Twitter o debacie: "Sukces wizerunkowy PiS, ale..."

Wpisy Kataryny

Wpisy Kataryny (Fot. Twitter.com)

Twitterowicze generalnie pozytywnie ocenili debatę PiS. Według większości z nich to dobry krok w celu polepszenia wizerunku PiS. Jednak niektórzy nie wierzą w trwałość efektu debaty. "Ma szanse przynieść efekt polityczny, chyba że PiS już w sobotę je zniweczy transparentami o eurołagrach" - pisze Wojciech Szacki z "Gazety Wyborczej".
Najbardziej entuzjastycznie o debacie wypowiedział się poseł PiS Mariusz Kamiński. "Udana merytoryczna debata o ekonomii i propozycjach "Programu PiS Alternatywa". Nowa jakość w życiu publicznym" - napisał na Twitterze. Podobnego zdania jest Krzysztof Bosak, były poseł LPR i członek zespołu Fundacji Republikańskiej: "Obserwowałem na żywo praktycznie całą debatę PiS z ekonomistami, także kulisy. Superimpreza! Chciałoby się zapytać: Dlaczego dopiero teraz?".

"Sukces wizerunkowy PiS"

Część użytkowników Twittera przyznała, że debata jest wizerunkowym sukcesem PiS. "Z tego co czytam, wbrew temu, co wykrakiwałam z rana, debata to jednak wizerunkowy sukces" - napisała Kataryna.

Podobne zdanie ma również Eryk Mistewicz, specjalista od wizerunku politycznego: "Debata wprowadza dysonans w postrzeganiu PiS jako partii jednego tematu, zupełnie nieznającej się na gospodarce. Marketingowo celnie". A także publicysta "Faktu" Łukasz Warzecha: "Tą debatą PiS wymierzył mocny cios polityce wizerunkowej PO, skierowanej przeciwko PiS".

Trochę większą rezerwę zachowuje politolog Norbert Maliszewski: "Debata sukcesem PiS, krokiem w kierunku bez potknięcia, ale wizerunki są z kamienia i dużo czasu musi upłynąć, aby uwiarygodnić zmianę". Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Szacki przewiduje natomiast: "Debata była dobrym pomysłem wizerunkowym. Efektów gospodarczych nie przyniesie żadnych, a polityczne ma szansę, chyba że PiS już w sobotę je zniweczy transparentami o eurołagrach".

"Ucieczka od pomysłów PiS"

Z rezerwą do debaty odniósł się rzecznik PSL Krzysztof Kosiński: "Nie tylko PO, ale i PiS słuchają wyłącznie finansistów. Co na to zwykły obywatel, którego problemy nie tkwią w liczbach i wykresach?".

Poseł PO Maciej Orzechowski pytał zaś retorycznie: "Wszyscy się wypowiadają głównie o kwestiach ogólnych i mimo wezwań Krzysztofa Skowrońskiego (moderatora debaty - red.) i cytatów z Beaty Szydło nikt nie chce o programie PIS? Dlaczego?". Podobnie pisała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News: "Mimo wysiłków prowadzącego dyskusja toczy się wokół stanu gospodarki w ogóle. Ucieczka od pomysłów PiS dość znamienna".

Zobacz także
 • Prof. Elżbieta Mączyńska w studio TOK FM "Z PiS nikt nie dzwonił, żebym wypowiedziała się tak czy inaczej"
 • Waldemar Kuczyński i Dominika Wielowieyska "Ofensywa PiS to maskarada. Człowiek, który zgodzi się być kandydatem na premiera, ośmieszy się"
 • "Biedni politycy PO - wychodzą na ludzi niezbyt rozgarniętych"
Komentarze (134)
Twitter o debacie: "Sukces wizerunkowy PiS, ale..."
Zaloguj się
 • sirseb

  Oceniono 97 razy 51

  skowronski to ten, ktory do prezesa jezdzil i wywiady nagrywal,a potem ze niby "na zywo w Trojce, Salon Polityczny Trojki"?
  co tam robil Mario Blyszczyk? chyba jako paprotka tam robil.

 • hrkukus

  Oceniono 103 razy 45

  Do tej pory my robili w helu, trumnach i sztucznej mgle, teraz - z całą kompetencją - zajmiem się gospodarką. A spragniona publika, łyka, łyka, łyka.

 • hispar

  Oceniono 93 razy 39

  Wizerunkowy sukces? Tak, ale co będzie kiedy prezes znowu przyzna się, że był na prochach.

 • klara551

  Oceniono 61 razy 27

  Oj,że by jeszcze pisposeł wiedzial co znaczy alternatywa. Pisposeł powinien napisać ,że nie widzi alternatywy dla haseł PiS,ale chyba za dużo wymagam od pisposła. A Kataryna? No cóż miała swoją chwilę sławy,ale rozmieniła ją na drobne.Prezes nawet po kilkudziesięciu spędach różnych fachowców nie będzie piękny,mądry i nowe zęby mu nie urosną.

 • kingsizemax

  Oceniono 34 razy 20

  Przecież prawdziwa twarz pisu wylezie w sobotę .

 • mi_nerwy

  Oceniono 89 razy 13

  PiSowi wystarczy przyzwolenie społeczne na rok dokonywania naprawy państwa i już następnych wyborów nie będzie.
  Tak społeczeństwo zaufało Hitlerowi.
  Ufa ktoś Jarosławoi Kaczyńskiemu?
  Zdrajcy ustaleń traktatu Konferencji Poczdamskiej i ewentualnej przyczyny odszkodowań wypłacanych przez Polskę przesiedlonym Niemcom?

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11226258,Powiat_klodzki_walczy_o_odszkodowanie_za_zamek_oddany.html
  - Furtkę komisji otworzył protokół ustaleń komisji wspólnej rządu i Konferencji Episkopatu z marca 2006 r. podpisany przez wicepremiera i szefa MSWiA Ludwika Dorna oraz biskupa płockiego Stanisława Wielgusa, wsparty pismem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podkreśla Baldy. Protokół uznał, że kościelne instytucje mogą się domagać sukcesji np. po niemieckich zgromadzeniach zakonnych.

  m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,12467372,Zakonnicy_nie_chca_zamku_w_Szczytnej__ale_chca_pieniedzy.html
  Zakonnicy nie chcą zamku w Szczytnej, ale chcą pieniędzy
  Tomasz Wysocki
  2012-09-12

  Przełożony holenderskich Salezjanów usprawiedliwiał pedofilię
  Jacek Pawlicki
  2011-05-24, ostatnia aktualizacja 2011-05-24 10:05

  Więcej... wyborcza.pl/1,86698,9654502,Przelozony_holenderskich_Salezjanow_usprawiedliwial.html#ixzz27NTqGSw4

 • orion57

  Oceniono 25 razy 11

  przecież ta cała szopka wyraźnie nudziła J.Kaczyńskiego. I wale mu się nie dziwię, w końcu aby zrozumieć o czym mówili poszczególni ekonomiści to trzeba się na tym znać. A j.Kaczyński po prostu wie że jego poglądów na gospodarkę nikt nie zmieni bo......ich nie ma. Za to ma lud wierzący w "Jarosław zbaw Polskę" ..dodam ...od siebie samego.

 • costa3500

  Oceniono 16 razy 10

  oże debata byłaby owocniejsza gdyby wzięła w niej udział znana ekonomistka twórczyni matko-matów.

 • franek-janek

  Oceniono 11 razy 7

  Co o tym sukcesie PiSu mysla czytelnicy mowi samo za siebie ta szybka ankieta;

  61% uwaza ze to niby serio spotkanie "ekspertow" bez uznanych, rozpoznawalnych prawdziwych ekspertow byla wielkim knotem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje