Śnieg w Tatrach. Na Mazurach przygruntowe przymrozki

20.09.2012 08:50
Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów (kamery.topr.pl)

Kończy się astronomiczne lato, a w Tatrach już pojawił się pierwszy śnieg. Na Kasprowym Wierchu zalega 8-centymetrowa warstwa śniegu. Chłodno też na północnym-wschodzie, gdzie w nocy pojawią się przygruntowe przymrozki. Jutro termometry pokażą maksymalnie 15-18 stopni.
Na Kasprowym Wierchu są -3 stopnie. Śnieg leży też m.in. w Dolinie Pięciu Stawów i Dolinie Chochołowskiej. Warstwę białego puchu można obserwować na stronie internetowej TOPR-u. Ratownicy apelują o ostrożność, szlaki są śliskie, miejscami pokrywa je miękki śnieg. - Dopóki nie będzie zdecydowanej poprawy pogody, odradzamy wszelkich wyjść w partie szczytowe Tatr. Istnieje możliwość pojawienia się zsuwów, szczególnie na stromych stokach o podłożu trawiastym - poinformował ratownik TOPR Edward Lichota. W Zakopanem od wczoraj pada deszcz.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim też są trudne warunki do uprawiania turystyki pieszej. W górach mgła ogranicza widoczność do 30 metrów. Rano na Połoninie Wetlińskiej były trzy stopnie Celsjusza.

Na Mazurach i Suwalszczyźnie przymrozki

Dzisiaj na wschodzie Polski oraz w Karpatach zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu, stopniowo zanikające. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie przeważnie umiarkowane i miejscami słaby przelotny deszcz. Temp. maks. 12-16 st., w rejonach podgórskich miejscami 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni, od zachodu skręcający na południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane, tylko okresami na Wybrzeżu zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu. Początkowo także miejscami na Podkarpaciu zachmurzenie duże i zanikające opady deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność poniżej 500 m. Temp. min. 3-6 st., na północnym wschodzie Polski 2 st. i miejscami przygruntowe przymrozki do -1 st. Cieplej jedynie na Wybrzeżu - 8-10 st., a w rejonach podgórskich chłodniej, 0-2 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich lub zmienny, na Wybrzeżu wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni.

Warszawa: 14-16 st. C

W piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na Pomorzu Zachodnim możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 15-18 st., w rejonach podgórskich miejscami 13 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych lub zmienny, na północy Polski słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, południowo-zachodni.

Dzisiaj w Warszawie zachmurzenie początkowo duże, po południu większe przejaśnienia i okresowe rozpogodzenia. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy i nad ranem silne zamglenia ograniczające widzialność 1-2 km. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. W piątek pogodnie. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni.

Zobacz także
 • Mapa urodzeń w poszczególnych dzielnicach Warszawy Gwałtowny koniec wyżu demograficznego w Warszawie
Komentarze (5)
Śnieg w Tatrach. Na Mazurach przygruntowe przymrozki
Zaloguj się
 • niewierna123

  Oceniono 3 razy 3

  Czekam aż ktoś napisze ,że to wina Amerykanów i ich projektu HAARP

 • najlepszy-premier

  Oceniono 6 razy 2

  Idzie global ice age a nie global warming. Zobaczycie rok podzieli się na okres letni i odrazu ostrą pizgawę od października do połowy maja.

 • billy.the.kid

  Oceniono 8 razy 2

  stary, musisz się wygłupiać???

 • woy59

  Oceniono 20 razy 2

  Śnieg w lecie to oczywiście wina Tuska.Ponownie III RP NIE ZDAŁA EGZAMINU.Ciekawie jak jest w świecie równoległym tzw.Wolsce.Tam pewnie lato ,słońce.Bo Prezes przypilnował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje