Komorowski znów liderem rankingu zaufania, za nim Sikorski i Kalisz

21.09.2012 12:47
Prezydent Bronisław Komorowski w Michałowie

Prezydent Bronisław Komorowski w Michałowie (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

Według sondażu CBOS spośród polityków największym zaufaniem Polaków cieszył się we wrześniu Bronisław Komorowski. Z badania wynika, że ufa mu 67 proc. ankietowanych, a więc trochę mniej niż w sierpniu (spadek o 4 pkt. procentowe).
Drugie miejsce wśród najczęściej darzonych zaufaniem polityków zajmuje szef MSZ Radosław Sikorski (47 proc.). Na trzeciej pozycji zaś lokuje się polityk SLD Ryszard Kalisz (46 proc.). Nieco ponad dwie piąte badanych (42 proc.) ma zaufanie do wicepremiera i szefa koalicyjnego PSL Waldemara Pawlaka.

Największą nieufność ankietowanych budził we wrześniu Janusz Palikot (51 proc.). Drugi na tej liście był prezes PiS Jarosław Kaczyński, do którego brak zaufania deklarowało 49 proc. badanych przez CBOS. Do ścisłej czołówki tego rankingu od dłuższego już czasu zalicza się także premier Donald Tusk. Nieufność do szefa rządu wyraża obecnie 44 proc. ankietowanych. Relatywnie sporą nieufność niezmiennie budzą również Zbigniew Ziobro (37 proc.) oraz marszałek Sejmu Ewa Kopacz (33 proc.).

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 5-16 września 2012 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • justin2312

  0

  Za obrazę króla, cesarza,kanclerza, cara, dyktatora, czy sekretarza partii jako namiestników władzy nad innymi ludźmi groziła zawsze kara nawet śmierci. Dzisiaj wybieramy sobie demokratycznie prezydentów, więc nie wypada ich obrażać chyba , że sami prowokują niegodnymi wyborami i kampaniami wyborczymi obrażanie powszechnym kłamstwem obywateli. Trudno dziś niestety znaleźć prezydenta - polityka mówiącego zawsze prawdę i tylko prawdę, więc wygląda na to, że to właśnie oni się obrażają się na NAS wyborców ! Niech wspomnę naszych byłych , obecnych i przyszłych wybranych podstępnie partyjnych nieudaczników.

 • bez_alternatywy

  0

  mam pytanie do CBOS ile kosztuje u was przeprowadzenie sondaży? czy jako prywatna osoba dostanę taniej niż rządowa ktora płaci zresztą i tak z mojej kasy?

 • m.arco

  Oceniono 5 razy 1

  POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO NIE PRZESTAJE MNIE ZADZIWIAĆ.
  RANKING ZAUFANIA
  1, Analfabeta
  2. Pijak
  3. Blagier

 • jamj

  Oceniono 6 razy 2

  Ten ranking przeprowadzono chyba wśród klientów izb wytrzeźwień i to w momencie przyljmowania.

 • zygosz

  Oceniono 4 razy 0

  Zmienmy serwery wspomagajace sondaze,a zmienia sie smieszne rankingi i wszystkie inne tajemnicze gry polityczne,Autorzy tych oto sondazy , blaznuja wprost ze spolecznstwa podajac takie cyfry.Nauka Kremla nie poszla na marne,lecz zbiera owoce nie tylko we wladzy,ale i w codziennych mediach,glupota nie zna granic.A by dalej mamic to wynik sondazu okolo 70% jest wystarczajacy,prawie wszyscy zadowoleni,a kto nie to niech poczeka, tez bedzie zadowolony.

 • kesik001

  Oceniono 9 razy 1

  Kalisz ,Sikorski????? .
  Kpina czy manipulacja tłumem?.
  Wysokie zaufanie spoleczne starego spasionego komucha oraz pociotka Usraela....
  Chyba jednak kpina.

 • piotr110660

  Oceniono 7 razy 5

  Życzę serdecznie Panu Prezydentowi, aby wystartował w najbliższym Ogólnopolskim Dyktandzie i tak, dał asumpt do powszechnej nauki ortografii.

 • antoni99

  Oceniono 8 razy 0

  zaufanie, ja napiszę o innym zaufaniu min. Pana Kaczyńskiego który rzekomo przeżywa swoje historie i boi się wszystkich wokoło. Chciałby mieć ochronę nie z kilku ochroniarzy lecz kilkudziesięciu. Ta choroba nękała znane postacie ( nie najciekawsze ) z historii np. Batiuszka Stalin, czy nie mniej znany Adolf H, Ta choroba nęka polytykerów i nie jest leczona, ją wyleczy tylko śmierć naturalna lub wybiórcza ! Dlatego Pan Jarosław K. powinien nie zarażać nią innych młodszych lecz wypoczywać za murami twierdzy gdzie wrogowie nie mieli by wejścia ! A tak nasz NARÓD ( światły) jeszcze go dopuści do władzy - taki już jest bieg historii ( Polak mądry po szkodzie - to przysłowie musi trwać !).

 • koniu150

  Oceniono 7 razy 1

  największy obrońca wsi ma największe zaufanie ? chyba za podlizywanie się ruskim

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje