PiS: minister Gowin nie ma za co przepraszać

21.09.2012 18:19
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

- Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie ma za co przepraszać - tak politycy PiS komentują wypowiedź Gowina, że "ma w nosie literę przepisów". Namawiają go do poparcia wniosku PiS o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
- Tu nie ma za co przepraszać. Największym przeproszeniem będzie zagłosowanie za wnioskiem o komisję śledczą w sprawie Amber Gold. Jeśli minister dostrzegł sitwę, której przez długi czas nie widział, to musi w związku z tym zmienić swoją decyzję w głosowaniu na temat komisji śledczej, żeby tę sitwę wyświetlić, pokazać obywatelom - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.

- Skoro jest przeciwny sitwom, to czemu jest w partii, która stworzyła największą do tej pory sitwę, sitwę gdańską: sędzia, prokurator, rozkład zajęć sądu na telefon? Takiej sitwy do tej pory nie widzieliśmy. Minister Gowin tym swoim stwierdzeniem o sitwie przyłącza się do zwolenników komisji śledczej, za co mu dziękujemy - dodał rzecznik PiS.

Gowin przeprosił za swą wypowiedź, że "ma w nosie literę przepisów".

Minister, wypowiadając się w czwartek o zarzutach medialnych dot. złamania przez niego przepisów ustawy o ustroju sądów powszechnych, powiedział: "Mam w nosie literę przepisów, ważny jest ich duch i ważne jest to, że Polacy mają prawo żyć w państwie, gdzie wymiar sprawiedliwości stoi na straży interesów obywateli, a nie na straży interesów sitwy tworzonej przez część środowisk prawniczych. Ja wiem, że ta sitwa jest dzisiaj przerażona tym, co robię i chcę, żeby stąd poszedł jasny przekaz do tej sitwy: nie zastraszycie mnie".

Zobacz także
Komentarze (67)
PiS: minister Gowin nie ma za co przepraszać
Zaloguj się
 • rewelacja14

  Oceniono 53 razy 23

  Panie GOWIN nie pękaj przed tymi przestępcami .Jesteśmy z PANEM na dobre i złe NARÓD.

 • a.ba

  Oceniono 25 razy 19

  Nie popieram POPISu ale popieram ludzi którzy chcą rozwalić sitwę prawniczą. To że ma w doopie prawo które służy kolesiom to też racja.
  Jaki jest sąd i jakie serwuje prawo przekonał się każdy kto miał styczność z sądem - to się nadaje tylko do pełnej likwidacji. Tego nie da się naprawić to trzeba tworzyć od początku.

 • syngefco

  Oceniono 35 razy 17

  " Tu nie ma za co PRZEPRASZAĆ. Największym PRZEPROSZENIEM będzie zagłosowanie za wnioskiem o komisję śledczą..."

 • pseudo12345

  Oceniono 39 razy 15

  Minister Gowin ma przepraszać za to, że chce zaprowadzić praworządność w tym skorumpowanym kraju?

 • rabbinhood

  Oceniono 29 razy 15

  Gowin ma zupełną rację w tym co robi, metody musi dobrać takie aby były skuteczne, bo układy i układziki są bardzo negatywne, a rozbicie ich będzie trudne.
  Kalisz pewnie by chciał aby Minister Sprawiedliwości zmienił nazwisko na Go Wiń , ale ja wierzę w Gowina i jego misję naprawy resortu.

 • jamcijest44

  Oceniono 29 razy 7

  Oho, coś mi się widzi, że pojawił się czarny koń w PiSowskim castingu na "niezależnego i bezpartyjnego kandydata na premiera". I nawet brak tytułu profesorskiego pewnie mu nie przeszkodzi. Biedna Jadzia, znów zostanie na aucie...

 • berghof-36

  Oceniono 18 razy 4

  Przedawkowaliście TVN małolaty.Macie wyprane ,,mozgi"spróbujcie czasami pomyśleć samodzielnie!

 • m8ts

  Oceniono 42 razy 4

  Hofman w obronie rządu PO. Czarne jednak nie jest czarne... a może Hofman pogubił się w obronie debilizmu stosowanego w PiS?

 • krzywelustro

  Oceniono 5 razy 3

  Wygląda na to, że Jarosław Zbawiciel wietrzy w Gowinie drugą Gilowską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje