Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwołany

20.09.2012 12:04
Odwołany szef ARiMR Tomasz Kołodziej

Odwołany szef ARiMR Tomasz Kołodziej (Fot. ARiMR.gov.pl)

Premier zdymisjonował Tomasza Kołodzieja - szefa ARiMR-u od marca 2009 roku. To może być efekt czyszczenia spółek rolnych z ludzi związanych z byłym ministrem rolnictwa, skompromitowanym w aferze taśmowej Markiem Sawickim. 
- Stanisław Kalemba zadba o to, by oczyścić te instytucje z tych, którzy naruszyli granice przyzwoitości, a szczególnie, jeśli naruszyli granice prawa - mówił w lipcu Waldemar Pawlak. Jednak żadnych zarzutów wobec Tomasza Kołodzieja nie wystosowano, jest postacią pozostającą w cieniu. Nie jest jednak tajemnicą, że w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dłuższego czasu trwała "cicha wojna" między ludźmi Sawickiego i Pawlaka.


Powiązania PSL w spółkach państwowych

Oficjalny komunikat biura prasowego Ministerstwa Rolnictwa nie podaje powodów tej dymisji. - Nie wiem, jakie są powody tego odwołania. Tylko pan minister może się wypowiedzieć, procedura odwołania nie przewiduje konieczności podawania powodów. Minister Kalemba jest w Berlinie, gdzie spotyka się z minister rolnictwa Ilse Aigner i Związkiem Chłopów Niemieckich - mówi dyrektor biura Małgorzata Książyk.

Szefa Agencji odwołano na wniosek ministra, a teraz jego funkcje pełni dotychczasowy zastępca Zbigniew Banaszkiewicz. Niezwłocznie uruchomiono procedurę konkursową, by wyłonić nowego szefa ARiMR.

Zobacz także
Komentarze (24)
Zaloguj się
 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  To jak teraz studia będą kończyć bachory prominentnych polityków z PSL czy tylko udało się młodemu SAWICKIEMU czy minister szkolnictwa z PSL rozważała już tą niedogodność.

 • waw-el

  Oceniono 2 razy 0

  gdzie jest Sawicki i co porabia. ......................czyzby juz udal sie na "zasluzony" odpoczynek na Floryde dla wspolnej gry w golfa z Drzewieckim , Sobierajem i innymi przekretami z MO, o sorry z PO.... latwo o pomylke obydwie organizacje przeciez Obywatelskie

 • pitek2kotek

  Oceniono 2 razy 2

  WSADZI TERAZ SWOICH I MOŻE JESZCZE POTROI ICH LICZBĘ.

 • braunal

  Oceniono 3 razy 3

  Polska Ośmiornica

 • antoni99

  Oceniono 4 razy 4

  mafia w białych rękawiczkach. Tragedia dla rolnictwa. PEEZEL powinien być sądzony w całości, łącznie z szarymi członkami !

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 3

  tam by trzeba połowę odwołać jak nie wszystkich

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy 2

  Pawlakom żyłka pęknie, panie tego.

 • queserasera

  Oceniono 14 razy 14

  Polska to stajnia Augiasza, jeden wielki, śmierdzący chlew

 • komunista_tuskista

  Oceniono 13 razy 5

  .
  .
  .
  czyszczenie przedpola dla zatrudnienia Józefa Bąka ?
  .
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje