Posłowie PO bez dyscypliny. Zagłosują ws. aborcji zgodnie z sumieniem

26.09.2012 08:59
Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Klub PO zdecydował, że każdy poseł podczas głosowania nad dwoma projektami - Ruchu Palikota i Solidarnej Polski - ws. aborcji zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem - donosi "Gazeta Wyborcza".
- Klub w przeważającej większości jest za tym, by nie rozpoczynać dyskusji nad regulacjami ws. aborcji, skoro kompromis, który mamy, tak trudno było wypracować - mówi wiceszefowa klubu Małgorzata Kidawa-Błońska. I dodaje: - RP i SP, składając skrajne projekty, chcą politycznej awantury.

Posłanka nie obawia się porażki podczas głosowania, choć w PO może się wyłamać kilku konserwatystów. Projekt SP i tak uda się odrzucić, bo z koalicją zagłosuje lewica - ocenia.

Więcej czytaj w dzisiejszej "GW" >>>

Zobacz także
Komentarze (82)
Zaloguj się
 • przme77

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego ktoś ma mi zabierać prawo do arbocji?

  ----
  Podpisano
  Stefan transwestyta - żona Zbycha

 • przme77

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodnie z sumienie, czyli ci co nie mają sumienia i są zwykłymi sejmowymi pasożytami, nie zagłosują wogóle? Jeżeli tak to proponuje żeby we wszystkich głosowaniach tak zrobilii.

 • wiezap

  Oceniono 4 razy -2

  Dziecko w każdej fazie rozwoju jest człowiekiem i nie ważne, czy ono jest maleńkie jak kropelka, czy duże jak nastolatek. Dziecko jest człowiekiem. Każde dziecko ma prawo do życia i do spokojnego, niezagrożonego rozwoju. Przecież małemu człowiekowi niczego więcej nie potrzeba, poza czasem i właściwymi warunkami do życia aby urodził się i żył, i dorósł do dorosłości.
  Dziecko nie jest własnością żadnego z rodziców. Ono jest niezależnym bytem i nikt za niego nie przeżyje życia poza nim samym. Nikt też nie ma prawa go skrzywdzić, a tym bardziej zabić. "Jeśli bedziemy zabijać własne dzieci, to co stoi na przeszkodzie, abyśmy się sami pozabijali" - powiedziała Matka Teresa z Kalkuty w Polsce.

  Poczęte dziecko może dziedziczyć majątek, a czemuż by nie miało prawa się narodzić.
  Czemu takie poruszenie było wobec śmierci Madzi, skoro jeszcze bardziej bezbronnych, bo mniejszych od niej, w mocy prawa chcemy sami pozabijać.

  To jest dopiero hipokryzja. W państwie demokratycznym jednym pozwalamy żyć, a innych wymordować.
  Dziecko podczas aborcji C I E R P I i ucieka od narzedzi zbrodni...
  Czemu takie poruszenie wywołała wystawa na temat aborcji. Bo na niej widać, że mordujemy dzieci!!!

 • vidi12

  Oceniono 2 razy 2

  "Posłowie PO zagłosują ws. aborcji zgodnie z sumieniem".... myślałem, że misię przywidziało... zgodnie, k urwa z czym ??? Poseł PO i sumienie... cheche

 • jarb082012

  Oceniono 4 razy -2

  Zamias ustaw lepszy skutek przyniosła by kampania w telewizji - pokazująca jaki płód jest usuwany z oragnizmu kobiety, chyba nie wszytkie widziały przed aborcją swoje dzieci - bijące serce, rozwinięty układ nerwowy (już w 5-6 tygodniu). Tylko kompletna kretynka mogła by zgodzić się na aborcję po krótkiej sesji z USG przed aborcją obrazującej, że tak naprawdę w brzuchu ma już żywego człowieka. Jeśli się nie myślało przed - trzeba wziąć na siebie konsekwencje - urodzić i oddać - chętni na wychowanie się znajdą.

 • villk

  Oceniono 1 raz 1

  a wiecie jak można wiechać do Stanów bez wizy?

  to proste trzeba byc juz poczętym a jeszcze nie narodzonym ......

 • prezio2

  Oceniono 1 raz 1

  Ta , jasne , wierzymy.

 • ulanzalasem

  Oceniono 6 razy 6

  W Polsce każda partia od PO (Tusk przed wyborami prezydenckimi poleciał wziąć ślub), przez PiS, PSL Ruch, P. (on też jest kościelny, proszę poczytać o Palikocie wydawanie kościelnego tygodnika, ślubował tak mi dopomóż bóg) po SLD (podpisał konkordat, a ostatnio pojawił się we na ślubie córeczki) włazi w tyłek kościołowi.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 4 razy 4

  O sumieniach posłowie przypominają sobie po wyborach, jak już wejdą do sejmu RP. W kampani wyborczej zapominają o sumieniach i kłamią jak najęci i obiecują wszystko, żeby tylko się załapać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje