Francja: pozew przeciw "Charlie Hebdo" w związku z karykaturami Mahometa

19.09.2012 21:46
Kontrowersyjna okładka najnowszego numeru

Kontrowersyjna okładka najnowszego numeru "Charlie Hebdo". Napis w dymku: "Nie wolno się z nas śmiać"

Pozew za "podburzanie do nienawiści" przeciwko tygodnikowi "Charlie Hebdo" w związku z opublikowaniem przez to pismo satyryczne karykatur proroka Mahometa został złożony w paryskiej prokuraturze.
O złożeniu pozwu poinformowały francuskie źródła sądowe. Te same źródła powiedziały, że prokuratura wszczęła dochodzenie w związku z hakerskim atakiem na stronę internetową tygodnika.

Pozew został złożony w środę w imieniu organizacji o nazwie Syryjski Związek na rzecz Wolności. Organizacja jako miejsce pobytu podała 20. dzielnicę Paryża.

Organizacja ta uważa, iż tygodnik "zdecydował się na dolanie oliwy do ognia, publikując karykatury". Oskarżyła tygodnik o podburzanie do dyskryminacji, nienawiści lub przemocy narodowościowej, rasowej czy religijnej", a także o "zniewagę rasową, religijną".

Sama prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie cyberataku, którego celem stała się strona internetowa "Charlie Hebdo".

Premier Francji powiedział, że osoby, które są zaszokowane opublikowanymi karykaturami Mahometa, mogą wystąpić do sądu.

Zobacz także
Komentarze (69)
Francja: pozew przeciw "Charlie Hebdo" w związku z karykaturami Mahometa
Zaloguj się
 • dd1987

  Oceniono 70 razy 50

  A co to za wzywanie do nienawiści. To czysta prawda, zrób sobie jaja z muzułmanina lub żyda ( bo on też jest na tej okładce i do nich też to sie odnosi) to cie wyzwie od antysemitów ( muzułmanie to też semici). Jak semitom sie nie podoba kultura Europejska to niech sie wyprowadzą, proste. Europa stanowczo zbyt często ratuje ich od wojen. Jak nie potrafia wspólnie żyć w zgodzie, niech się wyrżną i będzie spokój.

 • queserasera

  Oceniono 44 razy 38

  "Syryjski Związek na rzecz Wolności" w obronie wolności słowa i śmiechu zaskarżył... karykatury. I kto nadal twierdzi, że homo islamicus nie jest podczłowiekiem?!

  Przy takiej paranoi polski homo katolicus jawi się jak bezzębne szczenię :)

 • ursi51

  Oceniono 30 razy 16

  Nie ma na świecie i nigdy nie było sił bardziej destrukcyjnych niż religie. Religie były i są najtragiczniejszym absurdem ludzkości i dopóki ludzkość nie zrozumie, że bóg to wymyślony byt filozoficzny, dopóty absurdalne zachowania w imieniu religii będą się zdarzały.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 23 razy 15

  Dziwne że młodzież z przedmieść jeszcze żabojadom samochodów nie pali?

 • critto

  Oceniono 5 razy 5

  ciekawe, czy ten "syryjski związek" jest w ogóle legalną organizacją i co o jego działalności sądzi np. FBI albo europejskie agencje bezpieczeństwa... Brawo Charlie Hebdo, nie można się poddać islamskim fanatykom, musimy im pokazać GŁOŚNO I WYRAŹNIE, że się ich NIE BOIMY. No Surrender - Nie poddamy się! Żadnej kapitulacji wobec islamistów!!

 • braunal

  Oceniono 19 razy 5

  dziękujcie bogu w którego nie wierzycie ze katolicy nie są tak mściwi jak muzułmanie i w swoim miłosierdziu pozwalają wygadywać wam rożne bzdury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje