PiS ma kolejnego kandydata na premiera? Olejnik na FB: To prof. Gliński

Na giełdzie nazwisk potencjalnych kandydatów PiS na premiera pojawiło się nowe. Monika Olejnik na Facebooku napisała, że Jarosław Kaczyński na szefa rządu ma wystawić profesora socjologii Piotra Glińskiego. Prof. Gliński nie jest obcy prawicowemu środowisku, ale oficjalny komunikat usłyszymy dopiero na przełomie października i listopada - nie pod koniec września, jak wcześniej zapowiadali politycy PiS.
Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński niecałe dwa tygodnie temu mówił, że nazwisko potencjalnego premiera ponadpartyjnego technicznego rządu zostanie ogłoszone "29 września podczas ogólnopolskiego zjazdu działaczy PiS w Warszawie". Wszystko wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie.

Zapytany przez Gazeta.pl o prawdziwość doniesień Moniki Olejnik na Facebooku Joachim Brudziński z PiS nie potwierdził ich ani im nie zaprzeczył. - Nie będę się bawił w zgadywanki. Prawo i Sprawiedliwość na przełomie października i listopada złoży konstruktywne wotum nieufności wobec obecnego rządu i wtedy też poznają państwo kandydata PiS na premiera - uciął polityk.

Ta zapowiedź oznacza tyle, że ci, którzy liczyli na poznanie nazwiska kandydata Prawa i Sprawiedliwości na szefa rządu już podczas marszu "Obudź się, Polsko", będą musieli poczekać przynajmniej miesiąc dłużej.

Staniszkis, Gilowska, czy Kaczyński. Kto będzie kandydatem na premiera PiS [GŁOSUJ] >>

Gliński: Staczamy się w aksjologiczną otchłań

Prof. Piotr Gliński pracuje m.in. dla Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. W ostatnich miesiącach w mediach udzielał się kilka razy, zwykle po to, aby skrytykować obecne władze, przez które kraj "stacza się w aksjologiczną otchłań". - Ludzie z obozu władzy w sensie moralnym już dawno przeszli na drugą stronę. Cel: naga władza, uświęca rzeczywiście wszystkie środki. Kiedyś zachowania nieetyczne, generalnie zło, zatrzymywały się na poziomie praktyki... Dziś jest akceptowane, stało się normą, przestano je ukrywać - mówił w rozmowie z Niezalezna.pl.

Z samym prof. Glińskim nie udało nam się skontaktować. Oprócz niego na giełdzie nazwisk do tej pory najczęściej pojawiały się imiona prof. Jadwigi Staniszkis, Zyty Gilowskiej, Michała Kleibera czy Jerzego Żyżyńskiego.

Więcej o:
Komentarze (187)
PiS ma kolejnego kandydata na premiera? Olejnik na FB: To prof. Gliński
Zaloguj się
 • 3000m

  Oceniono 167 razy 125

  W PiS jest tylko jeden kandydat na premiera, a całe to "podgrzewanie" atmosfery ma jedynie na celu przypominanie o istnieniu tej partii.

 • jamcijest44

  Oceniono 167 razy 123

  Odkąd Prezes wymlaskał, a jego potakiwacze ochoczo podchwycili, że teraz PiS będzie szukał kandydata na premiera w osobie "niezależnego i bezpartyjnego fachowca z tytułem profesorskim" w środowiskach naukowych zapanował prawdziwy popłoch. Kto żyw zamyka się w laboratoriach, wyjeżdża na stypendia albo na długie cykle wykładów (najlepiej na inny kontynent), wychodzi z wydziału tylnymi drzwiami, myli tropy... Teraz padło na biednego prof. Glińskiego. Zasadniczo nie znam człowieka i nie wiem czym tak podpadł Prawdziwym Polakom, ale szczerze mu współczuję. Cała nadzieja w tym, że Antoś jeszcze raz ściągnie na ojczyzny łono prof. Biniendę i się go przechwyci na lotnisku jak będzie próbował spylać przed prokuraturą...

 • jkdino49

  Oceniono 115 razy 91

  Skończy się tak, że Richard Henry Czarnecki będzie musiał robić za kandydata PiS na premiera, bo nikt inny nie będzie chciał robić z siebie głupka.

 • agulaga2

  Oceniono 115 razy 75

  Proponuję Staszka Łyżwińskiego. Razem z Kaczyńskimi budował 4 RP więc jest kompetentny. Wyszedł już z więzienia więc ma czas. Idealny kandydat.

 • angielski_kochanek

  Oceniono 78 razy 62

  W sondzie pod artykułem brakuje jednej odpowiedzi:
  "Nie wiem, guzik mnie to obchodzi."

 • stasieczek5

  Oceniono 85 razy 55

  Rany boskie !
  Jeszcze jeden filozof ...

 • jan.58

  Oceniono 85 razy 53

  A może biskup będzie najlepszy !

  www.wiadomosci24.pl/artykul/pis_chcial_biskupa_na_mszy_przed_marszem_29_wrzesnia_243499.html

 • frankyy

  Oceniono 77 razy 51

  Filozof na premiera? świetnie, tylko tego brakowało. Jeszcze jeden gaduła do PIS-owskiej paczki.

 • remo29

  Oceniono 64 razy 48

  > nazwisko potencjalnego premiera ponadpartyjnego technicznego rządu zostanie ogłoszone "29 września

  To niech do tego czasu mówią "Piotr G.", w czym problem?
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX