PiS ma kolejnego kandydata na premiera? Olejnik na FB: To prof. Gliński

20.09.2012 13:39
Prof. Piotr Gliński

Prof. Piotr Gliński (Fot. za Gazeta Polska VD)

Na giełdzie nazwisk potencjalnych kandydatów PiS na premiera pojawiło się nowe. Monika Olejnik na Facebooku napisała, że Jarosław Kaczyński na szefa rządu ma wystawić profesora socjologii Piotra Glińskiego. Prof. Gliński nie jest obcy prawicowemu środowisku, ale oficjalny komunikat usłyszymy dopiero na przełomie października i listopada - nie pod koniec września, jak wcześniej zapowiadali politycy PiS.
Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński niecałe dwa tygodnie temu mówił, że nazwisko potencjalnego premiera ponadpartyjnego technicznego rządu zostanie ogłoszone "29 września podczas ogólnopolskiego zjazdu działaczy PiS w Warszawie". Wszystko wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie.

Zapytany przez Gazeta.pl o prawdziwość doniesień Moniki Olejnik na Facebooku Joachim Brudziński z PiS nie potwierdził ich ani im nie zaprzeczył. - Nie będę się bawił w zgadywanki. Prawo i Sprawiedliwość na przełomie października i listopada złoży konstruktywne wotum nieufności wobec obecnego rządu i wtedy też poznają państwo kandydata PiS na premiera - uciął polityk.

Ta zapowiedź oznacza tyle, że ci, którzy liczyli na poznanie nazwiska kandydata Prawa i Sprawiedliwości na szefa rządu już podczas marszu "Obudź się, Polsko", będą musieli poczekać przynajmniej miesiąc dłużej.

Staniszkis, Gilowska, czy Kaczyński. Kto będzie kandydatem na premiera PiS [GŁOSUJ] >>

Gliński: Staczamy się w aksjologiczną otchłań

Prof. Piotr Gliński pracuje m.in. dla Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. W ostatnich miesiącach w mediach udzielał się kilka razy, zwykle po to, aby skrytykować obecne władze, przez które kraj "stacza się w aksjologiczną otchłań". - Ludzie z obozu władzy w sensie moralnym już dawno przeszli na drugą stronę. Cel: naga władza, uświęca rzeczywiście wszystkie środki. Kiedyś zachowania nieetyczne, generalnie zło, zatrzymywały się na poziomie praktyki... Dziś jest akceptowane, stało się normą, przestano je ukrywać - mówił w rozmowie z Niezalezna.pl.

Z samym prof. Glińskim nie udało nam się skontaktować. Oprócz niego na giełdzie nazwisk do tej pory najczęściej pojawiały się imiona prof. Jadwigi Staniszkis, Zyty Gilowskiej, Michała Kleibera czy Jerzego Żyżyńskiego.

PYTANIE Czy PiS rzeczywiście ma kandydata na premiera?

 • Tak, pewnie to znane nazwisko i PiS czeka na odpowiedni moment, by go przedstawić
 • Tak, ale to mało znana osoba, dlatego go nie przedstawiają
 • Nie mają, ale wciąż szukają kandydata, który się na to zgodzi
 • Nie wiem, czekam na ich oficjalną deklarację
Zobacz także
Komentarze (187)
Zaloguj się
 • wuem43

  Oceniono 1 raz -1

  A może Rydzyka,tak by mu się przydała państwowa kasa.

 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  Kompleks Kaczynskich, sami nie mogli a jeden byl tak nazywany, dlatego tylko Profesor nie jakis tam Tusk powinien byc Premierem. Coz, wyrafinowanie absmaka.

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Jak nie historyk, to psychiatra lub socjolog. To juz lepszy Cymański - przynajmniej ekonomista.

 • stywen.pl

  Oceniono 2 razy 0

  należy dodać, premiera tymczasowego- do czasu zamiany na Jarka.K ...hehehe........

 • cillian1

  Oceniono 3 razy 1

  czy on rozumie, że trzeba zmenijszyć wydatki na budżetówkę. Zlikwidować wydatki na kler?

  Jeśli nie, to do doooopy z nim!

 • jkal

  Oceniono 4 razy 0

  Olejnikowej już całkowicie odbija na starość! MOnotematyczna PO prostu się staje i zredzi jak stara kwoka

 • drojb

  Oceniono 3 razy 1

  Prof. Piotr Gliński? To b. zabawne, że największy zrzęda w Europie Wschodniej, a może i we wszechświecie tak sobie żarty stroi!

 • wol777

  0

  Skandaliczna wypowiedz Gowina co ciekawe popierana przez PiS i SP.Porządek z klikami prawniczymi nalezy oczywiście zrobić,ale to bardzo skomplikowane i czasochłonne,co nie znaczy niemozliwe.Poza tym Gowin chce wykorzystać sytuację do zbudowania swojej pozycji.

 • ctadek

  0

  youtu.be/uaGbYfsObUU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje