Złapano Polaka, który zranił policjanta i zabrał mu broń

21.09.2012 14:11
Niemiecka policja

Niemiecka policja (Fot. Archiwum)

Niemiecka policja złapała Polaka, który dziś przed południem ukradł niemiecki radiowóz, zabrał broń i zranił policjanta. Policja nie podaje szczegółów akcji. - Sprawca został zatrzymany, a my zakończyliśmy nasze działania - mówi Gazeta.pl Przemysław Kimon, rzecznik policji w Szczecinie.
Niemieccy funkcjonariusze ok. 10 kilometrów przed granicą z Polską zatrzymali do kontroli trzy volkswageny passaty na zachodniopomorskich numerach rejestracyjnych.

W samochodzie były elektronarzędzia

W sprawie jest wiele niejasności, które wynikają z przepływu informacji między polską a niemiecką policją. Wiemy już, że chodzi o dwa odrębne zdarzenia, które miały miejsce niemal w tym samym czasie i w niedalekiej odległości od siebie, w okolicach niemieckiego miasteczka Eggesin.

W pierwszym niemieccy policjanci zatrzymali trzy passaty, które załadowane były kradzionym sprzętem, jeden przedarł się do Polski. Został szybko zatrzymany. - W samochodzie były elektronarzędzia. Nie znaleźliśmy tam na razie ani broni, ani narkotyków. Kierowca był trzeźwy - relacjonuje w rozmowie z TOK FM podkom. Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dwa kradzione auta

W drugim przypadku niemiecka policja zatrzymała dwa kradzione auta. Kierowcy zaatakowali policjanta i zabrali mu broń. Jeden z mężczyzn ukradł radiowóz. Drugi uciekł do lasu. Został już zatrzymany. Mężczyzna, który uciekał radiowozem, rozbił go kilka kilometrów dalej. Ukradł kolejny samochód i ucieka dalej, prawdopodobnie w głąb Niemiec. Przez jakiś czas podejrzanego ścigali śmigłowcem policjanci z Niemiec, ale stracili go z oczu.

- Właśnie na terenie Niemiec został zaatakowany ich funkcjonariusz. Na miejscu niemiecka policja zatrzymała do tej pory pięć osób - podkreśla Przemysław Kimon z KWP w Szczecinie. W pościg za ostatnim Polakiem uruchomiono także śmigłowce polskie. Po kilku godzinach obławy uciekiniera złapała niemiecka policja.

Komentarze (122)
Zaloguj się
 • stan-1

  0

  "Po kilku godzinach obławy uciekiniera złapała niemiecka policja. "
  Ma nadzieję, że sędzia niemiecki nie będzie tak litościwy jak u nas w kraju.

 • bearfootlady

  0

  Gdyby zamknac w Polsce wszystkich zlodzieji to ubylo by nam polowe narodu !
  i w tym co drugi z pierwszych rzedow law koscielnych

 • jhbsk

  0

  Dobrze, że dorwali dziada.

 • ehtarr

  Oceniono 1 raz 1

  "Niejasności" wynikają raczej z jakości warsztatu dziennikarskiego Wierciaka i Zalewskiego a nie pracy policji.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy -4

  Bohater, więcej takich. Ale niemiecki pies okazał się wyjątkową pierdołą.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 2 razy 2

  W sposób specyficzny i typowy jednocześnie integrujemy się z Ubi a Europejską i Niemcami. Tak to robimy, jak potrafimy. Czyli inaczej już brzmi hasło "Polak potrafi".
  Dlatego w innych krajach jak nas widza, tak nas przyjmują, co znaczy, że widzą nasj jako złodziei, pijaków, drobnych chamów i cwaniaczków. WIem, bo byłem we Francji u syna i czasami wstyd było za to, że jestem Polakiem i rozumiem, co mówili . Dzięki Bogu jest też druga grupa ludzi świetnych, którzy swoim zachowanime i podejściem do pracy i kultury narodu, w którym przebywają sprawiają, że jednak fajnie jest być Polakiem i nie wstyd mówic po polsku.

 • zorrrrro

  Oceniono 1 raz -1

  no dobra, czas zatrudnić dobrą papugę
  krasnoludken.blogspot.com/2012/09/ukradli-radiowoz.html

 • ergosumek

  Oceniono 8 razy -8

  Nie wiemy jak to było naprawdę, otrzymujemy przeżute informacje od Niemców, to tak jakby słuchać radia Erewań, jaki sens miałaby ucieczka policyjnym radiowozem, zabór broni itd., to sie kupy nie trzyma...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje