Duda: Gowin poprze nasz wniosek o komisję śledczą. Namówi też kolegów

22.09.2012 11:47
Jarosław Gowin, Andrzej Duda

Jarosław Gowin, Andrzej Duda (Fot. Stefan Romanik, Mateusz Skwarczek / AG)

Jarosław Gowin już wie, że sitwa chce go zniszczyć, więc myślę, że nie tylko przychyli się do wniosku o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold, ale też, że namówi do tego kolegów - mówił gość "Przesłuchania" w RMF FM Andrzej Duda.
Polityk PiS tłumaczył też w radiu potknięcia ministra sprawiedliwości: - Gowin nie jest prawnikiem, więc w tym sensie wolno mu więcej. Nie jest prawnikiem i nie do końca musi czuć istotę czytaną przez prawników tego, co mówi. Ja bym bardziej mówił o kwestiach interpretacyjnych, o tym, że z jednej strony mamy ustawę, z drugiej - rozporządzenie, które, jak widać, nie są do końca ze sobą zgodne. Także eksperci, prawnicy w ocenie słów ministra nie byli do końca ze sobą zgodni. Ja słyszałem taką dyskusję, w której pan prof. Kruszyński zgadzał się z ministrem, natomiast pan dr Piotrowski - nie. Więc tutaj można to różnie interpretować...

Duda to kolejny polityk PiS, który sugeruje, że Gowin bardziej pasuje do jego partii niż do Platformy i że jest podobny do Zbigniewa Ziobry. Wczoraj mówił o tym rzecznik PiS-u. - Na jeden dzień Jarosław Gowin zaczął mówić językiem PiS - cieszył się Adam Hofman.

Wszystko przez deklarację Gowina o tym, że ma on "w nosie literę przepisów". Wypowiedzi ministra sprawiedliwości o tym, że istota prawa jest ważniejsza od jego litery, bronił też sam Ziobro. Skrytykowali ją z kolei szanowany prawnik i poseł Ryszard Kalisz oraz politycy PO, m.in. rzecznik rządu Paweł Graś, gdyż Gowin zasugerował tym samym, że cel uświęca środki.

Duda: Ws. Amber Gold cała nadzieja w posłach

Sam Gowin powiedział, że nie cofa swoich słów, a ostra reakcja to efekt strachu "sitwy". - Myślę, że wobec tak ostrej oceny sytuacji w Trójmieście, sytuacji w tamtejszym wymiarze sprawiedliwości, jaką dał pan minister Gowin, pan minister Gowin przychyli się do naszego wniosku o powołanie komisji śledczej - podsumował dziś tę sytuację Duda.

Jak dodał, komisja powstać musi, gdyż tylko sejmowi eksperci mogą wyjaśnić sprawę, z którą na razie nie najlepiej radzą sobie nawet profesjonalni śledczy w prokuraturze. Wg PiS-u cała nadzieja w posłach: - Przyczyna jest bardzo prosta: jeżeli pan minister mówi o sitwie, jeżeli mówi o tym, że ta sitwa próbuje go zniszczyć, to mam nadzieję, że ten głos pana ministra "za" - i nie tylko głos, ale również i namówienie kolegów partyjnych do tego, by poparli wniosek Prawa i Sprawiedliwości - tutaj będzie. Z prostego względu: to jest bardzo złożona sytuacja. To są nie tylko kwestie czysto prawne, to jest nie tylko wymiar sprawiedliwości. To są także urzędy, organy administracji publicznej. Przed chwilą słyszeliśmy w informacjach o kolejnej przypadkowej pomyłce w Urzędzie Skarbowym. To musi zostać wyjaśnione, bo to jest styk biznesu, polityki i administracji rządowej. Nie da się tego wyjaśnić w sposób sensu stricte prawny. Prokuratura tego do końca nie zrobi, sądy dyscyplinarne tego nie zrobią. Musi tutaj powstać sejmowa komisja śledcza, nie ma innej drogi. Inaczej tej sprawy nie będzie się dało wyjaśnić w pełni.

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 97 razy 45

  " Gowin nie jest prawnikiem, więc w tym sensie wolno mu więcej" ...

  Jezeli prowadzacy samochod nie jest kierowca ( nie posiada prawa jazdy ) to tez wolno mu wiecej ?

 • romek4805

  0

  Premierze jakich trzeba jeszcze dowodów że Gowin to trojański koni pisu i Kaczyńskiego

 • tuskopalikot

  0

  Pan duda ma jakiś drogi zegarek ?

  obserwatorpolityczny.pl/a-co-jezeli-pan-jaroslaw-gowin-ma-racje/

 • waldi_46

  Oceniono 2 razy 0

  oszołom pisowski to kretyn a peowiec nawiedzony czyli dwa pajace .

 • koloratura1

  Oceniono 4 razy 2

  "Duda to kolejny polityk PiS, który sugeruje, że Gowin bardziej pasuje do jego partii niż do Platformy i że jest podobny do Zbigniewa Ziobry. Wczoraj mówił o tym rzecznik PiS-u. - Na jeden dzień Jarosław Gowin zaczął mówić językiem PiS - cieszył się Adam Hofman."

  Prawda.
  Mam nadzieję, że Pan Premier też to wreszcie zauważy i postąpi stosownie - tj. wyleje tę piątą kolumnę na zbitą twarz.

 • jurpin

  Oceniono 3 razy 1

  DUDA MARZYCIEL PISOWCZYK!!!!

 • the_qwert

  Oceniono 3 razy 1

  Gowin jednoznacznie pokazuje, że prawo jest dla plebsu, a dla nich ( władzy ) jest to tylko papier toaletowy. No bo w końcu po co się męczyć z naprawą prawa, skoro następna afera z parabankiem już nie będzie taka medialna i nie będzie można przed kamerą twardziela sobie poudawać.

  Po wypowiedzi, co sądzi o prawie, jako minister sprawiedliwości powinien od razu wylecieć.

 • pseudo12345

  Oceniono 2 razy 0

  Czy ci, którzy tak atakują Gowina chcą powiedzieć, że Minister Sprawiedliwości nie ma prawa (bo nie ma zgodnie z literą prawa) podejmować żadnych kroków w obliczu afer, korupcji, układów w sądownictwie i prokuraturze? Czy ustawodawca to miał na myśli nowelizując tą ustawę (a raczej tego bubla)? Czy ustawodawca chciał stworzyć przez to warunki do rozkwitu mafii? Bo stworzył. To co zdaniem tych, którzy tak bardzo chcieliby się pozbyć Gowina powinien on zrobić? Przyglądać się spokojnie? Komu to na rękę, oprócz tych, którzy mają coś na sumieniu? Zachciało się władzy absolutnej i całkowitej bezkarności? A może to sędziowie wizytatorzy by coś wyjaśnili? Znamy te "wyjaśnienia". To tak, jak z lekarzami. Jedyny wyjątek to ten, kiedy lekarz w trakcie operacji zostawi wewnątrz nożyczki. Inne przypadki nie do udowodnienia. Bezkarne.

 • zbycholj23

  Oceniono 3 razy 3

  No to się dowiemy kto jest kolegą Gowina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje