Francja: pozew przeciw "Charlie Hebdo" w związku z karykaturami Mahometa

19.09.2012 21:46
Kontrowersyjna okładka najnowszego numeru

Kontrowersyjna okładka najnowszego numeru "Charlie Hebdo". Napis w dymku: "Nie wolno się z nas śmiać"

Pozew za "podburzanie do nienawiści" przeciwko tygodnikowi "Charlie Hebdo" w związku z opublikowaniem przez to pismo satyryczne karykatur proroka Mahometa został złożony w paryskiej prokuraturze.
O złożeniu pozwu poinformowały francuskie źródła sądowe. Te same źródła powiedziały, że prokuratura wszczęła dochodzenie w związku z hakerskim atakiem na stronę internetową tygodnika.

Pozew został złożony w środę w imieniu organizacji o nazwie Syryjski Związek na rzecz Wolności. Organizacja jako miejsce pobytu podała 20. dzielnicę Paryża.

Organizacja ta uważa, iż tygodnik "zdecydował się na dolanie oliwy do ognia, publikując karykatury". Oskarżyła tygodnik o podburzanie do dyskryminacji, nienawiści lub przemocy narodowościowej, rasowej czy religijnej", a także o "zniewagę rasową, religijną".

Sama prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie cyberataku, którego celem stała się strona internetowa "Charlie Hebdo".

Premier Francji powiedział, że osoby, które są zaszokowane opublikowanymi karykaturami Mahometa, mogą wystąpić do sądu.

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • dd1987

  Oceniono 70 razy 50

  A co to za wzywanie do nienawiści. To czysta prawda, zrób sobie jaja z muzułmanina lub żyda ( bo on też jest na tej okładce i do nich też to sie odnosi) to cie wyzwie od antysemitów ( muzułmanie to też semici). Jak semitom sie nie podoba kultura Europejska to niech sie wyprowadzą, proste. Europa stanowczo zbyt często ratuje ich od wojen. Jak nie potrafia wspólnie żyć w zgodzie, niech się wyrżną i będzie spokój.

 • queserasera

  Oceniono 44 razy 38

  "Syryjski Związek na rzecz Wolności" w obronie wolności słowa i śmiechu zaskarżył... karykatury. I kto nadal twierdzi, że homo islamicus nie jest podczłowiekiem?!

  Przy takiej paranoi polski homo katolicus jawi się jak bezzębne szczenię :)

 • ursi51

  Oceniono 30 razy 16

  Nie ma na świecie i nigdy nie było sił bardziej destrukcyjnych niż religie. Religie były i są najtragiczniejszym absurdem ludzkości i dopóki ludzkość nie zrozumie, że bóg to wymyślony byt filozoficzny, dopóty absurdalne zachowania w imieniu religii będą się zdarzały.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 23 razy 15

  Dziwne że młodzież z przedmieść jeszcze żabojadom samochodów nie pali?

 • critto

  Oceniono 5 razy 5

  ciekawe, czy ten "syryjski związek" jest w ogóle legalną organizacją i co o jego działalności sądzi np. FBI albo europejskie agencje bezpieczeństwa... Brawo Charlie Hebdo, nie można się poddać islamskim fanatykom, musimy im pokazać GŁOŚNO I WYRAŹNIE, że się ich NIE BOIMY. No Surrender - Nie poddamy się! Żadnej kapitulacji wobec islamistów!!

 • braunal

  Oceniono 19 razy 5

  dziękujcie bogu w którego nie wierzycie ze katolicy nie są tak mściwi jak muzułmanie i w swoim miłosierdziu pozwalają wygadywać wam rożne bzdury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje