Forbes publikuje listę 400 amerykańskich miliarderów

Forbes po raz kolejny publikuje listę 400 najbogatszych Amerykanów

Forbes po raz kolejny publikuje listę 400 najbogatszych Amerykanów (Fot. HANDOUT Reuters)

Bill Gates, Warren Buffett i Larry Ellison - to pierwsza trójka listy 400 amerykańskich miliarderów miesięcznika "Forbes". Łączny majątek "czterechsetki" wzrósł w porównaniu z poprzednim zestawieniem o 13 procent - do 1,7 biliona dolarów.
Pierwsza piątka wygląda dokładnie tak samo jak przed rokiem, a były szef Microsoftu Bill Gates stanął na czele listy już po raz 19. z rzędu. Na koncie ma 66 miliardów dolarów - o 7 miliardów więcej niż rok wcześniej. Podobne zyski odnotowali miliarderzy z miejsc 2 i 3.

82-letni inwestor i biznesmen filantrop Warren Buffett dorobił się 46 miliardów. Trzeci na liście jest szef koncernu informatycznego Oracle z dorobkiem 41 miliardów dolarów. Czwarte miejsce zajmuje Charles Koch, a piąte - David Koch - założyciele koncernu Koch Industries, specjalizującego się w produkcji syntetyków i technologii włókienniczej.

Wdowa po Stevie Jobsie debiutuje na liście

Na liście pojawiło się kilka nowych nazwisk, w tym cztery osoby, które odziedziczyły fortuny. Najwyższe miejsce spośród nich zajęła Laurene Powell Jobs, wdowa po byłym szefie Apple - Stevie Jobsie. Zadebiutowała na 28. miejscu z majątkiem 11 miliardów dolarów.

Gorszy los spotkał szefa Facebooka Marka Zuckerberga. Po giełdowej klapie akcji jego firmy, stracił on połowę z blisko 18 miliardów i spadł z 14. na 36. miejsce.

Zobacz także
Komentarze (8)
Forbes publikuje listę 400 amerykańskich miliarderów
Zaloguj się
 • derp973

  Oceniono 38 razy 20

  Prawdziwych miliarderów na tej liście nigdy nie prezentują. Oni siedzą za kulisami, pociągają za sznurki i nie chcą rozgłosu. A są to m.in. brytyjska królowa (posiadająca więcej ziem na świecie na własność niż cała Rosja) i różne Rockefellery, Rothschildy oraz reszta "elitarnego" ścierwa banksterskiego które zadłużyło, następnie wprowadziło cały świat w "kryzys" i uczyniło niewolnikami długu "publicznego" (politycznego).

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 10 razy 0

  Co za draństwo, w dawnych czasach był Fundusz Wczasów Pracowniczych, wycieczki nad jezioro, morze, do zamku, a teraz każdy tylko forse liczy, co za dziadostwo...

 • iremus

  Oceniono 1 raz -1

  Forbes równie dobrze może opublikować listę polskich miliarderów. Sensacją byłoby gdyby opublikował jakimi majątkami dysponowali w 1989roku

 • voiceinthedesert1

  Oceniono 1 raz -1

  There are countless ways to distribute wealth, some socialist and some just plane smart. For years, I have vainly advocated one such way, namely a 100 percent recapitalization of all nations. No takers. Only because the people, economists, have not yet gotten used to better ideas than those they have. I am referring to their stiff and ruthless, selfish in the extreme capitalism, which does not allow for the periodic biblical forgiveness of debts and the mentioned recapitalization. Henceforth, I will dwell on the latter. What I have in mind, is doubling the money supply of all the nations, in proportion to their current GDP and/ or GNP. The world is changing with astronomic speed, and the laws that governed the cavemens' economy, if you can call it that, are grossly inadequate. As the world's population increses, we need constant, proportional increase in money supply, without devaluing the currencies we have! It boggles my mind why the economists refuse to implement my idea! This idea would save the U.S. and other economies (like Greece's) from dangerous collapse!

 • strefas

  Oceniono 7 razy -1

  Rośnie liczba miliarderów ...to dzięki "kryzysowi"
  Klika Prawicowych wielmożów ustaliła ,że na świecie ma zapanować "kryzys?" i się stało- dla ciemnego ludu .

 • zalobanarodowa

  Oceniono 1 raz -1

  A co to za młodzieniec w środku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje