Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]

Czerwiec 2006, Michał Kamiński i jego ówczesny szef Jarosław Kaczyński. Kamiński przez lata był spin doktorem i głównym twórcą propagandowych strategii PiS-u

Czerwiec 2006, Michał Kamiński i jego ówczesny szef Jarosław Kaczyński. Kamiński przez lata był spin doktorem i głównym twórcą propagandowych strategii PiS-u (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Kilka dni temu b. spin doktor PiS-u Michał Kamiński zorganizował w Parlamencie Europejskim wystawę, nad którą patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. - Michał przeszedł dużą ewolucję, oczywiście na lepsze - przyznaje europoseł Krzysztof Lisek, który był jednym z gości wystawy "Kolory prawosławia".
O szczegółach organizacji wystawy pisze "Newsweek": "Podczas inauguracji ekspozycji 'Kolory prawosławia' (jej autorem jest stowarzyszenie OrthNet) były szef PE Jerzy Buzek wygłosił przemówienie, a doradca prezydenta Aleksander Sosna odczytał list napisany przez prezydenta. Obecnych było też kilku eurodeputowanych PO i PSL. (...) Szczegóły patronatu Kamiński ustalał na wysokim szczeblu. Rozmawiał w tej sprawie m.in. z szefem Kancelarii Prezydenta Jackiem Michałowskim. W efekcie Bronisław Komorowski napisał list, w którym wyraził swoje uznanie dla 'osób, które przyczyniły się do zaprezentowania wystawy () w Brukseli'. Czyli dla Kamińskiego."

Kamiński, podobnie jak np. Roman Giertych, od dawna coraz bardziej zbliża się do Platformy. Wg kuluarowych informacji, doradzał PO w kampanii wyborczej, nie przepuszcza też żadnej okazji, by pochwalić rządzącą partię. Jedną z nich była wydana w tym roku książka "Koniec PiS-u", w której ostro zaatakował swojego byłego szefa Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie. Spekulacje o jego dołączeniu do Platformy będą coraz częstsze, bo wiosną przyszłego roku odbędą się wybory do europarlementu, a Kamiński startując z listy PJN ma bardzo małe szanse na mandat.

Sam zainteresowany unika wypowiedzi nt. tego, czy Platforma mogłaby go przygarnąć. - Nie ukrywam: jestem bardzo zadowolony, że tylu polityków obozu rządowego zaszczyciło wystawę obecnością - mówi "Newsweekowi".

Kamiński polityczną karierę rozpoczął w skrajnie prawicowym NOP, posłem został po raz pierwszy w 1997 roku z ramienia AWS. Od 2002 do listopada 2010 działał w PiS, gdzie najpierw zasłynął z gorącego poparcia, jakiego udzielił gen. Augusto Pinochetowi, potem - ze swoich zdolności spin doktorskich. To m.in. dzięki prowadzonym przez duet Kamiński-Bielan kampaniom Pis i Lech Kaczyński dwukrotnie pokonali PO w 2006 roku. Kamiński pracował później m.in. w kancelarii prezydenta Kaczyńskiego, w 2009 roku został po raz drugi wybrany do PE.

PO powinna przygarnąć Michała Kamińskiego?
Zobacz także
 • Michał Kamiński w PE Kamiński chce wrócić do PiS. "Ale bez Kaczyńskiego"
 • Prezes - panikarz, Marcinkiewicz - niedoszły zbawca PiS... Jacy naprawdę są? ["Koniec PiS-u"]
 • Jarosław Kaczyński i Michał Kamiński Kamiński: Nie przeproszę za pokazywanie łagodnej twarzy J. Kaczyńskiego
Komentarze (133)
Michał Kamiński w PO? "Przeszedł dużą ewolucję". Naprawdę? [GŁOSUJ]
Zaloguj się
 • swan_ganz

  Oceniono 96 razy 76

  koło doopy się zapaliło bo dieta europosła za moment się skończy to trzeba zadbać o przyszłość, prawda Misiek? Nie po to łazisz na grille do ZdRadka by potem w pośredniaku wylądować, tak?
  A tak przy okazji; miałeś być ambasadorem w jakimś Azerbejdżanie czy innym pierdziszewie i co ? Nic z kariery w dyplomacji nie wyszło? ZdRadek jednak jest za cienki by cię przeforsować przez zawiłości władzy ferajny?

 • white.beet

  Oceniono 103 razy 61

  zdrajca i człowiek bez honoru ma w zasadzie dwie drogi - na śmietnik historii, albo do PO

 • mateusztt

  Oceniono 71 razy 57

  Michałek truchcikiem do koryta...

 • donek.kaput

  Oceniono 84 razy 34

  okazał się wyjątkowym padalcem, w sam raz do PO

 • eldemon

  Oceniono 48 razy 26

  Platforma Obywatelska to dobre dla tego typu ludzi! Będzie się czuł tam, jak u siebie!

 • piotr110660

  Oceniono 39 razy 23

  Tak, on powinien być w PO.

 • franekwolusz

  Oceniono 15 razy 11

  To jest zwykła szmata. I to brudna. Każdy wywiad, którego udzielał w TWNach i innych stacjach powinien był zaczynac od słów: napluje teraz na PIS i Kaczyńskiego bo zamierzam przejśc do PO i zbieram punkty. Łysy plujek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje