Bp Pieronek o otrzęsinach u salezjanów: Bzdurami się nie zajmuję

21.09.2012 07:06
Biskup Tadeusz Pieronek

Biskup Tadeusz Pieronek (Fot. Michał Łepecki / Agencja Ga)

O skandalu wokół zdjęć z otrzęsin w gimnazjum salezjańskim w Lubinie piszą od kilku dni media w całej Polsce. Bp Tadeusz Pieronek w rozmowie z "Wprost" powiedział, że uważa, że sprawa została zmanipulowana.
- W telewizji mówią o manipulacji, więc ja nie będę pchał nosa w tę sprawę - powiedział bp Pieronek w rozmowie z "Wprost". Na pytanie dziennikarki, o jaką manipulację chodzi, duchowny odpowiedział: - Przedstawianie faktów nieprawdziwych.

Bp Pieronek nie chciał dalej komentować sprawy. - Takimi bzdurami się nie zajmuję - zakończył krótko.

Żaden inny hierarcha kościelny nie chciał skomentować tej sprawy.

Szokujące otrzęsiny

Kilka dni temu Gazeta.pl i inne media opublikowały zdjęcia z otrzęsin w salezjańskim gimnazjum w Lubinie. Widać na nich, jak uczniowie klęczą przed księdzem (jednym z nauczycieli w gimnazjum) i zlizują z jego gołego kolana bitą śmietanę.

Rodzice gimnazjalistów, którzy bronią księdza i nie widzą nic złego w otrzęsinach, w oświadczeniu napisali, że była to pianka do golenia.

Zobacz także
Komentarze (324)
Zaloguj się
 • ckdezerterek

  0

  A czas by był, aby sie tym zając, drogi Biskupie.

 • loginnr2

  0

  I tu ksiądz biskup P. się nie popisał. Próbuje rzecz zbagatelizować ale to mu się nie uda. Kościół katolicki tak już się zbłaźnił, że bardziej się nie da. To zmiatanie pod dywan wyjdzie mu tylko na złe. I tak być musi aby sprawiedliwości stało się zadość.

 • az555

  0

  ,,oni "sie tym nie zajmą.Tym powinno się zając państwo i jego organy.

 • sroczkagra

  0

  Dlaczego uparcie twierdzą, że to pianka do golenia, skoro na oparciu fotela wyraźnie widać postawioną bitą śmietanę. Dlaczego robią z nas durniów ? To co tam się dzieje jest karygodne, absolutnie nie powinno to ujść na sucho temu " księdzu ". Zamknięcie takiej placówki nauczyłoby rozsądku i kler i rodziców, następnych nienormalnych ludzi, bez zasad i kultury. Brak słów na tę głupotę.

 • steq1

  0

  oczywiście, Pierunek zajmuje się czymś ważniejszym dla kościoła, zajmuje się tacą co łaska.

  lizanie kolan uznal za mało istotne.... NO tak to nasuwa podejrzenia,ze nie tylko lizanie kolan jest nieistotne, jaja polizać to dopiero frajda, prawda księzuniu?

 • voiceinthedesert1

  0

  Forum niniejsze zionie wrogością i głupotą. Cóż winien jest Biskup Pieronek za nierozsądne i nie świętobliwe zachowanie najprawdopodobniej nieznanego mu księdza? Zamiast rzucać nieuzasadnione oszczerstwa, zastanówmy się nad tym, dlaczego coś takiego się stało. Według mnie, ten przypadek zakrawa na zdumiewające lekceważenie duchowej odpowiedzialności duszpasterskiej. W związku z tym, tu warto przypomnieć sobie słowa Wielkiego Papieża, Jana Pawła II. Jego zdaniem,, "Księża i Biskupi są pierwszymi powołanymi, aby prowadzić Lud Boży na drogach świętości. Są wezwani, by konfigurować się do świętości Ducha, który konsekruje całą ich istotę. Jako Pasterze, idą oni za Dobrym Pasterzem, który dał swoje życie za owce, idą ze świętością i czystością pochodzącą od Boga, bowiem otrzymali oni misję bycia dla ich ludu pośrednikami świętości".

 • str8send

  Oceniono 1 raz 1

  Bp Tadeusz Pieronek jest kolejnym tchorzem-ksiedzem, ktory prawdzie nie umie spojrzec w oczy, i chroni kolegow-pedofili.

 • dupasraja123

  0

  Pewnie, że to głupoty, a duże sprawy, to np. piramidy, jak tam z tą piramidą? wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9499956,Bp_Pieronek___Upominanie_sie_o_pomnik_Lecha_i_Marii.html ot, i mądrość biskupa. Krew człowieka zalewa jak się patrzy na wasze gładkie buzie, cwaniaki w sukienkach.

 • biedron78

  0

  "Umywam ręce" (Poncjusz Piłat)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje