Tysiące szkół do likwidacji. "Zagrożonych jest 5 tys."

21.09.2012 06:44

Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

Do 2014 roku w Polsce może zostać zlikwidowanych nawet pięć tysięcy szkół - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To efekt niżu demograficznego i pustych kas samorządów.
Zobacz także
Komentarze (203)
Tysiące szkół do likwidacji. "Zagrożonych jest 5 tys."
Zaloguj się
 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 181 razy 137

  komuniści wybudowali 2000 szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego ,ci chcą zlikwidować 5000 szkół bo są lepsi od komunistów mam w związku z tym pytanie :jak dziś wyglądała by Polska jakbyśmy takie rządy mieli od 1945 ???

 • vidi12

  Oceniono 130 razy 96

  Hitlerowcy też zlikwidowali polskie szkoły... trzeba to jasno powiedzieć ! Polska się zwija... Ciekawe czy solidaruchy nadal dumne ze swego dzieła ?

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 101 razy 83

  W roku 1966, za głębokiej gomułkowskiej komuny była akcja "tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego". W roku 2012, za czasów liberalnego Tuska likwidować się planuje pięć tysięcy szkół. Jaki będzie slogan tej szlachetnej akcji? "Cofamy edukację do czasów kamienia gładzonego?"

 • kawiusz

  Oceniono 89 razy 79

  1050 szkół zamknąć na 1050-lecie państwa polskiego :D

 • tacx

  Oceniono 100 razy 70

  Za to na tworzenie kolejnych rad, zespołów zastępców zastępców w samorządach to kasa zawsze jest. na neibotyczne zarobki jak na warunki prowincji burmistrzów i starostów to kasa zawsze jest... Tylko na szkołę, bobliotekę, służbę zdrowia nie ma. Burmistrz w 5tys miasteczku zarabia 12000pln na rękę. Za co????? Za co skoro jego kwalifikacje to zasaidanie w radzie przez 2 kadencje i dyplom właśnie nauczyciela w kieszeni który został nie wiadomo czemu wybrany na burmistrza? Moze dlatego że za rywali miał mechanika samochodowego i grabarza. Serio. Wiec jakie ten człowiek ma kompetencje do zarządzania miastem i czy aby na pewno takie zarobki są odzwierciedleniem takowych kompetencji?
  nauczyciele mają za dobrze - fakt ale oni powinni pracować z dziećmi w mniejszych klasach. Pozabierać im te przywileje bo wykonują tak samo pracę jak każdy inny człowiek. Ale nie likwidować bezrozumnie szkoły!!!

 • lepszejutro

  Oceniono 80 razy 66

  Opluwana przez solidaruchów komuna budowała 1000 szkół na 1000 lecie. Solidaruchy sprowadzają nas do poziomu okupacji, POlactwo ma umieć czytać, liczyć i wykonywać komendy wybrańców ze styropianu.
  O take Polske.....
  Przeklęte durnie.

 • mamo_ja_chce_leminga

  Oceniono 79 razy 65

  "Nie róbmy polityki. Budujmy szkoły."

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 158 razy 60

  Polacy są bogatym narodem - jako jden z nielicznych narodów na świecie ma pieniądze aby :
  - wyplacac emerytury ludziom którzy nie przepracowali ani jednej minuty swego życia - ZAKONNIKOM I ZAKONNICOM, KSIĘŻOM
  .
  - nasz kraj stac na etaty kapelanów w wojsku i policji - kapelanów w rangach pułkowników(!!!!) z pensjami po 15 tys miesięcznie..
  .
  .
  wiec proszę mi nie pisac że na cokolwiek brakuje pieniędzy!

 • 1234qwerty

  Oceniono 55 razy 53

  CO WY JESZCZE CHCECIE ZNISZCZYĆ NAWIEDZONE STYROPIANOWE MATOŁY. Oj robole aleście narobili, oj narobili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje