Pyskówka u Olejnik: Niech pan mówi, nie atakuje. Przekracza pan granice. Dlaczego pan się obraża?

23.09.2012 11:17
Monika Olejnik

Monika Olejnik (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

Dyskusja ws. ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej skonfliktowała gości porannego programu Moniki Olejnik. Politycy wchodzili sobie w słowo, przerywali. - Proszę o minimalne standardy w tym programie - powiedział Adam Hofman, który zarzucał inni politykom i prowadzącej, że nie pozwalają mu skończyć wypowiedzi. - A co ja panu przeszkadzam? Czemu się pan obraża? - pytała prowadząca Monika Olejnik.
W mijającym tygodniu doszło do ekshumacji ciał dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej. Prokuratura bada, czy doszło do pomylenia szczątków m.in. Anny Walentynowicz i prawdopodobnie Teresy Walewskiej.

Co Fotyga robiła przed cmentarzem? Brylowała w mediach

Udziału w ekshumacji domagały się posłanki PiS (np. Anna Fotyga), które razem ze środowiskiem "Gazety Polskiej" brały udział w pikiecie przed cmentarzem. Twierdzą, że śledczy mają coś do ukrycia. - W tej sprawie prawo jest precyzyjne. Wystarczyło, aby posłowie PiS na życzenie rodzin zostali dopisani do listy osób, które mogą wziąć udział w ekshumacji, i nie byłoby awantury pod cmentarzem - mówił w programie "Siódmy dzień tygodnia" Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta.

Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota stwierdził, że jest "wielce prawdopodobne", iż szczątki ofiar zostały pomylone. - Takie błędy się zdarzają przy tego typu katastrofach. Kwestia tego, czy ekshumować czy nie, powinna należeć do rodzin - mówił w Radiu Zet Rozenek. Jego zdaniem Anna Fotyga pikietowała pod cmentarzem tylko po to, by pokazać się w blasku kamer. Określił to jako "robienie cyrku i szopki".

Wy sobie mówicie o bólu...

Adam Hofman wspomniał o tym, że syn Anny Walentynowicz uważał, że w grobie nie leży jego matka [potem już nie był pewien - red.]. - To, że dziś oglądamy, że dorosły mężczyzna ze łzami w oczach mówi, co czuje... - zaczął Hofman.

Olejnik: - Ale potem mówi coś innego...Hofman: - Zaraz, pani redaktor. Proszę o minimalne standardy w tym programie. Wy sobie teraz tutaj mówcie o bólu rodzin, zajadając ogórka - mówił do innych gości programu.

Jego zdaniem katastrofa smoleńska to wynik niekompetencji rządu. - Członkowie zespołu ds. katastrofy poszli pod cmentarz, bo nie wierzą prokuraturze, która zawiodła - tłumaczył Hofman. - Patrzę na pana uśmiechniętą twarz. Jak się pan cieszy, że można zrobić kolejny spektakl polityczny.... - dodał rzecznik PiS.

A co ja panu przeszkadzam?

Olejnik zirytowała się: Niech pan mówi, a nie atakuje. Przekracza pan granice kultury. Co ja panu przeszkadzam? Dlaczego pan się obraża? - pytała polityka Prawa i Sprawiedliwości. - Bo pani mi nie pozwala skończyć wypowiedzi, a ja ją skończę - bulwersował się Hofman.

Rzecznik PiS uważa, że dzięki pracy zespołu Antoniego Macierewicza wiadomo, że mogło dojść do pomylenia szczątków ofiar.

Nie idźcie tą drogą...

Zareagował na to Jacek Protasiewicz z PO. - Wobec śmierci ludzi trzeba nie przekraczać granicy niesmaku. Pani Fotyga robiła spektakl polityczny: nie jest ani prokuratorem, ani patologiem, ani członkiem rodziny. Nie idźcie tą drogą - zwrócił się do PiS. - Drogą oskarżania premiera, minister Kopacz... To droga niesmaczna. Oburza i jest bolesna dla rodzin. Bądźcie wrażliwi na ludzi, nie tylko swój własny interes - mówił europoseł Platformy.

- To jest stara metoda PiS, aby kwestionować działanie państwa polskiego ws. tej katastrofy. Opamiętajcie się. To zawsze najwięksi wrogowie Polski mówili, że Polacy nie są w stanie nic zrobić sami, muszą to za nich robić obcy - stwierdził prof. Nałęcz.

- Był taki moment w sprawie smoleńskiej, że zaczęliśmy to racjonalizować - wspomniał Marek Siwiec z SLD. - Trochę odpocząłem. Znów młot został wyjęty - ubolewał.

Wątpliwości i ekshumacje

W Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzane były sekcje zwłok ciał dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej, które - na polecenie prokuratury - zostały ekshumowane w poniedziałek i wtorek. Jedne z ekshumowanych szczątków mają należeć do Anny Walentynowicz; drugie - według informacji medialnych - do Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej, wiceszefowej fundacji "Golgota Wschodu". Prokuratura wojskowa podawała, że badania genetyczne ekshumowanych ciał będą przeprowadzone niezależnie od siebie w dwóch ośrodkach: w Bydgoszczy i we Wrocławiu. O ich wynikach najpierw dowiedzą się bliscy ofiar.

Wcześniej w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej wojskowa prokuratura dokonała ekshumacji trzech ofiar tragedii. W ubiegłym roku biegli badali szczątki Zbigniewa Wassermanna, zaś w drugiej połowie marca br. specjaliści medycyny sądowej dokonali badań ciał Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki.

Zobacz także
Komentarze (283)
Zaloguj się
 • reali-sta1

  0

  Dobrze Pani Olejnik - tak trzymać. Po co zapraszacie pajaca Palikota przed kamerę. Pogonić wariata niech sobie polata.

 • amron53

  Oceniono 1 raz 1

  Ja już myślałem, że dziadek Żelichowski już zapisał się do PiS, gdy wysłuchałem, jakie wrażenie zrobił na nim Rydzykowy spęd...Przez chwilę też odnosiłem wrażenie, że p.Monika poprze kandydaturę PiS na premiera i w ogóle, domagać się będzie władzy dla PiS...na ziemię sprowadzili ich p.Marek Siwiec i p.Biedroń; należy też zauważyć kolejne, chamskie zachowanie i odzywki p. Hofmana..Uważam, że chamów do takiej audycji nie powinno się zapraszać...

 • marac

  0

  Jak zdrowie żony, Herr Hofmann?

 • czerniak1940

  Oceniono 1 raz 1

  Już czas wielki zakończyć sprawę katastrofy Smoleńskiej,dać zmarłym odpocząć.Jeżeli rodziny chcą coś badać ,to na własny rachunek .Państwo polskie dało im już dosyć pieniędzy.Mają swoich pochowanych,mają gdzie pójść zapalić lampkę, podumać.Pamiętajmy,że oni pojechali na wycieczkę,która się tragicznie skończyła.Nikt prezydenta tam nie zapraszał,nikt nie kazał mu się spóźnić na samolot,to on podjął decyzję o lądowaniu....i.t.d. wszyscy to dobrze znamy.Smutne to i przykre.......

 • bzyk_origo

  Oceniono 2 razy 2

  PiSdniete grono oszolomow rzogrzebuje trupy, zaczac trzeba od zimnego lecha - posztukowac, potraktowac b. wysokim napieciem i moze da sie z niego nowego frankensteina lub zombie zrobic ? po prostu ohyda ze strony pisoszolmow !

 • domektomek

  Oceniono 3 razy 3

  W lutym 2012 roku przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej spotkali się z Dyrektorem Biura Prawnego Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) nadzorującej właściwą implementację Konwencji Chicagowskiej. Tematem spotkania były nieprawidłowości i zaniedbania w przeprowadzeniu śledztwa smoleńskiego przez komisję MAK oraz obraźliwy i nieprofesjonalny charakter raportu MAK, który nie spełnia podstawowych wymogów załącznika 13. formalnie zaakceptowanego przez stronę rosyjską, jako podstawa prowadzenia śledztwa smoleńskiego. W odpowiedzi przedstawiciel ICAO oświadczył, iż zajęcie jakiekolwiek stanowiska w sprawie śledztwa smoleńskiego prowadzonego przez komisję MAK, "leży poza kompetencją ICAO", gdyż samolot, który uległ katastrofie w Smoleńsku był samolotem państwowym a nie cywilnym, w związku z czym śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej nie podlega Konwencji Chicagowskiej i nie leży w jurysdykcji ICAO.

 • valski

  Oceniono 3 razy 3

  Po dwóch latach leżenia w piachu wszystkie ciała katastrof lotniczych pewnie wyglądają tak samo.
  Co te rodziny opętało, że domagają się ekshumacji?
  Wygląda na to, ze świeczki na grobie stawiają poszarpanym kawałkom mięsa, a nie pamięci zmarłych.
  Niezdrowa fascynacja trupem matki ot co, panie Walentynowicz

 • odkurzacz-1

  Oceniono 3 razy -3

  Olejnik bez wymaganego wykształcenia ale dyspozycyjna, człowiek komuny. Mierny ale wierny.

 • amicht

  Oceniono 3 razy 3

  Nie można znieść Hoffmana i Błaszczaka w tych audycjach Moniki Olejnik.Tak wcinają się w słowo każdemu z współrozmówców,że audycje stają się nie do słuchania!Może o to właśnie chodzi PiS-owi? W TVN podczas "Kawy na ławę" prezentują się równie skandalicznie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje