Irański duchowny się skarży: Pobiły mnie dwie kobiety

Irańskie kobiety modlą się pod ambasadą Francji w Teheranie

Irańskie kobiety modlą się pod ambasadą Francji w Teheranie (Fot. Vahid Salemi AP)

Jeden z islamskich duchownych z prowincji Semnan w północnym Iranie twierdzi, że został dotkliwie pobity przez dwie kobiety. Wcześniej zwrócił paniom uwagę, że są nieodpowiednio ubrane - podaje ?Huffington Post?.
Hojatoleslam Ali Beheshti, najważniejszy duchowny w mieście Shahrmirzad, opowiedział o incydencie w wywiadzie z agencją informacyjną Mehr. W ubiegłym miesiącu zwrócił uwagę dwóm spotkanym na ulicy kobietom, że ich strój "narusza zasady społeczne i prawa islamu", i poprosił je, żeby się zakryły. Jedna z kobiet ostro zareagowała na taką uwagę.

- Nie tylko się nie zakryła, ale zaczęła mnie obrażać. Poprosiłem ją, żeby przestała, ale zaczęła krzyczeć i mi grozić. Popchnęła mnie, upadłem na plecy na ziemię. Od tego momentu nie wiem, co się działo, pamiętam tylko kolejne kopniaki i obrazy - opowiadał.

Duchowny twierdzi, że przez trzy dni po pobiciu leżał w szpitalu i nadal potrzebuje pomocy swojej żony przy jedzeniu i ubieraniu się.

Irańskie prawo nakazuje kobietom ubieranie hidżabu od czasu rewolucji islamskiej w 1979 roku.

Zobacz także
 • Młoda Iranka rozmawia z Mahmudem Ahamdineżadem na dachu jego samochodu Przedarła się przez ochroniarzy, wdrapała na auto - chciała rozmawiać z Ahmadineżadem
 • Ronny Edry z dzieckiem i swoimi pokojowymi plakatami Młodzi z Izraela i Iranu jednoczą się na Facebooku. "Nie chcemy wojny"
Komentarze (121)
Irański duchowny się skarży: Pobiły mnie dwie kobiety
Zaloguj się
 • mordred

  Oceniono 403 razy 387

  No proszę, jak strasznie krzywdzi się kapłana, który wie lepiej jak mają postępować ludzie. Cieszy, że w krajach tak zniewolonych przez religię, jak Iran, Obywatele zaczynają się domagać wolności od dogmatów i przesądów religijnych. Myślę, że obicie ryja zawsze pomaga.

 • andrzej.frant

  Oceniono 303 razy 243

  Hej, dziewczyny,:))
  zapraszam do Polski, tutaj też panowie w sukienkach do wszystkiego się wpieprzają.

 • vadirum

  Oceniono 212 razy 202

  Po czyms takim, gdy koles dopuścił do profanacji osoby duchownej (siebie) , to zamiast sie przechwalać, że ryj obiły mu kobitki, powinien sam sie ukamieniować. Przecież to on dopuścił do obrazy. Tak się robi u mahometów np. ze zgwałcona.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 157 razy 143

  "Jeden z islamskich duchownych z prowincji Semnan w północnym Iranie twierdzi, że został dotkliwie pobity przez dwie kobiety. Wcześniej zwrócił paniom uwagę, że są nieodpowiednio ubrane"

  I słusznie.
  Przypierda lał się do obcych ludzi i dostał informację, że robi źle.
  Da bóg, to zrozumie.

  (żeby tak w Polsce...)

 • barbarella.net

  Oceniono 126 razy 124

  I dobrze mu tak.
  Po co głupek się wymądrza.

  Czekam na kolejne takie wieści. :)

 • kingsizemax

  Oceniono 123 razy 117

  Kobieta mnie bije !!!!!!!!!!!!

 • miikz

  Oceniono 130 razy 96

  niedługo oszust z Torunia z pajacami będzie po stolycy chodził, może by tutaj przyjechały i porządek z tą mendą zrobiły!!!!

 • vogon.jeltz

  Oceniono 70 razy 62

  I takie traktowanie należy się każdemu tzw. duchownemu, który ośmieli się otworzyć paszczę.

 • ka-mi-la789

  Oceniono 67 razy 59

  Dały nam przykład dwie Iranki jak zboczeńcom wpie...spuszczać mamy. Dupsko każdego guślarza należy możliwie szybko skontaktować z podeszwą buta (podkutego). To bardzo pomaga na przywrócenie właściwego porządku klepek we łbie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje