Po iPadach przyszedł czas na komórki? Sejm kupi posłom nowe telefony

26.09.2012 07:25
Najpierw Sejm sprawił swoim posłom iPady. Teraz przyszedł czas na telefony komórkowe. Jak podaje "Rzeczpospolita", Kancelaria Sejmu przekonuje, że wspólny zakup telefonów i abonamentów przyniesie oszczędności. Nie są tego tacy pewni jednak sami posłowie.
Na początku tego roku Sejm wydał 1,5 mln zł na zakup iPadów dla swoich posłów. Dziś "Rzeczpospolita" informuje, że niedługo do wzięcia będzie kolejny "lukratywny kontrakt". Kancelaria Sejmu przyznała, że przetarg na usługę telefonii komórkowej ma zostać rozpisany na przełomie lat 2012 i 2013.

Za pomysłem ma stać chęć szukania oszczędności. - Mamy komórki w różnych sieciach, płacimy różne stawki, a i tak rachunki płaci Kancelaria Sejmu. Przy przetargu na taką liczbę telefonów operatorzy mogą dać bardzo konkurencyjne warunki - tłumaczy "Rz" poseł PO Waldy Dzikowski.

"Czyje interesy stoją za tym pomysłem?"

Pomysł nie podoba się politykom opozycji, według których za przetargiem mogą stać interesy któregoś z operatorów. - Posłowie, zawierając umowy na telefony, często korzystają z tzw. opcji dla biznesu, czyli dobrych telefonów za złotówkę i na bardzo promocyjnych warunkach. Nie ma powodu teraz tego zmieniać - mówił Zbigniew Girzyński z PiS.

Na razie Kancelaria Sejmu nie była w stanie podać, ile inwestycja będzie kosztować podatnika.

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • atosatos1

  0

  Proponuję kupić także każdemu posłowi posłance po nowym samochodzie za przynajmiej 100 000 zł. Kancelaria uzasadni to odpowiednimi oszczędnościami.

 • glizelda

  0

  co nie staci ch na telefony? my podatnicy bedzemy placic za ichr ozmowy do kochanek?

 • herp_derp

  Oceniono 1 raz 1

  Niech kancelaria sejmu spie... na drzewa banany prostować

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Cóż? Biednych posłów na zakup z własnych środków nie stać. Niech więc płacą podatnicy....

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Tanie państwo, debilny naród więc wszystko można, nawet w ch.uja lecieć. Ciekawe czy przyszłe pokolenia pociągną kiedyś do odpowiedzialności te tzw elity polityczne.

 • wilku93wwww

  Oceniono 3 razy 3

  W kraju przydało by się jakiś większych zadym przeciwko rządowi bo pokojowe protesty nic nie dają. Tu trzeba paru solidnie przekopać żeby zaczęli szanować naród...

 • kmrp

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję iść jeszcze dalej: każdemu posłowi 100-metrowe mieszkanie służbowe w dobrej dzielnicy, a najlepiej od razu cały dom z ogrodem plus wszystkie koszta eksploatacyjne z budżetu państwa. Plus ogrodnik i drużyna sprzątaczek-służących do dyspozycji.

 • jwko

  Oceniono 3 razy 3

  Poseł -Senator ,to brzmi dumnie ,a w rzeczywistości to banda cwaniaków< wykorzystująca swoje stanowiska do dojenia tej krowy ,którą my nazywamy POLSKĄ..

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 4

  SKANDAL !
  To są KPINY z OBYWATELI !
  Przecież posłowie dostają pieniądze na WYPOSAŻENIE BIURA !
  Natychmiast zdymisjonować osobę, która BEZPRAWNIE SZASTA PODATKAMI Obywateli !

  Kraj zadłuzony na kilka pokoleń, bezrobocie, głodowe płace , dzieci mdleją z głodu,, zamykane szkoły, szpitale, przedszkola z braku pieniędzy . A NASZE pieniądze ROZDAJE sie POSŁOM ?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje