Po iPadach przyszedł czas na komórki? Sejm kupi posłom nowe telefony

26.09.2012 07:25
Najpierw Sejm sprawił swoim posłom iPady. Teraz przyszedł czas na telefony komórkowe. Jak podaje "Rzeczpospolita", Kancelaria Sejmu przekonuje, że wspólny zakup telefonów i abonamentów przyniesie oszczędności. Nie są tego tacy pewni jednak sami posłowie.
Na początku tego roku Sejm wydał 1,5 mln zł na zakup iPadów dla swoich posłów. Dziś "Rzeczpospolita" informuje, że niedługo do wzięcia będzie kolejny "lukratywny kontrakt". Kancelaria Sejmu przyznała, że przetarg na usługę telefonii komórkowej ma zostać rozpisany na przełomie lat 2012 i 2013.

Za pomysłem ma stać chęć szukania oszczędności. - Mamy komórki w różnych sieciach, płacimy różne stawki, a i tak rachunki płaci Kancelaria Sejmu. Przy przetargu na taką liczbę telefonów operatorzy mogą dać bardzo konkurencyjne warunki - tłumaczy "Rz" poseł PO Waldy Dzikowski.

"Czyje interesy stoją za tym pomysłem?"

Pomysł nie podoba się politykom opozycji, według których za przetargiem mogą stać interesy któregoś z operatorów. - Posłowie, zawierając umowy na telefony, często korzystają z tzw. opcji dla biznesu, czyli dobrych telefonów za złotówkę i na bardzo promocyjnych warunkach. Nie ma powodu teraz tego zmieniać - mówił Zbigniew Girzyński z PiS.

Na razie Kancelaria Sejmu nie była w stanie podać, ile inwestycja będzie kosztować podatnika.

Zobacz także
Komentarze (64)
Po iPadach przyszedł czas na komórki? Sejm kupi posłom nowe telefony
Zaloguj się
 • suche_majtki_na_dnie_morza

  Oceniono 129 razy 125

  a może "wybrańcy" narodu zaczęli w końcu płacić swoje rachunki? wszystko kur... gratis. od lewej do prawej się tuczą a z ekranów tv drą japy że trzeba oszczędzać. zacznijcie od siebie rozpasani łgarze

 • kalebas

  Oceniono 113 razy 113

  Niech im wszystkim kupią jedną komórkę, a do środka wstawią telefon.

 • strefas

  Oceniono 81 razy 81

  Mało zarabiają ?niech kupią z własnej kieszeni . Koniunktura spada ,podwyżek brak a te darmozjady telefony będą sobie kupować !!!
  forum.gazeta.pl/forum/f,172315,Anty_PO_i_PiS.html

 • jestemzalegalem

  Oceniono 67 razy 63

  To juz by byl szczyt hipokryzji. Ciecia, kryzys, podwyzki, a te lenie maja dostac nowe telefony?

 • bez_alternatywy

  Oceniono 55 razy 53

  ci gangsterzy polityczni mało że zarabiają krocie na podatnikach to jeszcze qtasy nie potrafią kupić komórki z tej forsy

 • 1234qwerty

  Oceniono 56 razy 52

  Dziady, szmaciarze i tyle w temacie.

 • endrju1521

  Oceniono 46 razy 46

  To kolejny dowód na to, że "wybrańcy Narodu" całkowicie wyalienowali się ze społeczeństwa!!!

  Proszę zauważyć, że sejm zawłaszczył sobie art.4. konstytucji : Władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej Polskiej należy do Narodu(!).
  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

  Jako organ sprawujący władzę w imieniu Narodu, uchwalił sobie(!) ustawę o wykonywaniu mandatu posła i ustalił - bez pytania Suwerena o zgodę - wysokość swoich wynagrodzeń i diet.
  A przecież zgodnie z art.1. konstytucji, Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli ! Nie tylko posłów !

  Ponadto, art.2. konstytucji stanowi, że Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym (!) ZASADY SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ .
  .
  Tak więc, zawłaszczając sobie art.4. konstytucji, parlamentarzyści czerpią pełnymi garściami z DOBRA WSPÓLNEGO - art.1. konstytucji - (w tym przypadku budżetu państwa), a nie ustalają taką samą ustawą jak dla siebie, wynagrodzenia dla WSZYSTKICH OBYWATELI - pracujących i niepracujących, bo zgodnie z art.32. konstytucji, wszyscy są wobec prawa równi - choćby na poziomie minimum socjalnego. Nie eliminowałoby to zatrudnienia, umożliwiającego poprawę bytu.
  Takie działanie nie ma nic wspólnego z urzeczywistnianiem zasady sprawiedliwości społecznej!
  Tym bardziej, że wynagrodzenia poselskie są systematycznie podwyższane.

  Powiecie, że to propagowanie komunizmu?
  Nic podobnego, to KONSTYTUCJA. Cytowałem tylko konstytucję.

 • jamj

  Oceniono 44 razy 38

  Może lepiej zamiast telefonów komórkowych zafundować posłom gołębie pocztowe? Zniknie problem podsłuchów i taki np. "agent" Tomek będzie mógł spać spokojnie...

 • tymekkk

  Oceniono 32 razy 30

  Biznesmeni (z) pełną gębą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje