PiS: minister Gowin nie ma za co przepraszać

21.09.2012 18:19
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

- Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie ma za co przepraszać - tak politycy PiS komentują wypowiedź Gowina, że "ma w nosie literę przepisów". Namawiają go do poparcia wniosku PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
- Tu nie ma za co przepraszać. Największym przeproszeniem będzie zagłosowanie za wnioskiem o komisję śledczą w sprawie Amber Gold. Jeśli minister dostrzegł sitwę, której przez długi czas nie widział, to musi w związku z tym zmienić swoją decyzję w głosowaniu na temat komisji śledczej, żeby tę sitwę wyświetlić, pokazać obywatelom - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

- Skoro jest przeciwny sitwom, to czemu jest w partii, która stworzyła największą do tej pory sitwę, sitwę gdańską: sędzia, prokurator, rozkład zajęć sądu na telefon? Takiej sitwy do tej pory nie widzieliśmy. Minister Gowin tym swoim stwierdzeniem o sitwie przyłącza się do zwolenników komisji śledczej, za co mu dziękujemy - dodał rzecznik PiS.

Gowin przeprosił za swą wypowiedź, że "ma w nosie literę przepisów".

Minister, wypowiadając się w czwartek o zarzutach medialnych dot. złamania przez niego przepisów ustawy o ustroju sądów powszechnych, powiedział: "Mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch i ważne jest to, że Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych. Ja wiem, że ta sitwa jest dzisiaj przerażona tym, co robię i chcę, żeby stąd poszedł jasny przekaz do tej sitwy: nie zastraszycie mnie".

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • teodoriusz

  0

  No teraz to nie ma za co przepraszac ale potem to tak.

 • zbycholj23

  0

  Czy to trochę nie groteskowe że posłowie mający w nazwie swej partii i prawo i sprawiedliwość popierają wypowiedź nadministranta o tym, że ma w nosie przepisy prawa?

 • cleryka

  Oceniono 1 raz 1

  Ani Gowin,ani żaden inny min.Sprawiedliwości nie ma szans na likwidacje wieloletnich klik towarzysko-prawniczych w Polsce. Tak było 30 lat temu,jak pamietam, tak i nadal będzie.

 • baxa

  Oceniono 1 raz 1

  PANIE gOWIN NIE PRZEPRASZAJ pAN NIE MA ZA CO.tĘ KLIKO-SITWE NALEŻY PRZESWIETLIĆ.

 • ryszardino33

  Oceniono 1 raz 1

  Ależ oczywiście.Anarchia jest ich rzemiosłem.

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz -1

  Cóż? Niektóre działania Gowina są wyraźnie rodem z IV Rzeczypospolitej...

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli ktoś myśli, że POPiS nie rządzi, to tu ma jeden z dowodów

 • wotywa321

  Oceniono 3 razy 1

  Gowin-kolumienka pis niby tajna

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy -1

  Żadnych komisji pośle Hofman, my tez widzimy jak sitwa z Sejmu rzuca się na żer dla własnych korzyści zamiast pracować nad konkretnymi projektami dla Polski i Polaków.
  Ja w tym roku przetestowałem ponad 50 pracowników, zostało tylko 2, szkoda czasu, materiału a przede wszystkim klienta i materiału, podobnie jest w Sejmie, za dużo ch...ograjców za mało specjalistów a do tego pracowitych, jak dla mnie skład 120-160 posłów jest akurat, w tym kierunku proszę powoływać komisje i debaty a także sie uaktywniać, dodam jeszcze likwidacje Senatu i gruntowne zmiany w samorządach, systemie terytorialnym (likwidacja powiatów), zmiany w ubezpieczeniach społecznych na przyszłość, zdrówko i nauczanie (kasowanie gimnazjów gdy zaczęły działać nie jest dobre, udrożnienie szkolnictwa technicznego bardzo wielkim krokiem)
  Pan Gowin powinien sam zrezygnować, jego miejsce w strukturach laikatu a nie w ławach rządowych czy poselskich, mylą mu sie priorytety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje