Właściciel "amber gold bis" już na wolności

19.09.2012 15:04

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Robert O., właściciel Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego, jest już na wolności i nie trafi do aresztu. Prezes parabanku ze Stargardu Szczecińskiego musi wpłacić pół miliona złotych poręczenia majątkowego, ale przede wszystkim zaprzestać dalszej działalności centrum.
Robert O. ma zakaz opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportu, policyjny dozór, musi wpłacić pół miliona złotych poręczenia majątkowego oraz ma zakaz prowadzenia działalności polegającej na gromadzeniu środków finansowych i obarczaniu ich ryzykiem - wymienia rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Robert O. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, odmówił także składania zeznań. Właściciel Centrum IO obiecywał klientom krociowe zyski z inwestycji, m.in. w ziemniaki i cebulę. Pod koniec 2011 roku zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury skierowała Komisja Nadzoru Finansowego, Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe widniało również na czarnej liście Komisji. Robert O. w październiku 2011 roku został prawomocnie skazany za przestępstwa polegające na wyłudzaniu i usiłowaniu wyłudzenia kredytów na szkodę innych banków.

500 zł w ziemniaki, a zysk...

Do tej pory do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nie zgłosili się poszkodowani przez Roberta O.... dopiero teraz, kiedy piramida finansowa runęła, okaże się, jak dużo osób uwierzyło, że inwestując 500 zł w ziemniaki i cebulę, można po pięciu latach zarobić 13 tys. złotych.

Komentarze (53)
Zaloguj się
 • wyklenta_kaczuszka

  0

  U nas niektórzy przekonują, że inwestując w ZUS przez 40 lat można na końcu dostać emeryturę. I co ? Gdzie prokuratura ? Gdzie sądy ? Gdzie CBA ?

 • kicha12345

  Oceniono 1 raz 1

  Chcialbym zauwazyc ze goscie nie zostana skazani za oszustwo, bo tak naprawde prowadzili legalny interes i mogli miec przeslanki ze faktycznie tyle moga zarobic. Jesli juz to odpowiedza za niewyplacalnosc. Gorzej jesli udowodnia ze wszystkie dzialania policji mediow itp. spowodowaly ze nie byli w stanie wyplacic pieniedzy. Wtedy to juz nie tylko frajerzy zaplaca ale cale panstwo czyli my.

 • katastrojka

  0

  Po analizie postów wnioskuję, że nikt nie miał do czynienia z tą firmą. Abstrachując od sposobu pozyskiwania funduszy na wypłaty twierdzę, że firma wypłaciła zobowiązania. Astronomiczne. Pozdrawiam tych, którzy wpłacili i ze zdziwieniem po 9 miesiącach zobaczyli dwudziestokrotność wkładu (liczbowo wkład x 20). Siedzą cicho jak trusia i śmieją się z toczących żółć maluczkich.

 • braunal

  0

  kruk krukowi oka nie wykole.Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości?

 • ergosumek

  0

  ".... dopiero teraz, kiedy piramida finansowa runęła, okaże się, jak dużo osób uwierzyło, że inwestując 500 zł w ziemniaki i cebulę, można po pięciu latach zarobić 13 tys. złotych. "
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++
  To gdzie on chciał te kartofle trzymać przez 5 lat?
  Chyba nie w piwnicy?

 • malwina.3

  Oceniono 3 razy 3

  Wypuszczony za poreczeniem a kaucja w lesie? A co, jak nie wplaci i zniknie? Na calym swiecie najpierw sie wplaca kaucje a potem wychodzi na wolnosc. Ale u nas przeciez wszystko jest powywracane do gory nogami.
  Z ksiedzem dyrektorem w gaciach wlacznie.

 • olias

  0

  widać facio zabezpieczył się. pewnie i na wypadek samobójcy seryjnego.
  słowem - jeśli pójdzie siedzieć to razem z rządem.

 • bogda35

  Oceniono 3 razy 3

  jesli ktos jest takim idiota że inwestuje w cebule- to niech teraz płacze.

 • 1966jerry

  Oceniono 3 razy 3

  przekęciarze mają się good !!! najebią kasy na miliony ,wolność kupują za jakiś tam ułamek zagrabionych pieniędzy .,Polska to dzicz !!!! to się qrwa w pale nie mieści !!!!! za komuny skazywano na śmierć za przekręty np. przy mięsie !!!!! komuno wróć w tym aspekcie !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje