"Zabiłbym go". Pakistański minister oferuje nagrodę za głowę twórcy filmu ośmieszającego Mahometa

23.09.2012 10:35
Lahore, demonstracja przeciw filmowi, w którym pokazano Mahometa

Lahore, demonstracja przeciw filmowi, w którym pokazano Mahometa (Fot. K.M. Chaudary AP)

Rzecznik pakistańskiego rządu potępił ministra, który zaoferował 100 tys. dolarów za głowę twórcy filmu ośmieszającego Mahometa.
Minister kolejnictwa Ghulam Ahmed Bilour wezwał talibów i Al-Kaidę do wzięcia udziału w - jak to określił - "szlachetnych łowach na bluźniercę". W rozmowie z dziennikarzami minister mówił też, że "zabiłby twórcę filmu gołymi rękami".

Rzecznik rządu Szafqat Dżalil potępił te wypowiedzi, podkreślając, że rząd się od nich zdecydowanie odcina.

Rozpowszechniony w internecie film "Niewinność muzułmanów" ma - według muzułmanów - obrażać twórcę islamu Mahometa, sugerując m.in., że był on pedofilem. Tożsamość twórcy filmu nie została stuprocentowo potwierdzona.

Według osób pracujących przy jego produkcji reżyser to 55-letni Nakoula Basseley Nakoula, koptyjski chrześcijanin z Egiptu, mieszkający w Kalifornii. Film wywołał gwałtowne protesty w świecie muzułmańskim. Wczoraj w antyamerykańskich protestach w Pakistanie zginęło ponad 20 osób, a przeszło 200 zostało rannych.

Zobacz także
Komentarze (80)
Zaloguj się
 • zbycholj23

  0

  A kogo będzie zabijał islam jak już zabije wszystkich wrogów Mahometa, Allaha czy innego Ahmeda?

 • qwww

  0

  a tak naprawdę to rezyser filmu o tym pastuszku to Żyd, film sfinansowany z żydowskich dotacji

 • villk

  Oceniono 1 raz 1

  kolejny minister któremu bliżej do kleru niż do demokracji .....

 • levine

  0

  Jeśli nikt na ziemi nie jest w stanie odebrać honoru waszego proroka, to po co tam stoicie i drzecie mordy? Idźcie do domów i zróbcie coś pożytecznego.

 • cillian1

  Oceniono 1 raz 1

  ja bym przypadkiem, na miejscy autora, wyznaczył nagrodę za głowę tego pajaca!
  Ciekawe co by wtedy zrobił - twardziel.

 • ampulka01

  0

  Mohamed is gay

 • ukos

  Oceniono 5 razy 5

  Ci, którzy mówią, że to jak Europa 700 lat temu, popełniają zasadniczy błąd logiczny. 700 lat temu Europy nie miał kto oświecić, dookoła panowały wszędzie takie same ciemności. Potrafiła jednak sama dźwignąć się do poziomu dzisiejszej cywilizacji, którą teraz nie wiedzieć czemu naraża na zniszczenie. Natomiast dzisiejsi islamscy barbarzyńcy mają źródeł oświecenia w bród na całym świecie. Nie muszą nawet korzystać ze wzorców znienawidzonego Zachodu. Można przecież naśladować wysoko rozwiniętą część Azji czy dobrze prosperujące kraje latynoskie, a w dziedzinie oświaty i stopniowego postępu społecznego nawet Indie. Można, ale ci barbarzyńcy nie chcą! Nie chcą, bo są wrogami wolności, z którą postęp społeczny słusznie im się kojarzy (nawet takie tępaki to łapią). Dlatego oni nigdy niczego nie zbudują, początkowe otwarcie islamu dawno się skończyło, dzisiaj to jest strupieszała i niereformowalna antycywilizacja. Tak jak nie można było naprawić komunizmu, tak i tej beznadziejnej ideologii nic nie zmieni, zawsze będzie prowadzić do niewoli i upodlenia. Powinniśmy się od tego odgrodzić odmawiając wszelkiej pomocy, zakazując imigracji i energicznie deportując wszelkie elementy nieprzestrzegające naszego prawa. Wtedy bardzo szybko zostanie zatrzymany (przez choroby i głód) ich przerażający przyrost demograficzny i zmaleje zagrożenie dla świata zachodniego.

 • fodo-modo

  Oceniono 5 razy 5

  Dziękujmy Allahowi, że nam tak dokładnie pokazuje, kim są jego wyznawcy. Będziemy ostatnimi idiotami, jeśli ich wpuścimy do naszego kraju.

 • racionalist

  Oceniono 1 raz 1

  www.thereligionofpeace.com/Quran/013-forced-conversion.htm
  milej lektury

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje