Francja: pozew przeciw 'Charlie Hebdo' w związku z karykaturami Mahometa

19.09.2012 21:46
Kontrowersyjna okładka najnowszego numeru

Kontrowersyjna okładka najnowszego numeru "Charlie Hebdo". Napis w dymku: "Nie wolno się z nas śmiać"

Pozew za "podburzanie do nienawiści" przeciwko tygodnikowi "Charlie Hebdo" w związku z opublikowaniem przez to pismo satyryczne karykatur proroka Mahometa został złożony w paryskiej prokuraturze.
O złożeniu pozwu poinformowały francuskie źródła sądowe. Te same źródła powiedziały, że prokuratura wszczęła dochodzenie w związku z hakerskim atakiem na stronę internetową tygodnika.

Pozew został złożony w środę w imieniu organizacji o nazwie Syryjski Związek na rzecz Wolności. Organizacja jako miejsce pobytu podała 20. dzielnicę Paryża.

Organizacja ta uważa, iż tygodnik "zdecydował się na dolanie oliwy do ognia, publikując karykatury". Oskarżyła tygodnik o podburzanie do dyskryminacji, nienawiści lub przemocy narodowościowej, rasowej czy religijnej", a także o "zniewagę rasową, religijną".

Sama prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie cyberataku, którego celem stała się strona internetowa "Charlie Hebdo".

Premier Francji powiedział, że osoby, które są zaszokowane opublikowanymi karykaturami Mahometa, mogą wystąpić do sądu.

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • alexij1911

  Oceniono 1 raz 1

  Muzuly zawsze czegos chca, zawsze cos im przeszkadza, a jak nie to beda zamieszki.

 • critto

  Oceniono 5 razy 5

  ciekawe, czy ten "syryjski związek" jest w ogóle legalną organizacją i co o jego działalności sądzi np. FBI albo europejskie agencje bezpieczeństwa... Brawo Charlie Hebdo, nie można się poddać islamskim fanatykom, musimy im pokazać GŁOŚNO I WYRAŹNIE, że się ich NIE BOIMY. No Surrender - Nie poddamy się! Żadnej kapitulacji wobec islamistów!!

 • bzychnur

  Oceniono 5 razy -1

  przeciez to jest fifl przygodowy. opowiada o "przygodach" mahometa ktory jak powszechnie wiadomo przygody lubil do tego stopnia ze zadnej nie przepuscil, wszystko jedno: starea wdowa czy 6 letnia dzieczynka...

 • blue911

  Oceniono 7 razy -1

  Syjonisci nie moga darowac Obamie,ze nie chce atakowac na ich widzimisie Iranu wiec probuja popsuc mu szanse w wyborach. Kazdy to widzi. Era wyslugiwania sie calym swiatem do swoich zachcianek powoli dobiega konca......65 lat zescie szantazowali swiat i teraz swiat mowi Wam NIE.

 • misiupisiu2

  Oceniono 5 razy 3

  Chłopcy muzułmańscy żyją w bodajże roku 1390 (kalendarz islamski ) I w tym tez roku znajdują sie mentalnie.
  Katolicy europejscy w 1390 roku nie byli mądrzejsi "29 października – pierwszy w Paryżu proces o czary."
  A wiec tu mamy problem : 700 letnie opóźnienie w rozwoju . Ale jak im pomoc ,skoro sami nie chcą i nie są w stanie pojąć ? Nasi radykalni katolicy tez zabijają ginekologów i używają egzorcystów ,a żydzi okaleczają małe niewinne dzieci.To braki w edukacji i religie w szkołach sa przyczyna ich głupoty i wiary w cuda.

 • misiupisiu2

  Oceniono 4 razy 2

  Myślę ze rygorystyczne przestrzeganie przepisu zakazu obrzezania byłoby progiem do Europy dla niektórych afrykańskich zabobonów plemiennych.

 • propagacja

  Oceniono 2 razy 2

  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nergal-niewinny-darcie-biblii-forma-sztuki,181508.html

 • edwardo9

  Oceniono 5 razy -3

  Spacyfikowac i wygonic swolocz na pustynie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje