Twitter o debacie: "Sukces wizerunkowy PiS, ale..."

24.09.2012 16:59
Wpisy Kataryny

Wpisy Kataryny (Fot. Twitter.com)

Twitterowicze generalnie pozytywnie ocenili debatę PiS. Według większości z nich to dobry krok w celu polepszenia wizerunku PiS. Jednak niektórzy nie wierzą w trwałość efektu debaty. "Ma szanse przynieść efekt polityczny, chyba że PiS już w sobotę je zniweczy transparentami o eurołagrach" - pisze Wojciech Szacki z "Gazety Wyborczej".
Najbardziej entuzjastycznie o debacie wypowiedział się poseł PiS Mariusz Kamiński. "Udana merytoryczna debata o ekonomii i propozycjach "Programu PiS Alternatywa". Nowa jakość w życiu publicznym" - napisał na Twitterze. Podobnego zdania jest Krzysztof Bosak, były poseł LPR i członek zespołu Fundacji Republikańskiej: "Obserwowałem na żywo praktycznie całą debatę PiS z ekonomistami, także kulisy. Superimpreza! Chciałoby się zapytać: Dlaczego dopiero teraz?".

"Sukces wizerunkowy PiS"

Część użytkowników Twittera przyznała, że debata jest wizerunkowym sukcesem PiS. "Z tego co czytam, wbrew temu, co wykrakiwałam z rana, debata to jednak wizerunkowy sukces" - napisała Kataryna.

Podobne zdanie ma również Eryk Mistewicz, specjalista od wizerunku politycznego: "Debata wprowadza dysonans w postrzeganiu PiS jako partii jednego tematu, zupełnie nieznającej się na gospodarce. Marketingowo celnie". A także publicysta "Faktu" Łukasz Warzecha: "Tą debatą PiS wymierzył mocny cios polityce wizerunkowej PO, skierowanej przeciwko PiS".

Trochę większą rezerwę zachowuje politolog Norbert Maliszewski: "Debata sukcesem PiS, krokiem w kierunku bez potknięcia, ale wizerunki są z kamienia i dużo czasu musi upłynąć, aby uwiarygodnić zmianę". Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Szacki przewiduje natomiast: "Debata była dobrym pomysłem wizerunkowym. Efektów gospodarczych nie przyniesie żadnych, a polityczne ma szansę, chyba że PiS już w sobotę je zniweczy transparentami o eurołagrach".

"Ucieczka od pomysłów PiS"

Z rezerwą do debaty odniósł się rzecznik PSL Krzysztof Kosiński: "Nie tylko PO, ale i PiS słuchają wyłącznie finansistów. Co na to zwykły obywatel, którego problemy nie tkwią w liczbach i wykresach?".

Poseł PO Maciej Orzechowski pytał zaś retorycznie: "Wszyscy się wypowiadają głównie o kwestiach ogólnych i mimo wezwań Krzysztofa Skowrońskiego (moderatora debaty - red.) i cytatów z Beaty Szydło nikt nie chce o programie PIS? Dlaczego?". Podobnie pisała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News: "Mimo wysiłków prowadzącego dyskusja toczy się wokół stanu gospodarki w ogóle. Ucieczka od pomysłów PiS dość znamienna".

PYTANIE Zgadzasz się z propozycjami PiS zawartymi w jego programie gospodarczym?

 • Tak, Polska gospodarka powinna być zarządzana według pomysłów PiS
 • Zgadzam się z większością postulatów PiS
 • Zgadzam się tylko z kilkoma postulatami PiS
 • Nie zgadzam się w ogóle z propozycjami PiS
Zobacz także
Komentarze (134)
Zaloguj się
 • misfire01

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli za "sukces wizerunkowy PiS" przyjąć debatę, w której Hofman czy Brudziński na nikogo nie nakrzyczał, a Jarek nie zamlaskał wypowiedzi przeciwnika, to istotnie, był to niebywały sukces.

  Recepta wydaje się prosta: im mniej polityków PiS na kolejnych debatach, tym większy "sukces wizerunkowy" PiS.

 • nty

  0

  Następna odsłona Bałumecenia Polaków przeż niemoty PiSowskie i durnegoPolskezbawkłamczyńskiego. Siekiery się ostrzy, a PiS tępi, Taka alternatywa dla Polaków.

 • antyksen

  Oceniono 1 raz 1

  Wizerunkowy sukces? Chyba dla głuchych i ociemniałych. No i jeszcze może dla elektoratu PiS, zakochanych w prezesie.
  A w odniesieniu do reszty, to nie wiem, kim trzeba być, aby po latach wojenki Kaczyńskiego o wszystko i ze wszystkimi jeszcze uwierzyć, że jego działania mają na celu coś innego, niż ocieplenie wizerunku.
  Ludzie się z reguły nie zmieniają, a z pewnością nie tacy i nie w tym wieku.

 • 3.janusz

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko nieuleczalnie głupi wierzą w zmianę wizerunku "męża stanu tysiąclecia"-JK.
  Takie indywidua nie zmieniają się nigdy.

 • zakamuflowany_niemiec

  0

  Polski Twitter to jedynia @katarynaa ?? nikt inny sie nie interesowal debata??

 • komercyjny02

  Oceniono 1 raz 1

  Kampania prezydencka Jarosława Wielkiego ("odezwa do Braci Rosjan" etc) też była potężnym wizerunkowym sukcesem. I o mało skończyła się jego zwycięstwem.
  Ale nazajutrz Jarosław wszystko odwołał i odkręcił.

 • norbert2225

  Oceniono 1 raz 1

  Polacy to jednak nie ublzajac prymitywny narod dzialajacy emocjonanie zyjacy tylko teoretycznie w srodku EU ale mentaloscia i wiedza niestety bardzo sie rozni od ludzi panstw zwlaszcza ; stare; EU nadal przyslowie ; madry Polak po szkodzie; jest dla Polski aktualne jedna debata i zachwyt nad kim ? nad ekonomistami, tak ale chyba tez nie zachwyt tylko aprobata ich wypowiedzi bo to co mowili wchodzi w zakres ich obowiazkow zawodowych a zachwyt nad strona organizacyjna to raczej powinien byl nikly bo to ze nie bylo slawetnych PISOWSKICH BURD to powinno byc chyba standartem a ich program nad poprawa spraw ekonomicznych w Polsce juz takiego zachwytu myslacemu czlowiekowi nie powinien przyniesc bo jest oderwany od realjow w swiecie od ktorych Polska jest uzalezniona .Polska to nie samodzielne bogate mocarstwo sa to tylko urojenia Kaczynskiego i PISU ktory jako samodzielna ala partia jest jest nadal duzym NIEPOROZUMIENIEM .Mozgu Kaczynkiego jak wielu jego kolegow nic juz nie zmieni .LUDZIE W TYM WIEKU NIE ZMIENIAJA SWOJEGO CHARAKTERU I SPOSOBU MYSLENIA

 • julianaugustyniak

  Oceniono 2 razy 2

  Ekonomiści nie chcąc się ośmieszyć poparciem propozycji PiS, nie wypowiadali się o nich wcale. Więc mieli swoje przysłowiowe 5 minut i nie skompromitowali się.

 • julianaugustyniak

  Oceniono 1 raz 1

  W tej debacie widać mistrzostwo medialne Kaczyńskiego i nieudolność polityczną. Jak zwykle. była totalna krytyka PO i żadnego pomysłu by cokolwiek poprawić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje