Rostowski: Nie pojawię się na debacie gospodarczej PiS

24.09.2012 09:30
Jacek Rostowski

Jacek Rostowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jako "zrozumiały" Jacek Rostowski określił fakt, że PiS nie zaprosił go na swoją dzisiejszą debatę ekonomiczną. - To przez nasze obliczenia. Pokazaliśmy, że zrealizowanie programu PiS doprowadziłoby finanse kraju do katastrofy - ocenił polityk w "Kontrwywiadzie RMF FM". Minister finansów nie zjawi się na debacie nawet w roli słuchacza. - Byłoby w złym guście wdzierać się tam, gdzie nie jest się chcianym - tłumaczył.
- Wydaje mi się to trudne do zrozumienia, że debata ma się odbywać wyłącznie w gronie tych, którzy zgadzają się z propozycjami organizatora - tak dzisiejszą debatę organizowaną przez Jarosława Kaczyńskiego podsumował na antenie RMF FM Rostowski.

Minister finansów na spotkaniu się nie pojawi, bo nie otrzymał zaproszenia. - Ale myślę, że ten brak zaproszenia jest w pewnym sensie zupełnie zrozumiały. Ministerstwo Finansów przedstawiło swoje dość precyzyjne obliczenia tylko połowy propozycji PiS i wyszło nam, że koszty w pierwszym roku zastosowania wyniosłyby 54 mld zł, a w 2016 r. - 84 mld. Czyli są to propozycje absolutnie księżycowe, które doprowadziłyby finanse publiczne Polski do katastrofy - tłumaczył polityk PO.

Rostowski zaprzeczył też, że dokona takiego samego podsumowania ewentualnych kosztów programu SLD jak w przypadku propozycji PiS. - Chyba że SLD się o to do ministerstwa zwróci. Ale w programie SLD nie ma konkretnych propozycji, które moglibyśmy obliczyć - dodał.

Relacja na żywo z debaty PiS od 11.30 na Gazeta.pl.

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • koniu150

  0

  icek wie jak lody kręcić

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 2 razy 0

  szoł dla pisowskich gamoni, zbiórka kilku ekonomistów w akademii nauk i rozmowa o bzdurach typu zarobimy mniej, ale za to wydamy 10 razy więcej:)

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 2 razy 0

  "Bez sensu, nielogiczne, złe - taką metryczkę pomysłom gospodarczym Jarosława Kaczyńskiego wystawiają ekonomiści i komentatorzy."

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 2 razy 0

  pan minister w trzech zdaniach rozniósł pisowskie "ekonomiczne" popierdywania:)
  przylazły na debate tylko usłużne gamonie i głupi sfrustrowany bugaj:) eksperci, ze skoków:)
  lubię ekspertów pisowskich:) są niesamowici:) taka szydło na przykład:)

 • m.arco

  Oceniono 2 razy -2

  DOBRZE, ŻE PRZYSZEDŁ BO DOSZŁOBY PEWNIE DO PYSKÓWKI

  Widać, że Rostowski jest ignorantem ekonomicznym i nie rozumie ekonomii dlatego jego udział pośród ekspertów ekonomicznych byłby niepożądany tym bardziej, że jest to człowiek wybuchowy i brak wiedzy w temacie nadrabia krzykiem. Wypowie się pewnie po nazwijmy to szumnie analizie wypowiedzi tzw. ekspertów w WSI 24 i Gazecie Wyborczej, Polityce i we Wprost,które to publikacje na debacie nie pozostawią suchej nitki.

 • tomspeed

  Oceniono 5 razy 3

  Wy wszyscy piszący pod spodem jesteście porąbani...
  Widać komu zależy na zrobierniu drugiej grecji....

 • rita57

  Oceniono 4 razy 2

  Tak, tak! My znamy "dobry gust" wg Vincenta i całej PO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje