Wałęsa o "Obudź się, Polsko": Znowu z Dudą na czele proponują kamienie i ulice

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa (Fot. Damian Kramski / AG)

- Oni znów proponują, z Dudą na czele, kamienie i ulice - mówił w Radiu Zet Lech Wałęsa komentując akcję PiS-u i Radia Maryja, w której weźmie udział Solidarność. Były prezydent stwierdził, że "Polska nie powinna wykorzystywać wiary i religii do celów politycznych oraz demonstracji". - To nie ten temat. I dlatego znów jestem za, a nawet przeciw - mówi.
Na 29 września w Warszawie zaplanowana jest wspólna manifestacja antyrządowa PiS-u, Radia Maryja oraz NSZZ "Solidarność" pod hasłem "Obudź się, Polsko". To część jesiennej PiS-owskiej kampanii politycznej.

- Wszyscy ludzie roztropni, mądrzy muszą szanować nasze trudne zwycięstwo, a teraz poprawiać demokrację, lepiej wybierać, lepiej się angażować. (...) Pilnować, żeby nas nie okradano, nie oszukiwano, podpowiadać, jak to zrobić, a nie walczyć na ulicach emocjami i bałagan robić - przekonuje Wałęsa.

Dodaje, że Polska poniosła ofiary po to, żeby była "wolna i sama się rządziła". - Żebyśmy zeszli z ulic, z kamieni, z barykad, a zaczęli rozmawiać w dwudziestym pierwszym wieku, a więc przez kartki wyborcze, przez wybory, przez angażowanie się - mówił były prezydent.

"Romney to człowiek wartości"

Dziennikarka odniosła się również do klipu wyborczego Mitta Romneya, na którym widać, jak kandydat republikanów wita się z Wałęsą. Na pytanie, czy nie czuje się wykorzystany, Wałęsa odpowiada, że spotykając się z Romneyem wiedział, że tak będzie i nie cofa swojego zainteresowania: - To jest człowiek wartości, człowiek, który ma religię wprawdzie inną, ale religię i się jej trzyma. W związku z tym uważałem i uważam, że na dzisiejsze czasy potrzeba wartości i ludzi, którzy je reprezentują.

A co były prezydent myśli o ostatniej wpadce Romneya? Jego słowa o tym, że połowa Amerykanów to ofiary losu, zależne od rządu i nie potrafiące znaleźć pracy, nazwał "niezręcznością".

- Nie można nikim gardzić, trzeba wszystkich kochać, szczególnie nieprzyjaciół - podkreślił Wałęsa.

Komentarze (137)
Wałęsa o "Obudź się, Polsko": Znowu z Dudą na czele proponują kamienie i ulice
Zaloguj się
 • st1111

  Oceniono 239 razy 69

  Biedny człowiek-całkiem się pogubił. Zepsuł życie robotników a teraz broni swych wczasów na Florydzie. .

 • xtalatx

  Oceniono 182 razy 42

  cześć ludzi dopiero teraz zaczyna zdawać sobie sprawę że wałesa z jaruzelskim przechwycili rewolucję społeczną i użyli jej do wprowadzenia polskiej pierestrojki zamiast zachodniej demokracji. może trochę pokory dęciaku?

 • poleczka-2

  Oceniono 99 razy 39

  Demencja dopadła Wałęsę i Prawdą jest że Punkt Widzenia Zależny jest od Punktu SIEDZENIA !

 • von_seydlitz

  Oceniono 125 razy 31

  Oj Lechu, stajesz się upierdliwy na starość....

  ....

 • sharn1

  Oceniono 96 razy 28

  "Polska nie powinna wykorzystywać wiary i religii do celów politycznych oraz demonstracji". Powiedział koleś, któy wpina sobie w klapę portret Matki Boskiej.

  Wałęsa nie rozumie, że demonstracja to bezpośredni i demokratyczny sposób na wyrażenie swojej opinii przez ludzi?

 • slade1972

  Oceniono 32 razy 18

  Zamiast obiecanych 100 milionów
  Tak właśnie się stało
  Dostaniesz obywatelu pałą!

 • fordysta

  Oceniono 48 razy 16

  To znaczy , że Bolek .."bendzie pałował " ?
  Bo boi sie nowej , sprawiedliwej władzy ? A Romney nie przybieży z pomocą, bo nie zostanie przez amerykanów wybrany? - I na nic sie zdały zabiegi Bolusia i Komorusia ?
  Drżyj, sprawco wszelkiego ZŁA.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 23 razy 15

  Jeden rezim zastapil inny rezim, wiec kamienie sa potrzebne.Polska Walesy to jeden z najbardziej nieszczesliwych krajow swiata.W Afryce juz lepiej zyja.Moge dac przyklady ale to lemingow nie oswieci..Tu nie chodzi o polityke.Bo i za komuny ludzie gadali co chcieli.Chodzi o system.Zmieniono system na ten sam system z tym ze Polakow doi sie jak krowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje