Właściciel "amber gold bis" już na wolności

Robert O., właściciel Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego, jest już na wolności i nie trafi do aresztu. Prezes parabanku ze Stargardu Szczecińskiego musi wpłacić pół miliona złotych poręczenia majątkowego, ale przede wszystkim zaprzestać dalszej działalności centrum.
Robert O. ma zakaz opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportu, policyjny dozór, musi wpłacić pół miliona złotych poręczenia majątkowego oraz ma zakaz prowadzenia działalności polegającej na gromadzeniu środków finansowych i obarczaniu ich ryzykiem - wymienia rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Robert O. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, odmówił także składania zeznań. Właściciel Centrum IO obiecywał klientom krociowe zyski z inwestycji, m.in. w ziemniaki i cebulę. Pod koniec 2011 roku zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury skierowała Komisja Nadzoru Finansowego, Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe widniało również na czarnej liście Komisji. Robert O. w październiku 2011 roku został prawomocnie skazany za przestępstwa polegające na wyłudzaniu i usiłowaniu wyłudzenia kredytów na szkodę innych banków.

500 zł w ziemniaki, a zysk...

Do tej pory do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nie zgłosili się poszkodowani przez Roberta O.... dopiero teraz, kiedy piramida finansowa runęła, okaże się, jak dużo osób uwierzyło, że inwestując 500 zł w ziemniaki i cebulę, można po pięciu latach zarobić 13 tys. złotych.

Komentarze (53)
Właściciel "amber gold bis" już na wolności
Zaloguj się
 • fordysta

  Oceniono 71 razy 59

  Przecież teraz to może chachmęcić ww papierach i świadkach ile wlezie.
  Sycylia - w porównaniu do Polski - jest uosobieniem prawa. .

 • jabu62

  Oceniono 55 razy 51

  nic z tego nie rozumiem, skąd ma PIENIĄDZE NA KAUCJĘ ? Podobno majątek miał być zabezpieczony. To wszystko jest szyte grubymi nićmi. NIECH ŻYJE NASZE SĄDOWNICTWO i PROKURATURA naszej RP

 • bacowa

  Oceniono 57 razy 47

  jak zwykle idiotyczne posunięcie polskiego sądu

  przecież to poręczenie majątkowe w postaci kaucji to pieniądze naciągniętych ludzi

  nie tego kolejnego hochsztaplera, który dalej będzie będzie prowadził swą ,,działalność''

  a sędzia potem powie że niczego się nie domyślał i swą decyzję podjął (jak ta pani prokurator z Gdańska)

  - dostał telefon od Prezesa - naciagacza by nie szkodził wizerunkowi firmy

  - obejrzał piękne reklamy w TV

  - eksperci są od wydawania opinii i oni na siebie biorą konsekwencje wyroków

  - może nieszczęsny sędzia być oskarżony z powództwa cywilnego przez tego cwaniaka

  następny przykład robienia ze społeczeństwa idiotów

  tą mafię biznesu z wymiarem sprawiedliwości (tropiącym i wyrokującym) należy jak najszybciej wyeliminować

 • heniooo87

  Oceniono 51 razy 37

  W przeciwieństwie do ZUSu wpłacali pieniądze dobrowolnie.

  Zresztą obliczmy: Państwo dopłaca do ZUSu 60 miliardów rocznie, czyli cały PIT idzie do ZUSu. Przeciętny Polak opłaca składki ZUS przez 40 lat, które zabierają mu ponad 30% pensji brutto. W tej chwili oczekiwana długość życia 30-latka wynosi 72 lata, jeśli przejdzie na emeryturę w wieku 67 lat to będzie pobierał emeryturę średnio przez 5 lat, która będzie wynosić ok. 50% pensji brutto jaką dostawał. Czyli jeśli pracownik zarabiający 1500 NETTO (na rękę) miał odprowadzane 950 zł miesięcznie składek oraz PIT przez 40 lat, to dostanie on 1000 zł brutto emerytury, którą będzie pobierać średnio przez 5 lat, mimo że wpłacił do ZUSu bagatela ok. 500 000 zł (również za pośrednictwem PIT). Gdyby odkładał te 950 zł co miesiąc przez 40 lat na lokatę 7% to miałby na koncie 1 730 829 zł, podczas gdy ZUS wypłaci mu 3% tej sumy - 51 000 zł (850 netto x 12 miesięcy x 5 lat).
  Należy również pamiętać, że nasze pensje rosną średnio 5% rocznie, zatem również i wysokość składek rośnie co roku o 5%. Zwiększając odkładaną sumę o 5% rocznie po 40 latach będziemy mieli odłożone 5 500 000 zł (przy lokacie 7%).

  Czyli ZUS wypłaci nam emeryturę w wysokości 3% tego co wpłacamy.

  Więc o czym my tutaj mówimy...

 • lol76

  Oceniono 36 razy 34

  Zakaz opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportu...

  Po Unii moze podrozowac z dowodem osobistym, albo prawem jazdy; wcale mu paszportu nie potrzeba.

  Inwestycje w ziemniaki... Boze jaki ten Narod jest glupi. Taki glupi ze az przykro.

 • cree-is-me

  Oceniono 32 razy 30

  Pomysłu na cebulę nie mam, ale z ziemniakami sprawa dosyć prosta - do gorzelni, i zysk idzie w tysiące procent, koszt wyprodukowania 1 l czystego spirytusu to niecałe 3 złote ;)
  Oczywiście oprócz ziemniaków trzeba także mieć gorzelnię.... :D

 • jano53

  Oceniono 33 razy 27

  Właściwie to nie wiem czy się śmiać z idiotyzmu naszych sądów czy płakać i żałować tysięcy naiwnych starszych ludzi którzy stracili dorobki swojego życia.

 • el_bigos

  Oceniono 26 razy 26

  Klienci mu się na kaucję złożyli.

 • superm1979

  Oceniono 22 razy 20

  Dobrze, ze teraz to wszystko wychodzi. Nie raz probowano mnie namawiac. Gdyby nie kobieta to byc moze i tez bym cos zainwestowal.

  Konserwatyzm czasem poplaca !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje