Serbski zbrodniarz będzie siedział w Polsce

20.09.2012 06:00
Radislav Krstić

Radislav Krstić (Fot. YouTube)

Serbski zbrodniarz wojenny gen. Radislav Krstić będzie siedział w polskim więzieniu. Prosi o to Międzynarodowy Trybunał Karny dla Byłej Jugosławii, który skazał Serba na 35 lat więzienia - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Wniosek Trybunału w najbliższych dniach będzie rozpatrywał Sąd Okręgowy w Warszawie. Teraz dokumenty o wykonaniu kary zbrodniarza w Polsce oraz wyrok Trybunału są tłumaczone na język polski. Jeśli sąd oraz minister sprawiedliwości wniosek zaakceptują, to Krstić, obecnie przetrzymywany w areszcie w Hadze, w ciągu kilku tygodni zostanie przekazany Polsce. Byłby to pierwszy zbrodniarz wojenny odsiadujący wyrok na polskim terytorium od prawie 30 lat. Ostatni - Erich Koch, gauleiter Prus Wschodnich skazany na karę śmierci, której nigdy nie wykonano - zmarł w więzieniu w Barczewie w1986 r.

Dwa lata temu Krsticia, gdy odsiadywał wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Wakefield w północnej Anglii, napadło trzech muzułmańskich współwięźniów. Poderżnęli mu gardło, Serb ledwo przeżył. Odesłano go do Hagi. W polskich więzieniach atak muzułmanów raczej mu nie grozi. Serbowi łatwiej będzie się też porozumieć ze słowiańskimi strażnikami.

Muzułmanie chcieli się zemścić za zbrodnie, które Krstić popełnił podczas wojny w byłej Jugosławii. Krstić kierował atakiem na muzułmańską enklawę w Srebrenicy. Bośniaccy Serbowie zamordowali tam 8 tys. osób. To największe ludobójstwo w Europie od drugiej wojny światowej.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (167)
Zaloguj się
 • r0b0l

  0

  aniech mu podrzynają gardło raz na pół roku, w pełni zasłuzył

 • pawel1piotr2

  0

  Tylko jakim prawem za nasze podatki Radislav Krstić będzie wczasował w Polsce ?

 • panspawacz1

  Oceniono 1 raz -1

  Kosowo je serbskie! Pozdrowienia dla Braci Słowian!

 • kk-gg

  Oceniono 1 raz 1

  A kto za to bedzie placic?

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  w ramach wymiany naszych 100 bandziorów którzy wyjdą na wolnść w tym roku po odsiedzeniu 25 lat wysłać do Serbii

 • tadeusz542

  Oceniono 3 razy -3

  Niech sobie Haga trzyma go sama . Ja nic do Serbów nie mam , uważam ,że bronili swojego kraju przed tą cholerną zarazą którą najpierw do siebie wpuścili jako uchodźców prześladowanych w Albanii, i sam na ich miejscu zrobiłbym to samo , tylko tylu świadków bym nie zostawił .
  Śląsk przygotowuje się do walki o autonomię i nie jest wykluczone ,że trzeba będzie ten scenariusz powielić zatem niepotrzebne nam są takie durne precedensy.

 • bezlitosny.453

  Oceniono 7 razy 5

  Pięknie sie wysługujemy NATO-wskim zabócą wspierając nie braci serbów tylko bydlaków z UCK , naszczęscie ja wspieram serbów i biorę udział z moimi przyjaciółmi z A.N Dolny Śląsk w demonstracjach na rzecz serbskiego Kosowa to filmik z ostatniej na której byłem www.youtube.com/watch?v=-WxblmF0Z4U&list=UUMxh7s4rSuWmiWmP32I7EUA&index=39&feature=plpp_video

 • jan_sobczak1

  Oceniono 9 razy -1

  Z punktu widzenia skazanej świni to idealny wybór. U nas ludzie jego pokroju jak Jaruzel czy Kiszczak są nazywani ludźmi honoru i obnoszeni na sztandarach.

 • ulebyk

  Oceniono 10 razy 2

  A albański zbrodniarz, mafiozo od narkotyków i handlu organami jest premierem "państwa" Kosowo, popieranego z całego serca przez rząd III RP, marionetkowego państweka USA.

  A stalinowski zbrodniarz Stefan Szechter też bezkarny, żyje w luksusie w Szwecji i nikomu nie przyjdzie do głowy ścigać go bo naraziłby się Adasiowi Michnikowi, bratu bydlaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje