Duda: Gowin poprze nasz wniosek o komisję śledczą. Namówi też kolegów

Jarosław Gowin, Andrzej Duda

Jarosław Gowin, Andrzej Duda (Fot. Stefan Romanik, Mateusz Skwarczek / AG)

Jarosław Gowin już wie, że sitwa chce go zniszczyć, więc myślę, że nie tylko przychyli się do wniosku o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold, ale też, że namówi do tego kolegów - mówił gość ?Przesłuchania? w RMF FM Andrzej Duda.
Polityk PiS tłumaczył też w radiu potknięcia ministra sprawiedliwości: - Gowin nie jest prawnikiem, więc w tym sensie wolno mu więcej. Nie jest prawnikiem i nie do końca musi czuć istotę czytaną przez prawników tego, co mówi. Ja bym bardziej mówił o kwestiach interpretacyjnych, o tym, że z jednej strony mamy ustawę, z drugiej - rozporządzenie, które, jak widać, nie są do końca ze sobą zgodne. Także eksperci, prawnicy w ocenie słów ministra nie byli do końca ze sobą zgodni. Ja słyszałem taką dyskusję, w której pan prof. Kruszyński zgadzał się z ministrem, natomiast pan dr Piotrowski - nie. Więc tutaj można to różnie interpretować...

Duda to kolejny polityk PiS, który sugeruje, że Gowin bardziej pasuje do jego partii niż do Platformy i że jest podobny do Zbigniewa Ziobry. Wczoraj mówił o tym rzecznik PiS-u. - Na jeden dzień Jarosław Gowin zaczął mówić językiem PiS - cieszył się Adam Hofman.

Wszystko przez deklarację Gowina o tym, że ma on "w nosie literę przepisów". Wypowiedzi ministra sprawiedliwości o tym, że istota prawa jest ważniejsza od jego litery, bronił też sam Ziobro. Skrytykowali ją z kolei szanowany prawnik i poseł Ryszard Kalisz oraz politycy PO, m.in. rzecznik rządu Paweł Graś, gdyż Gowin zasugerował tym samym, że cel uświęca środki.

Duda: Ws. Amber Gold cała nadzieja w posłach

Sam Gowin powiedział, że nie cofa swoich słów, a ostra reakcja to efekt strachu "sitwy". - Myślę, że wobec tak ostrej oceny sytuacji w Trójmieście, sytuacji w tamtejszym wymiarze sprawiedliwości, jaką dał pan minister Gowin, pan minister Gowin przychyli się do naszego wniosku o powołanie komisji śledczej - podsumował dziś tę sytuację Duda.

Jak dodał, komisja powstać musi, gdyż tylko sejmowi eksperci mogą wyjaśnić sprawę, z którą na razie nie najlepiej radzą sobie nawet profesjonalni śledczy w prokuraturze. Wg PiS-u cała nadzieja w posłach: - Przyczyna jest bardzo prosta: jeżeli pan minister mówi o sitwie, jeżeli mówi o tym, że ta sitwa próbuje go zniszczyć, to mam nadzieję, że ten głos pana ministra "za" - i nie tylko głos, ale również i namówienie kolegów partyjnych do tego, by poparli wniosek Prawa i Sprawiedliwości - tutaj będzie. Z prostego względu: to jest bardzo złożona sytuacja. To są nie tylko kwestie czysto prawne, to jest nie tylko wymiar sprawiedliwości. To są także urzędy, organy administracji publicznej. Przed chwilą słyszeliśmy w informacjach o kolejnej przypadkowej pomyłce w Urzędzie Skarbowym. To musi zostać wyjaśnione, bo to jest styk biznesu, polityki i administracji rządowej. Nie da się tego wyjaśnić w sposób sensu stricte prawny. Prokuratura tego do końca nie zrobi, sądy dyscyplinarne tego nie zrobią. Musi tutaj powstać sejmowa komisja śledcza, nie ma innej drogi. Inaczej tej sprawy nie będzie się dało wyjaśnić w pełni.

Zobacz także
 • Jarosław Gowin, Donald Tusk, Magdalena Środa Środa do Tuska: z jakich powodów ten pisowski pyszałek znajduje się w rządzie PO
 • Wiesław Władyka, Tomasz Wołek, Tomasz Lis. Komentatorzy ''Poranka Radia TOK FM'', którego gospodarzem jest Jacek Żakowski Lis: Dziś to nie Ziobro, a Gowin mówi językiem Ziobry [PUBLICYŚCI]
Komentarze (116)
Duda: Gowin poprze nasz wniosek o komisję śledczą. Namówi też kolegów
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 97 razy 45

  " Gowin nie jest prawnikiem, więc w tym sensie wolno mu więcej" ...

  Jezeli prowadzacy samochod nie jest kierowca ( nie posiada prawa jazdy ) to tez wolno mu wiecej ?

 • olewus.1

  Oceniono 99 razy 39

  PiS komuchy już otwarcie przyznają, że Gowin to ich wtyka, " ich człowiek" w PO.... Gowin wie, że gdy w końcu dostanie kopa i wyleci z PO, natychmiast zostanie " adoptowany" Przez Kaczyńskiego i Rydzyka ...mamę i tatę .

 • klarneta8

  Oceniono 86 razy 32

  Gdyby poslowie nie pluli na premieratylko chcieli rozwiazac problem, to poczekaliby na prokurature i sady, kt. teraz sa pod obstrzalem.Tu jednak chodzi o ''ZNISZCZENIE TUSKA''!!!

 • yani-51

  Oceniono 70 razy 30

  jest okazjia dla PiS zrobic extra kasse siedzac ,i pierdzac w stolki w k o l e j n e j komisji,

  nie zapomnijcie na czolo dac macierewicza specjialiste od wszystkiego

  to po co mamy prokurature..?

 • swan_ganz

  Oceniono 27 razy 21

  sprawa jest prosta jak dymanie...l
  - albo mamy prawo które jest dla nas albo takie które jest przeciwko nam..
  - albo mamy państwo, które nam pomaga w naszym życiu albo takie które nam je utrudnia

  Sami musimy zdecydować czy podoba nam się to aktualne państwo, które moim zdaniem jest opresyjne wobec własnego obywatela albo nam się nie podoba, robimy dym i gonimy żerujących na podatniku leszczy i ich pomocników...

  To my decydujemy jaki kształt ma mieć nasze państwo a nie jacyś wylansowani przez media celebryci-półgłówki, którzy za drobne będą bronić interesów tych którzy im płacą...
  Po dwudziestu trzech latach doświadczeń z rządzącą ferajną możemy chyba już się pokusić o jakieś podsumowanie ich dorobku... :-)

 • krzysztof_57

  Oceniono 69 razy 13

  Dziwie się Panu Premierowi Tuskowi,że powierzył takie stanowisko facetowi,który wręcz sprzyja układowi kościelno - PiSowskiemu.On jest jak V kolumna / no prawie jak /

 • pyffello114

  Oceniono 48 razy 12

  "PiS - traktuje Gowina jak swojego" - I oto mu chodzilo!!
  Przeciez dziecko widzi, jak od dluzszego czasu Gowin podlizuje sie Prawym i Sprawiedliwym.

 • kniazwitold

  Oceniono 60 razy 10

  Komisja śledcza ma być, żeby przykryć Trybunał Stanu dla kaczynskiego i ziobry.

 • czarny222

  Oceniono 54 razy 8

  Ile czasu Tusk oraz My wyborcy PO bedziemy tolerować Gowina. Po za tym zaczynam wierzyć w Palikota, bo PO zatracił całkowicie duch liberalizmu, podnoszą podatki, likwiduja odliczenia uważając przedsiebiorców jak za czasów komuny. Przyjdzie czas na tzw domiary czyli autorytarne decyzje Urzędów Skarbowych i niszczenie ostatnich małych i stednich polskich firm, zostana molechy zwolnione od podatków....co za czasy, co za rzad....zajmują sie In Vitro o aborcją. A Wschód Polski to zupełnie olali, popatrzcie w kwestiach dróg, które są podstawa rozwoju.Gowin o Podkarpacie dba, np twierdzi że lotnisko w Lublinie jest zbędne a jak dojechac z Warszawy? Postać godzine na rondzie w Kołbieli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje