Wassermann chce ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej

20.09.2012 21:00
Małgorzata Wassermann

Małgorzata Wassermann (Fot. Mateusz Skwarczek / AG)

- Jako prawnik nie wyobrażam sobie zakończenia tego postępowania bez przeprowadzenia sekcji zwłok wszystkich ofiar - powiedziała w TVN24 Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Zdaniem Małgorzaty Wassermann ekshumacje powinny być przeprowadzone nawet wtedy, kiedy niektóre z rodzin nie zgadzałyby się na to. - Proszę sobie wyobrazić sytuację, kiedy jest prowadzone postępowanie karne i uzależnialibyśmy to, czy wykonamy taką, czy inną czynność od zgody stron tego postępowania. Tak być nie może.

Wassermann nie widzi jednak potrzeby przeprowadzenia ekshumacji i sekcji zwłok prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Ta ekshumacja była przeprowadzona z udziałem polskiego prokuratora - powiedziała.

Córka Zbigniewa Wassermanna zarzuciła Ewie Kopacz, która podczas tragedii smoleńskiej pełniła funkcję ministra zdrowia, że "jej wypowiedzi to nie była tylko kwestia wprowadzenia Sejmu i społeczeństwa w błąd, ale utrudnianie postępowania".

Deresz: Nikomu nie życzę ponownego otwierania grobu

Obecny w studiu Paweł Deresz przypomniał, że jest przeciwko ekshumacji zwłok swojej żony Jolanty Szymanek-Deresz. - Byłem wtedy w Moskwie. Uczestniczyłem w identyfikacji zwłok. Było to straszne przeżycie, tym bardziej że towarzyszyły temu komentarze lekarzy i pielęgniarek dotyczące zwłok innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Nikomu nie życzę ponownego otwierania grobu i zaglądania do trumien, żeby się przekonać, czy jedno ciało składa się z dwudziestu części, czy z czterdziestu części, czy jest tam noga od właściwej osoby, a wątroba od niewłaściwej.

Deresz powiedział także, że dziwi się innym rodzinom, że chcą wykorzystywać zwłoki swoich najbliższych do politycznej gry. - Mam zaufanie do pani Kopacz - dodał. - To pan startując w wyborach wykorzystał tragedię smoleńską politycznie. To szczyt hipokryzji - odpowiedziała na to Małgorzata Wassermann.

Zobacz także
Komentarze (542)
Zaloguj się
 • pawlan

  Oceniono 2 razy 2

  jeśli dostanie zgodę rodzin I ZAPŁACI ZA TO ZE SWOICH PIENIĘDZY - niech się bawią nekrofile...

 • kilmore.fisz

  Oceniono 2 razy 2

  Słusznie, po tym jak sama wykopała tatusia wie jakie to trauma, więc czemu nie zafundowac jej innym, niech też cierpią.

 • costa3500

  Oceniono 4 razy 4

  Zastanawiam się czy ten koczkodan chce dostać drugie odszkodowanie za ministra wannę,bezczelne bydlę.

 • 4rolnikzwilkowiecka

  0

  jedna ze stron
  www.google.pl/search?q=%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B0&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=eTV_UOKVLMHftAa5mYHwDA&ved=0CEcQsAQ&biw=1366&bih=607

 • goran69

  Oceniono 1 raz 1

  jak taka ciekawa to sama powinna rozwiązać układankę "czyja ręka czyja noga"
  tylko nie wiem czy wszystkie rodziny zmarłych zezwolą na taką zabawę

 • amirez

  Oceniono 3 razy 3

  Chcieć, może - ma prawo... jeżeli zapłaci z własnej kieszeni!

 • bator99

  Oceniono 2 razy 2

  PIS = OHYDA.

 • por1

  Oceniono 2 razy 2

  Niech sobie poogląda zwloki z tych ruskich zdjęc to bedzie miala prawdziwa ekshumacje. Przecież to makabra.

 • wuzuwela

  Oceniono 2 razy 2

  a kogo interesuje co ta Wasserwanna chce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje