Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwołany

Odwołany szef ARiMR Tomasz Kołodziej

Odwołany szef ARiMR Tomasz Kołodziej (Fot. ARiMR.gov.pl)

Premier zdymisjonował Tomasza Kołodzieja - szefa ARiMR-u od marca 2009 roku. To może być efekt czyszczenia spółek rolnych z ludzi związanych z byłym ministrem rolnictwa, skompromitowanym w aferze taśmowej Markiem Sawickim. 
- Stanisław Kalemba zadba o to, by oczyścić te instytucje z tych, którzy naruszyli granice przyzwoitości, a szczególnie, jeśli naruszyli granice prawa - mówił w lipcu Waldemar Pawlak. Jednak żadnych zarzutów wobec Tomasza Kołodzieja nie wystosowano, jest postacią pozostającą w cieniu. Nie jest jednak tajemnicą, że w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dłuższego czasu trwała "cicha wojna" między ludźmi Sawickiego i Pawlaka.


Powiązania PSL w spółkach państwowych

Oficjalny komunikat biura prasowego Ministerstwa Rolnictwa nie podaje powodów tej dymisji. - Nie wiem, jakie są powody tego odwołania. Tylko pan minister może się wypowiedzieć, procedura odwołania nie przewiduje konieczności podawania powodów. Minister Kalemba jest w Berlinie, gdzie spotyka się z minister rolnictwa Ilse Aigner i Związkiem Chłopów Niemieckich - mówi dyrektor biura Małgorzata Książyk.

Szefa Agencji odwołano na wniosek ministra, a teraz jego funkcje pełni dotychczasowy zastępca Zbigniew Banaszkiewicz. Niezwłocznie uruchomiono procedurę konkursową, by wyłonić nowego szefa ARiMR.

Zobacz także
 • Janusz Piechociński w studio TOK FM Piechociński: Nie do takiego PSL-u wstępowałem. Nie można śpiewać "nic się nie stało"
 • Krzysztof Kwiatkowski Błyskawiczne kariery kuzynki Grada i brata Kwiatkowskiego w Krajowej Spółce Cukrowej
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak "Newsweek": Krążą jeszcze dwie taśmy. Groźniejsze dla PO
Komentarze (24)
Szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odwołany
Zaloguj się
 • dyrdy.mal

  Oceniono 46 razy 46

  "Stanisław Kalemba zadba o to, by oczyścić te instytucje z tych, którzy naruszyli granice przyzwoitości, a szczególnie, jeśli naruszyli granice prawa" - jesli naruszyli granice prawa to powinien sie nimi zajac prokurator a nie Kalemba. Ale jak to w Polsce - "instytucje" sie oczysci i wstawi kolege do rady nadzorczej spolki skarbu panstwa albo na posadke w jakiejs placowce dyplomatycznej.
  gdzie jak gdzie ale w polskiej polityce "Kolega koledze oka nie wykole".

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 31 razy 17

  Polacy nie dajcie się zmanipulować..
  .
  .
  w naszym kraju są także inne partie niż PIS i PO - głosujcie na każdą inną byle nie te dwie partie. One nie moga istniec bez siebie na wzajem. Zniknie PO to zniknie PIS i na odwrót.
  .
  .
  .
  ksiezapedofile.info

 • chronoxs

  Oceniono 20 razy 16

  No, sami widzicie tow.Kalemba .Dobrze jest, dobrze.

 • queserasera

  Oceniono 14 razy 14

  Polska to stajnia Augiasza, jeden wielki, śmierdzący chlew

 • norman67

  Oceniono 14 razy 12

  ARiMR za Amber.

 • m-kow

  Oceniono 11 razy 11

  "a szczególnie, jeśli naruszyli granice prawa " Dżizas to powinna być sprawa oczywista a nie przedstawiana jako jakiś szczególny powód do chwały dla Kalemby...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje