odpowiedział: -Rodziny były w szoku. Był bardzo specyficzny nastrój i sądzę, że to jest przyczyna. Ale przede wszystkim rodziny były wprowadzane w błąd - zaznaczył prezes PiS.

Kaczyński przypomniał, że przedstawiciele władzy oraz Ewa Kopacz zapewniali po katastrofie smoleńskiej, że wszystko zostało zbadane, a wszystkie czynności były przeprowadzone z udziałem polskich lekarzy. - Co okazało się nieprawdą - stwierdził.

- Gdyby Polska była chociaż po części demokratycznym i praworządnym krajem, to i pani Kopacz, i wielu innych polityków Platformy Obywatelskiej nie byłoby już w życiu publicznym. Mieliśmy do czynienia z gigantyczną kompromitacją i skandalem, ludzie za to odpowiedzialni powinni odejść, nie tylko z tych stanowisk, które dzisiaj zajmują, ale w ogóle z polityki i to odejść w dożywotniej hańbie - zaznaczył Kaczyński. Jak dodał, jego zdaniem Ewa Kopacz "zawiodła w tej sprawie na całej linii". - Oczekuję jej dymisji - powiedział.

Zobacz także
 • Grób Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu Czy Lech Kaczyński na pewno spoczywa na Wawelu? Poseł PiS wie, że tak. Palikot żąda ekshumacji
 • Druga rocznica katastrofy smoleńskiej w Warszawie Kaczyński chce biskupa. "Część hierarchów dostrzega pułapkę"
Komentarze (518)
Kaczyński: Pani marszałek zawiodła na całej linii. Oczekuję jej dymisji
Zaloguj się
 • jamcijest44

  Oceniono 539 razy 339

  - Gdyby Polska była chociaż po części demokratycznym i praworządnym krajem, to i pani Kopacz, i wielu innych polityków Platformy Obywatelskiej nie byłoby już w życiu publicznym - powiedział Kaczyński.

  A to ciekawe, bo zawsze mi się wydawało, że to właśnie w krajach NIEdemokratycznych i NIEpraworządnych o tym, kto ma prawo być w życiu publicznym decydują ludzie tacy jak Kaczyński. W tych demokratycznych i praworządnych natomiast decyduje o tym społeczeństwo w wolnych wyborach. Które, niestety, od wielu lat postanawia też dawać kolejne szanse takim cynicznie dzielącym je kreaturom jak pan prezes.

 • urhan

  Oceniono 457 razy 313

  "...wszyscy za to odpowiedzialni powinni odejść z polityki " oczywiście z naciskiem na organizatorów tej eskapady zorganizowanej przez biuro tuystyczne PiS Travel...

 • puuchatek

  Oceniono 455 razy 299

  Panie Prezesie,

  o tym kto "powinien zniknąć z polityki" decydują wyborcy, a nie Pan.

 • jamcijest44

  Oceniono 259 razy 199

  Czyli prezes znowu jest sobą, a już się o niego bałem po tej całej szopce z debatą ekonomistów. Ale najwyraźniej wrócił do formy, bo i "wina Tuska" i "hańba" i "gigantyczny skandal" i "kompromitacja" i cała reszta specyficznej PiSowskiej nowomowy wróciła do łask...

 • altymis

  Oceniono 298 razy 186

  a Pan Prezes jako pierwszy za zmieszanie z polityka spraw życia i śmierci

 • iso_1

  Oceniono 241 razy 161

  "- Gdyby Polska była chociaż po części demokratycznym i praworządnym krajem, to i pani Kopacz, i wielu innych polityków Platformy Obywatelskiej nie byłoby już w życiu publicznym. "

  Zgadzam się z powyższymi słowami Kaczyńskiego i dodam, że gdyby Polska była chociaż po części demokratycznym i praworządnym krajem, to sekty PiS nie byłoby już w życiu publicznym.

  Generalnie polska polityka to dno.

 • ajpitoajpi12

  Oceniono 201 razy 155

  Nikt jak Yaro, nie jest tak trwale zaimpregnowany na realia, prawdę i właściwe ich interpretacje.

 • kingsizemax

  Oceniono 173 razy 131

  Co to za pie...nie o zakazie otwierania trumien ? Marta Merta , którą trudno posądzać o prorządowe sympatie , mówi - miałam trumnę w domu , mogłam ją otworzyć -żałuję ,że tego nie zrobiłam .

 • grovnic

  Oceniono 121 razy 75

  Kaczus, oj Kaczus - daj przyklad, a reszta niech idzie za toba...

  Pozio jkai reprezentuja polscy politycy (80% sceny politycznej bez wzgledu na ugrupowanie) siega nizej dna - wezcie sie wszyscy wycofajcie z zycia politycznego - moze w koncu bedzie na kogo oddac glos za, a nie tylko przeciwko komus.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje