Media na świecie o otrzęsinach w gimnazjum salezjańskim: Przerażające, odrażające

Afera ze zdjęciami uczniów i księdza z katolickiego gimnazjum w Lubinie odbiła się już szerokim echem w zagranicznych mediach. Opisujące sprawę portale oceniają sytuację widoczną na fotkach jako przerażającą i szokującą.
Amerykańskie i brytyjskie serwisy, m.in. Daily Mail, The Huffington Post, The Telegraph, informują, że "ceremonia inicjacji" w gimnazjum salezjańskim w Lubinie wywołała w Polsce skandal. Tytuły, mówiące o dzieciach zlizujących bitą śmietanę z kolan polskiego księdza, opatrzone są w większości zdjęciem dokumentującym zajście.

Ostra krytyka księdza i broniących go rodziców

Zagraniczne serwisy nie kryją swojego oburzenia. W tekstach można znaleźć stwierdzenia, że sytuacja jest szokująca i odrażająca. Dziennikarze przytaczają krytyczne wypowiedzi komentatorów z polskiej prasy oraz słowa samego księdza, który stwierdza, iż takie rzeczy są tradycją w jego gimnazjum i podobne zabawy odbywały się już w poprzednich latach. Przytaczana jest także opinia rodziców dzieci, którzy nie widzą w widocznej na zdjęciach sytuacji nic złego.

Komentujący artykuły czytelnicy nie szczędzą krytyki pod adresem zarówno księdza, jak i rodziców. Opiekunów krytykują za obronę duchownego. Tego ostatniego zaś za uczestniczenie w tego typu zabawie oraz usprawiedliwianie się tym, iż podobne rytuały odbywały się w tym gimnazjum już wcześniej. "Obrzydliwe, niepokojące, niewłaściwe" - to jedne z najdelikatniejszych ocen sytuacji widocznej na zdjęciach.

Prokuratura i kuratorium oświaty zbadają sprawę

Sprawą otrzęsin w salezjańskim gimnazjum w Lubinie ma zająć się prokuratura. Na zdjęciach z imprezy widać, jak uczniowie klęczą i zlizują z kolan dyrektora placówki ks. Marcina Kozyry białą pianę. Kontrolę w szkole zapowiada również kuratorium oświaty.

Materiał, w którym kilkunastoletnie dziewczynki i chłopcy zlizują bitą śmietanę z kolan dyrektora gimnazjum i jednocześnie księdza, jako pierwsza pokazała lubińska Telewizja Odra. Fotografie były także zamieszczone na stronie gimnazjum.

Zobacz także
 • Prof. Wojciech Burszta "Polska wojna kultur" - jedni salezjanina bronią, drudzy - atakują
 • Uczniowie: całowaliśmy kolana księdza tak jak sygnet biskupa
 • Ks. Kazimierz Sowa, prezes Religia TV Ks. Sowa o księdzu dyrektorze: Głupota i kretynizm z brakiem szacunku do wychowanków
Komentarze (734)
Media na świecie o otrzęsinach w gimnazjum salezjańskim: Przerażające, odrażające
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 887 razy 815

  Zdaje się gimnazjum z Lubina już przeskoczyło w rozpoznawalności Uniwersytet Jagielloński.

  Nie da się ukryć, że tępota kulturowa to nasza specjalność. Moglibyśmy takich głupawych belfrów oraz pozbawionych elementarnej refleksji rodziców eksportować na pęczki.

  Wyjdzie na dobre, bo każdy następny się zastanowi. Chyba.

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 685 razy 585

  sąd rodzinny powinien odebrać dzieci uczące się w tym gimnazjum ich rodzicom bo przecież wpychanie dzieci w rece dewiantów seksualnych jest działaniem na szkode tych dzieci

 • dazzle1

  Oceniono 573 razy 507

  media na swiecie ... itd, ta, no to znowu pokazalismy na co stac mesjasza narodow, polski narod katolicki :(((

 • drugi-bezstronny

  Oceniono 428 razy 378

  Jako katol uważam, że ksiądz jest osobą zaufania publicznego. Za ten numer należy mu się kilka latek bez zawiasow! Podobnie jak policjant, który łamie prawo. To odrażające i musi zostać napietnowane.

 • swan_ganz

  Oceniono 484 razy 314

  w cześci to oczywiscie lewacka propaganda ale z drugiej strony; jakbym się dowiedział, ze jakiś Palant kazał mojej córce wylizywać sobie kolana to ten Palant miałby faktyczny problem i to nie z lewackimi mediami tylko taki realny; ze mną...
  Poczucie humoru to jedno ale trzeba się jednak trochę ograniać a już szczególnie wtedy gdy jest się pedagogiem..

 • antybiurokrata

  Oceniono 313 razy 255

  Teraz co - trzeba będzie wydać kolejne kilkaset miliardów na jakaś glupia impreze sportowa aby znowu naprawiac "image?"

  Super.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje