USA: alarmujące dane na temat otyłości

22.09.2012 08:26
Pomona w stanie Kalifornia: typowe amerykańskie jedzenie smażone w głębokim tłuszczu

Pomona w stanie Kalifornia: typowe amerykańskie jedzenie smażone w głębokim tłuszczu (Fot. LUCY NICHOLSON REUTERS)

Odsetek osób dotkniętych otyłością w Stanach Zjednoczonych może w 2030 r. wzrosnąć nawet do 44 proc. - alarmują autorzy raportu opublikowanego przez organizację Trust for America's Health oraz Fundację Roberta Wooda Johnsona. Obecnie 35,7 proc. dorosłych Amerykanów i 16,9 proc. dzieci w wieku od 2 do 19 lat cierpi na kliniczną otyłość.
Zobacz także
Komentarze (38)
USA: alarmujące dane na temat otyłości
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 33 razy 31

  Jeszcze trochę, a łączna waga Amerykanów przewyższy wagę Chińczyków, mimo ponad czterokrotnej przewagi liczebnej.

 • robinhoood2012

  Oceniono 33 razy 25

  ktoś napisał "a codzienne uprawianie sportu jest drogie...." sorki ale to sranie w banie. Ja codziennie uprawiam sport i nic mnie to nie kosztuje!!!(15 letni rower, meble domowe jako gym-fitness etc.). jeżeli ktoś widzi konieczność uprawiania sporu na jakichś pieprzonych Złotych Tarasach czy w innego tego typu przybytkach...to tak sport wtedy jest kosztowny...tylko czy to jest jeszcze wtedy sport a nie szpanowanie spandexem i zgrywanie się na "japiszonowatego pseudosportowca". Otyłość....żaden problem, chyba że mamy jakieś uwarunkowania genetyczne, bierzemy leki z takim właśnie skutkiem ubocznym etc. Nie chcesz być otyły...to żryj mniej, rusz anus sprzed TV gdzie oglądasz silikonowe lale i tysięczny odcinek G-jak głupota...etc. Porzuć samochód, pobiegaj za uciekającym autobusem i stała waga zagwarantowana jak w przypadku piszącego ten komentarz:-0

 • oloros

  Oceniono 34 razy 20

  Ameryka biednieje - to raz a po drugi zwiekasza sie liczn=ba emigrantow ktorzy w I pokoleniu tyja w 100 procentach
  to nie bogactwo jest przyczyna otylosci - a wrecz przeciwnie
  zdrowe jedzenie kosztuje a codzienne uprawianie sportu jest drogie - glownie ze w tym czasie sie nie zarabia

 • jamj

  Oceniono 25 razy 17

  Kiedy linie lotnicze wprowadzą opłatę za bilet uzależnioną od wagi pasażera?
  Wielu pasażerów z żoną i dzieckiem waży mniej niż niejeden pasażer made in USA, a za nadwagę bagażu muszą zapłacić. Spaśluch za własną nadwagę nie płaci, bo by "dyskryminacja" była. A to, że normalni pasażerowie dofinansowują przeloty tych hipopotamów, to nie dyskryminacja...?

 • horatio_valor

  Oceniono 7 razy 7

  Czy wy w ogóle znacie język polski?! "Alarmujące dane", a w treści zaledwie prognozy. To NIE SĄ dane. Być może są alarmujące, ale nie są jeszcze danymi. Portaloza zamiast dziennikarstwa.

 • blski

  Oceniono 5 razy 5

  Podazamy wlasnie ta droga. Wydaje sie, ze nasze spoleczenstwo bezkrytycznie kopiuje model amerykanski, a rzad w swej polityce laissez-faire nie ingeruje,
  Nie znam statystyk, ale olbrzymie sumy Amerykanie wydaja na roznego rodzaju metody i chemikalia majace kontrolowac ich wage sa zapewne porownywalne z pieniedzmi jakie wydaja na jedzenie. Nalezy wspomniec, ze USA jest krajem w ktorym zywnosc (jak tez fast-foods) sa niezwykle tanie.
  Otylosc jest tam powszechna wsrod biedoty i (jak napisal jeden z komentujacych) wsrod emigrantow.
  Pol-procesowane jedzenie jest tansze i latwiejsze w przygotowaniu dajac poczucie zdolnosci kulinarnych powodujac to, ze druga generacja nie umie gotowac.
  Przemeczenie praca , jej monotonnosc jak tez eliminacja fizycznego wysilku musza spowodowac wynaturzenia. Czlowiek jest skonstruowany przez dziesiatki tysiecy lat ewolucji do przymierania glodem i,bieganiem za (lub przed) zwierzyna.
  Co najbardziej lubie robic na obiad to rezerwacje (stolika w restauracji).

 • mutant_popromienny

  Oceniono 4 razy 4

  Przypominam ze ostatnio amerykanska Rada Bezpieczenstwa Transporu , wydala nowe wytyczne w/s dopuszczalnej liczby pasazerow mogacych jednorazowo plynac na promie transportowym , gdyz dawne uwzglednialy zbyt mala "average weight" jednego pasazera.

 • mutant_popromienny

  Oceniono 2 razy 2

  Polecam:

  www.youtube.com/watch?v=Y0RsbbBB3XY

 • zbycholj23

  Oceniono 3 razy 1

  W czasie światowego kryzysu kliniczna otyłość jest atutem. Zanim gruby schudnie to chudego już nie będzie. Ważne- NIE DOTYCZY CHUCKA NORRISA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje