Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]

22.09.2012 13:30
Czerwiec 2006, Michał Kamiński i jego ówczesny szef Jarosław Kaczyński. Kamiński przez lata był spin doktorem i głównym twórcą propagandowych strategii PiS-u

Czerwiec 2006, Michał Kamiński i jego ówczesny szef Jarosław Kaczyński. Kamiński przez lata był spin doktorem i głównym twórcą propagandowych strategii PiS-u (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Kilka dni temu b. spin doktor PiS-u Michał Kamiński zorganizował w Parlamencie Europejskim wystawę, nad którą patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. - Michał przeszedł dużą ewolucję, oczywiście na lepsze - przyznaje europoseł Krzysztof Lisek, który był jednym z gości wystawy "Kolory prawosławia".
O szczegółach organizacji wystawy pisze "Newsweek": "Podczas inauguracji ekspozycji 'Kolory prawosławia' (jej autorem jest stowarzyszenie OrthNet) były szef PE Jerzy Buzek wygłosił przemówienie, a doradca prezydenta Aleksander Sosna odczytał list napisany przez prezydenta. Obecnych było też kilku eurodeputowanych PO i PSL. (...) Szczegóły patronatu Kamiński ustalał na wysokim szczeblu. Rozmawiał w tej sprawie m.in. z szefem Kancelarii Prezydenta Jackiem Michałowskim. W efekcie Bronisław Komorowski napisał list, w którym wyraził swoje uznanie dla 'osób, które przyczyniły się do zaprezentowania wystawy () w Brukseli'. Czyli dla Kamińskiego."

Kamiński, podobnie jak np. Roman Giertych, od dawna coraz bardziej zbliża się do Platformy. Wg kuluarowych informacji, doradzał PO w kampanii wyborczej, nie przepuszcza też żadnej okazji, by pochwalić rządzącą partię. Jedną z nich była wydana w tym roku książka "Koniec PiS-u", w której ostro zaatakował swojego byłego szefa Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie. Spekulacje o jego dołączeniu do Platformy będą coraz częstsze, bo wiosną przyszłego roku odbędą się wybory do europarlementu, a Kamiński startując z listy PJN ma bardzo małe szanse na mandat.

Sam zainteresowany unika wypowiedzi nt. tego, czy Platforma mogłaby go przygarnąć. - Nie ukrywam: jestem bardzo zadowolony, że tylu polityków obozu rządowego zaszczyciło wystawę obecnością - mówi "Newsweekowi".

Kamiński polityczną karierę rozpoczął w skrajnie prawicowym NOP, posłem został po raz pierwszy w 1997 roku z ramienia AWS. Od 2002 do listopada 2010 działał w PiS, gdzie najpierw zasłynął z gorącego poparcia, jakiego udzielił gen. Augusto Pinochetowi, potem - ze swoich zdolności spin doktorskich. To m.in. dzięki prowadzonym przez duet Kamiński-Bielan kampaniom Pis i Lech Kaczyński dwukrotnie pokonali PO w 2006 roku. Kamiński pracował później m.in. w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, w 2009 roku został po raz drugi wybrany do PE.

PO powinna przygarnąć Michała Kamińskiego?
Zobacz także
Komentarze (133)
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  Michaś coraz bliżej PO, ale coraz dalej od wiarygodności.

  Ale skoro wyborcom Kluzik-Rostkowskiej na listach PO to nie przeszkadzało.......

  swoją drogą, niesamowitą ilością kretów otoczony był Kaczyński - Kaczmarek, Giertych, Kamiński, Bielan, Migalski, Kluzik

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Ten Kamiński ? Swołocz, który swego czasu jezdził z poddańczą wizytą do Pinocheta.
  Polityczna prostytuta. Koleś Kluzik-Rostkowskiej.
  Nie chcę płacić na jego rozpasane utrzymanie.

 • jacek-50

  Oceniono 1 raz 1

  .Zbliżają się wybory i p.Kaminski chce się załapać na liste PO.To teraz nazywane jest ewolucją? Ciekawe.

 • edza4

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli ten pan znajdzie się w PO to znaczy że Platforma już sięgnęła dna,pisowska tuba i nadworny klakier prezydenta już byłego,będą świadczyć tylko o moralnej upadłości tej partii.Ten pan po prostu trzęsie tyłkiem tylko dlatego żeby nie zostać bezrobotnym.

 • emerytowany73

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli przeszedł jakąkolwiek przemianę i otrząsną się z kaczyzmu to niech wstępuje do Po.Ale mnie się wydaje że tu chodzi o ponowny start do Parlamentu Europejskiego i do wielkiej forsy bo z PJN nie ma żadnych szans.

 • aja_88

  Oceniono 2 razy 2

  politycy nie mają poglądów.trzymają się tylko koryta, jak wizja korytka się oddala to z pisowca zrobi sie powcem,czemu nie???zero honoru.dochodzę do wniosku że powinni zarabiać średnią krajową to może w polityce zostaliby ludzie ideowi.
  ps.każde społeczeństwo ma składa się z konserwatystów,lewicowców,nacjonalistów itd itd i te kreatury bez honoru(politycy)po prostu wbijają się w grupę niezagospodarowana udają że są ludźmi o określonych pogladach.a kim są ?chorągiewkami,politycznym i prostytutkami itd do wyboru.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy -2

  Coz, w innym watku slowo sie rzeklo - kobylka u plota.
  W polityce tylko krowa - i odmozdzony plebs - nie zmienia pogladow, i nie takie to PO durne jak by sie wydawalo: podlizywanie sie Merkel nie przynioslo dla Polski spodziewanych efektow, a wiec szukaja nowych sojuszy - w Brytach, tez zepchnietych przez Niemcy w Unii do drugiego szeregu. A oba kraje to nie Czechy - zbyt duze, by zadowolic sie rola niemieckiego klakiera.
  Poki co w UK rzadza Torysi, a wlasnie przez Kaminskiego Polska ma ogromna szanse zawiazania z Brytania nieformalnegi wewnatrzunijnego sojuszu, ktory obu stronom by sie oplacal i zrownowazyl dyktat Niemiec.
  Po wczorajszym akademicko-obiadowym wystapieniu Sikorskiego mam nawet pewnosc, ze rozmowy sa tu bardziej zaawansowane, nizli moze sie wydawac i Radek na neutralnym gruncie sprecyzowal polskie stanowisko.
  A i Kulczyki juz kreca z Brytami olejowe interesy (i nie tylko)...w Afryce.:)))
  Mam takze nadzieje, ze aktualny Cameronowski prounijny Minister bez Teki, Clarke, pozwoli mi po starej znajomosci dac PiSowi zdrowego kopniaka, gdy sie go bedzie z klubu Konserwatystow i Reformatorow wykopywac - coz, Torysi we wlasnym kraju juz sie dosc wstydu za takiego 'partnera' najedli. I to tym bardziej, ze ze wspolnoty programowej juz NIC pomiedzy tymi dwoma partiami nie zostalo. Tak, Kaminski (ten zmieniony) to dla nas partner, ale - na litosc Boska - nie anachroniczne, mitomanskie czuby pokroju Macierewicza, Kaczynskiego, Fotygi!

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy 3

  POlityczne szambo zasysa kanalie wszelakie. Wszak koryto ma swoja cene.

 • jamj

  Oceniono 6 razy 2

  Czekam, kiedy Hofman i Błaszczak po narażeniu się Kaczydupowi przejdą "ewolucję" i zasłużą na "członka" PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje