Konserwatywne skrzydło zaszachowało PO. "Tusk nie lubi być zakładnikiem"

24.09.2012 08:11
Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Idą ciężkie czasy dla Donalda Tuska. Premier stał się właśnie zakładnikiem nie tylko wskaźników gospodarczych, ale i partyjnych frakcji. Dowodem na to, jak podaje "Gazeta Wyborcza", ma być ostatnie głosowanie nad becikowym, podczas którego platformiani konserwatyści wraz z opozycją zagłosowali przeciwko rządowi.
W Platformie słychać, że konserwatyści pod wodzą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina za bardzo urośli w siłę. Tymczasem Tusk, jak mówi "Gazecie" bliski współpracownik premiera, "nie lubi być zakładnikiem grupek w partii", a "w kryzysie będzie potrzebował lojalnej większości". Coraz częstsze są więc doniesienia o dymisji Gowina podczas jesiennej rekonstrukcji rządu.

Słowa szefa resortu sprawiedliwości z zeszłego tygodnia o tym, że "ma w nosie literę prawa, bo ważny jest ich duch i ważne jest to, że Polacy mają żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych", zostały przez wielu odebrane jako atak wyprzedzający. Mają oznaczać, że Tusk - dymisjonując Gowina - stanie w obronie tej sitwy.

Minister sprawiedliwości za te słowa został przez szefa rządu skarcony. Według wielu polityk coraz bardziej w swojej retoryce zaczął przypominać dawnego Zbigniewa Ziobrę - który wraz z wieloma prawicowymi politykami nie szczędzi Gowinowi ciepłych słów. Premier na posiedzeniu klubu miał powiedzieć swojemu ministrowi: - Zbliżamy się do momentu, że jeśli nie będziesz reagował na zaczepki opozycji, to paradoksalnie będę twoim jedynym adwokatem w Platformie.

Jarosław Gowin, jak podaje "Gazeta", przeprosił. Więcej czytaj w dzisiejszej "GW".

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  Według wielu polityk coraz bardziej w swojej retoryce zaczął przypominać dawnego Zbigniewa Ziobrę - który wraz z wieloma prawicowymi politykami nie szczędzi Gowinowi ciepłych słów.

  Jak widać do oczyszczenia stajni Augiasza , jaką jest wymiar sprawiedliwości w IIIRP trzeba "taliba-radykala", a nie profesora-mecenasa z palestry, który wywodzi się z tego środowiska

 • drbob20

  Oceniono 1 raz -1

  gowin to petak, wydaje mu sie ze to on rozdaje karty. dupek koscielny.

 • odkurzacz-1

  0

  Najwieksza porażka nie tuska a kraju to on sam.

 • odkurzacz-1

  0

  To tussk jeszcze jest premierem ,skandal.

 • zoil44elwer

  0

  Konserwatyści Gowina i Pawlaka trzymają w szachu liberała Tuska.

 • kot2ka

  Oceniono 4 razy -2

  Ryży jako słoneczko Peru nigdy nie lubił krytyki chociażby miała jak najlepsze intencje. Słowa wypowiedziane przez Gowina uważam za bardzo zasadne i prawdziwe. Ja też mam w d... takie prawo które ochrania aferzystów i pseudo-polityków. Prawo ma służyć wszystkim Polakom a nie tylko garstce złodziei i szumowin, a tego widocznie chce Rudzielec. Teraz będą złodzieje i szubrawcy szukali haków na Gowina tak jak miało to miejsce z najlepszym Ministrem Sprawiedliwości jakim był z pewnością Z. Ziobro. On jeden chciał zrobić porządek z aferzystami złodziejami i służalczymi sędziami, prokuratorami i całej reszty tej bandy skorumpowanych śmierdzieli.!!!!!!!!

 • aa_6

  Oceniono 3 razy 1

  Wcześniej czy później J. Gowin i jego zwolennicy w PO zapewne utworzą z Kaczyńskim, Ziobro, Rokitą itd. nową partię. Moim zdaniem w ogóle nie należało brać go na listę wyborczą PO, gdy Rokita się obraził, co teraz doskonale potwierdza zachowanie Gowina na stanowisku ministra i w partii. To jest ideolog skazany na takich cyników jak wyżej wymienieni panowie z prawicy.

 • costa3500

  Oceniono 5 razy 1

  Ministrant Gowin to największa porażka Tuska.

 • jeszcze1.pl

  Oceniono 4 razy 2

  Donek musi podzielic sie wladza, czas jedynowladztwa sie skonczyl.

  Michal moglby byc nastempca ale skompromitowal sie wspolpraca z AmberGoldami i kwestia sukcesji jest otwarta . Na schede po Donku jest wielu chetnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje