Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. prof. Szaflika. Grozi mu do 3 lat więzienia

25.09.2012 12:16
Prof. Jerzy Szaflik

Prof. Jerzy Szaflik (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w prywatnej klinice okulistycznej należącej do odwołanego ze stanowiska konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki prof. Jerzego Szaflika. Profesorowi grozi do 3 lat więzienia.
Zobacz także
Komentarze (56)
Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. prof. Szaflika. Grozi mu do 3 lat więzienia
Zaloguj się
 • iwanme

  Oceniono 104 razy 78

  Cóż za sukces CBA. Dzięki temu nikt już przez tego Pana rogówki pozbawiony nie będzie!

  Niby czepiam się bo w końcu pewnie gdzieś tam złamał prawo, ale przy skali korupcji wśród urzędników i polityków niższego szczebla ściganie okulisty za spóźnienie rejestracji 3 przeszczepów rogówki jest trochę śmieszne.

 • pani_basia

  Oceniono 65 razy 49

  A może dać profesorowi jakąś karę typu rozsądnej wielkości grzywna lub prace społeczne (np. darmowa edukacja w zakresie leczenia oczu) - skoro istniejące prawo zostało naruszone? Ale - na Boga! - nie wsadzać profesora do więzienia i nie stygmatyzować go jako przestępcy, bo szkoda społeczna będzie bez porównania większa w przypadku surowej kary.

 • zigzaur

  Oceniono 56 razy 42

  Tak jest. Lepiej nie wykonać zabiegu niż wykonać niezgodnie z przepisami. Czekanie i pisanie podań przez pacjenta jest zgodne z przepisami, pominięcie procedur w celu ratowania zdrowia jest niezgodne.

 • qin

  Oceniono 33 razy 27

  no co walczył z mafią lekarzy to i tak się musiało skończyć
  nie jest chroniony nie należy do mafi do odstrzału
  za dużo dobrego chciał zrobić za dużo krytykował i wytykał błedy

 • marcin1956

  Oceniono 27 razy 23

  Oto prawo i logika "w tym kraju" w pełnej krasie. Pacjent może sobie umierać, bo zgodnie z przepisami nikt nic nie musiał. Bo prawo lotnicze. Bo kolejki oczekujących. Bo to inny specjalista powinien leczyć taki przypadek. Bo NFZ wydał zgodę już po zgonie. Bo przecież NFZ ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku.
  Ale jak się pacjenta wyleczy niezgodnie z przepisami, to lekarza do więzienia.

 • domektomek

  Oceniono 28 razy 22

  Teraz czekamy na zamknięcie Kliniki i aresztowanie pana profesora.
  Sukces CBA można przyrównać z drastycznym ograniczeniem przeszczepów serca w Polsce w wyniku aresztowania słynnego kardiochirurga.

 • zolza111

  Oceniono 23 razy 19

  Ciekawe kto sobie upatrzyl jego stanowisko i ile dal kasy zeby to wszystko ruszyc. Bitwa o stolki i tyle, najwyrazniej okulista nie ma az tyle znajomosci i takich plecow. Ciekawe kto za niego wskoczy, za jaka kase i jaki sprzet i pomieszczenia przejmie. Sol odpadowa, zdechle, stare ryby, przeterminowane mieso, amber gold i nikt sie tym nie zajmuje glebiej, a tu afera o 3 rogowki. Akurat...

 • jagger2009

  Oceniono 13 razy 9

  a jakiej karze podlega klech ktory dzieciom kaze lizac bita smietane z owlosionych nog???? czy mog oczekiwac konkretnj odpowiedzi

 • gr_ub_y

  Oceniono 14 razy 8

  Rekord świata w szybkości przedawnienia:

  Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu (Mazowieckie) umorzyła sprawę wykroczenia drogowego europosła Jarosława Wałęsy (PO), który 2 września 2011 r. uległ wypadkowi motocyklowemu w miejscowości Stropkowo (Mazowieckie). Powodem umorzenia jest PRZEDAWNIENIE. Zaś drugiemu uczestnikowi wypadku – kierowcy Toyoty, grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

  Według biegłych, w chwili wypadku w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, J. Wałęsa jechał z prędkością około 115 km/h. Wątek ten prokuratura w Sierpcu, która o nieumyślne spowodowanie wypadku oskarżyła kierowcę toyoty, wyłączyła z postępowania i przekazała policji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje