Serbski zbrodniarz będzie siedział w Polsce

Serbski zbrodniarz wojenny gen. Radislav Krstić będzie siedział w polskim więzieniu. Prosi o to Międzynarodowy Trybunał Karny dla Byłej Jugosławii, który skazał Serba na 35 lat więzienia - dowiedziała się ?Gazeta Wyborcza?.
Wniosek Trybunału w najbliższych dniach będzie rozpatrywał Sąd Okręgowy w Warszawie. Teraz dokumenty o wykonaniu kary zbrodniarza w Polsce oraz wyrok Trybunału są tłumaczone na język polski. Jeśli sąd oraz minister sprawiedliwości wniosek zaakceptują, to Krstić, obecnie przetrzymywany w areszcie w Hadze, w ciągu kilku tygodni zostanie przekazany Polsce. Byłby to pierwszy zbrodniarz wojenny odsiadujący wyrok na polskim terytorium od prawie 30 lat. Ostatni - Erich Koch, gauleiter Prus Wschodnich skazany na karę śmierci, której nigdy nie wykonano - zmarł w więzieniu w Barczewie w1986 r.

Dwa lata temu Krsticia, gdy odsiadywał wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Wakefield w północnej Anglii, napadło trzech muzułmańskich współwięźniów. Poderżnęli mu gardło, Serb ledwo przeżył. Odesłano go do Hagi. W polskich więzieniach atak muzułmanów raczej mu nie grozi. Serbowi łatwiej będzie się też porozumieć ze słowiańskimi strażnikami.

Muzułmanie chcieli się zemścić za zbrodnie, które Krstić popełnił podczas wojny w byłej Jugosławii. Krstić kierował atakiem na muzułmańską enklawę w Srebrenicy. Bośniaccy Serbowie zamordowali tam 8 tys. osób. To największe ludobójstwo w Europie od drugiej wojny światowej.

Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o:
Komentarze (167)
Serbski zbrodniarz będzie siedział w Polsce
Zaloguj się
 • zwid

  Oceniono 141 razy 113

  Pewnie w Starych Kiejkutach.
  Widać dobrze u nas było Talibom, skoro tak rozreklamowali nasze sanatoria.
  :)))

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 177 razy 101

  zastanawia mnie tylko jedno...
  .
  .skoro około 80% Polaków uważa że Kosovo powinno nadal należeć do Serbów to jakim prawem polski Rząd - który ma nas reprezentować, uznał bezprawne odebranie Kosova Serbom ?
  .
  to pogwałcenie traktatu o nienaruszalności granic w Europie..to po pierwsze. a po drugie - kogo reprezentuje nasz Rząd ? bo chyba nie Polaków do cholery, skoro robi takie numery ?

 • jamj

  Oceniono 152 razy 80

  W ocenie bardzo wielu, jeżeli nie większości, Serbów Radislav Krstić oceniany jest inaczej niż przez Międzynarodowy Trybunał Karny. Skoro stać "społeczność międzynarodową" na utrzymywania tego Trybunału z całą plejadą wysokopłatnych prawników i urzędników, to i niech będzie stać na utrzymanie więzienia dla skazanych przez niego osób.
  Polsce, po uznaniu Kosowa za "byt niepodległy", nie potrzebne kolejne kukułcze jaja psujące tradycyjnie dobre relacje polsko-serbskie.

 • antybiurokrata

  Oceniono 101 razy 73

  Znowu wrabiaja naszych lizodupow w zbrodnie.

  Ten "Miedzynarodowy Trybunal" to zupelnie "kangurowy" sad bo USA finansuje go pod warunkiem ze żaden urzędnik, żołnierz, ani agent USA nigdy nie będzie o nic oskarżany - pełny immunitet dla prawdziwych sprawców jatki.

  Gdyby facet siedział w USA gdzie sady wciaz sa niezależne to prawdziwy prawnik mógłby pociągnąć prawdziwych sprawców do odpowiedzialności. A w Polsce nie muszą sie o to martwic.

  Cały burdel na Bałkanach byl stworzony przez zachodnie sluzby - w Chorwacji przez niemieckie a potem wszyskto przez USA/CIA. W Bosni np. uznali rzad muzulmanow ktory jako pierwszy akt daje sobie prawo wysiedlić/wymordować wszystkich Serbów. Serbowie śmią się przed tym bronic to sa nagle przestępcami.

  W Kosowie USA wpycha na stolki handlarzy narkotykow i fanatykow ktorzy probuja zrownac z ziemia wszystko co slowianskie, itd.

 • marcin.lewandowski.78

  Oceniono 117 razy 73

  Szanowny Panie red.,

  Siedzi to Maniek z Powiśla, ja bym w prasie użył zwrotu "odbywa karę".

 • rattus-rattus

  Oceniono 114 razy 70

  Dlaczego sądzi sie wyłącznie przestępców jednej strony konfliktu - i to tej strony, która toczyła wojnę obronną?
  To chyba kara za to, że przegrali.
  Kiedy usłyszymy o wyrokach na muslimów?

 • c.t.k

  Oceniono 138 razy 68

  Jak idioci,po kilku dniach uznaliśmy niepodległość Kosowa-mam nadzieję,że Serbowie też szybko uznają niepodległość Śląska.

 • hans_close

  Oceniono 19 razy 19

  Czuję się całym sercem Serbem, pomimo tego, że w moich żyłach nie płynie ani jedna kropla serbskiej krwi.

  My Polacy powinniśmy szczególnie wspierać Serbów, gdyż to nasi europejscy i słowiańscy bracia a nasza własna historia obfituje w tragiczne momenty kiedy to obce mocarstwa decydowały bez naszego udziału o naszych ziemiach. Kosowo dla Serbów jest tym samym czym Wielkopolska z Gnieznem dla nas Polaków, jest kolebką ich państwa!

  "Słowianie dotarli do Kosowa pod koniec VI w. n.e. Pierwsze serbskie księstwa były uzależnione na zmianę od Bizancjum i od Bułgarów. W 1180 r. książę Stefan I Nemanja wybił się na niepodległość, dając początek państwu serbskiemu. Centrum wczesnej Serbii znajdowało się właśnie na terenie dzisiejszego Kosowa. Szczególnie wielkie znaczenie miała Metohija, czyli okolice miasta Peć w zachodnim Kosowie, które można porównać z naszym Gnieznem. Od połowy XIV wieku Peć był stolicą serbskiego patriarchatu prawosławnego, a w okolicy powstały liczne cerkwie i monastyry, z których wiele stoi do dzisiaj (o jednym z nich piszę w Cudach świata). Dwa inne ważne miasta Kosowa ? Prisztina i Prizren ? były w różnych okresach stolicą średniowiecznej Serbii. W Kosowie doszło też do najważniejszej dla wszystkich Serbów bitwy. 28 czerwca 1389 roku (dzień świętego Wita ? Vidovdan) na Kosowym Polu wojska serbskie starły się z liczniejszymi Turkami. Zażarta bitwa zakończyła się klęską Serbów, po której już nie odzyskali siły. Stopniowo uzależniali się od Turków i w końcu cała Serbia znalazła się pod ich władzą. Pole bitwy z czasem stało się dla Serbów miejscem świętym."
  cytat z: archeowiesci.pl/2008/02/18/kosowo-kolebka-serbii/

  Obecne Kosowo odebrane siłą Serbom to kompromitacja wspólnej polityki Ameryki i Unii Europejskiej, to obszar na terenie Europy gdzie rozwija się niewiarygodna przestępczość i panuje olbrzymie bezrobocie. Ten "kraj" to przyczółek III świata na naszym kontynencie. Państwa Zachodnie (w tym także Polska) usankcjonowały biologiczną agresję Albańczyków na rdzennie Serbskich ziemiach w Kosowie. Niespełna wiek trwała inwazja płodnych Albańczyków na tą prowincję Serbii, tylko tyle czasu trzeba było aby kilkadziesiąt procent Albańczyków rozmnożyło się i zdominowało Serbów. Przybywali z Albanii i Turcji, rozmnażali się, wyrugowali rdzennych mieszkańców a teraz my Europejczycy usankcjonowaliśmy tą, biologiczna agresję. Opaczność odpłaciła nam za zdradę Serbów i teraz przyszła kolej na Zachodnią Europę. Przybysze z Afryki i Bliskiego wschodu robią to samo we Francji, Holandii i innych bogatych krajach Europy. Przybywają, rozmnażają się a za kilkadziesiąt lat zażądają własnego państwa w sercu Europy. Szybko nadchodzi czas kiedy nas Europejczyków wyrzucą z własnych domów i deportują na jeszcze nie zajęte tereny, słabo rozwinięte gospodarczo.

  Haniebnie sprzedając Czechów w Monachium zyskaliśmy tylko kilka miesięcy pokoju, ale i tak nie uniknęliśmy wojny. Podobnie i teraz, kosztem Serbów zyskaliśmy może kilkanaście lat dostatniego życia, ale i tak stale wisi nad nami widmo islamizacji Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX